O'nu bırakıp taptıkları şeyler şefaat edemezler. Ancak bilerek hakka şâhitlik edenler şefaat edebilirler. (Zuhruf 86)
Başlığı Görüntüle
Burada Olan Üyeler: 1 ziyaretçi
 Başlığı Yazdır
"Her şey" ayrı mı yazılır, bitişik mi?
Yonetim
* Her ile bitişik yazılan tek kelimenin hangi olduğunu bilmenin yardımcı olacağını düşündüğüm kural.

* Bilindiği gibi her kelimesi 'genelde' ayrı yazılır... Sadece iki kelimede birleşik yazılır... Bunlar; herhangi ve herhalde kelimeleridir... Herhalde kelimesi yüksek ihtimal anlamı taşıdığı zaman birleşik yazılır, her durumda anlamı verdiği zaman ayrı yazılır. Herkes sözcüğünün konuyla alakası yoktur zira "kes" harflerinin bi anlamı yoktur (eylem olduğu durumlar hariç tabi)...

* Şey kelimesi bir belgesiz zamir olduğu için her şey / bir şey ayrı yazılır.

* Hiçbir şey birleşik yazılmaz cümlesiyle de desteklenebilecek kural.

* "her şey" başkadır "herşey" başkadır. "her şey ayrı yazılır" kendi içinde tutarlı bir önerme olmakla birlikte eğer "her bir nesne" anlamında "her şey" denmiyorse doğrusu "herşey"dir.

Atlanilacak Forum:
Bulutlar
Okul Aile Birliği bağı... Oltu Anadolu Lisesi'nd... Bursalı Hemşerilerimiz... Yeni Yılda Öğretmen Ne... Başarı için biraz gürültü Sel Asma Köprüyü Yerle... İnci Köyü'nden Şevket ... Erzurumluların Çay Sev... Otomobil Tortum Çayı'n... Oltu'da son yılların e... Oltu Ülkü Ocakları ve ... Bordo Ocakbaşı Oltu Şu... Polisten Oltululara hı... TEDAŞ Ekipleri Ağaç Bu... Şenkaya'da Yangın Halitpaşa İlköğretim O... İlçe Milli Eğitim Müdü... Şenkaya'da Kaçakçılık ... Oltu'da Çanakkale Şehi... Şampiyon öğrenciler öd... Genelkurmay daha çoook... Hadisler İtikadi Konul... Elinizi vicdanınıza ko... Barış yaklaştıkça, sta... Güvensizlik İlaçları meyve sularıy... Hoşnutluk ve hoşnutsuzluk Delilik Bayramınız Mubarek Olsun MHP'yi baraj altından ... İyimser olmak için çok... Ramazan Ayınız Mübarek... Terör, Ağar, Düzel Tokat Başbakana bir 'uyanığı... Kılıçdaroğlu ve OdaTv Generaller, obua ve yaşam Mahkeme Başkanı mı, ya... Al Sana Hayır! Nur Suresi 31. Ayeti N... Windows 7 özel teması:... MEB: Kumar öğeleri olm... Memur, basına hiçbir k... Dostluk Facebook'da büyük yeni... Devlet memurları için ... En çok kazandıran şirk... Facebook'a beklenen öz... Çok ilginç bir olay Yeminlere Göre Kişilikler Eşeğin Şahitliği Win 7'deki yenilikler... Renkler ruhsal durumu ... Bu kadarına da pes doğ... Boşanmak bulaşıcıymış! Hangi saatte ne içeceğ... Çocuklar, onların yanı... Duamız Sorunsuz Sistem Geri Y... Çocuğunuza zehirli yem...
Benzer Başlıklar
Başlık Forum Cevaplar En Son Mesaj
Mesajın "gizli" zararı! Her Telden 1 05-10-2011 07:59
Siz de "hazır cevaplı" biri olabilirsiniz Her Telden 1 03-09-2011 04:33
"Annemin yemekleri daha güzeldi" demesin Her Telden 2 30-08-2011 04:39
"Müslüman'a Haram" Çeşmesi Her Telden 1 28-08-2011 03:10
Profesör Milton Freidman'ın "Monetarizm" (Para Doktrini) Her Telden 1 26-08-2011 20:15
Etiketler
Zeytinburnu Tom Cruise Bernhard Schlink tutuklu gardiyan korucular Dokuzelma Köyü Türk Bayrağı Şenkaya şehit cenazesi PKK'lı teröristler referandum şirket seçim anket meyve kurs faaliyet Tekwando kuşak Kurban Bayramı saman fiyatları besiciler hayvan pazarı Oltu Birlik Beraberlik Vakfı temel erkek yurdu Mustafa Ağırman Aslanpaşa Camii Oltu Oltu KSS Başkanı küçük sanayi siteleri Aşkale Erzurum ETSO Sırrı Akbulut Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası hemşire karayolu Bağbaşı hava ambulansı Oltu yaralı solcular Mehmet Ağar Cuntacılık Atatürkçüler subaylar ordu darbecilik Kürtler Kazımkarabekir Sanayispor Büyükşehir Belediyespor Erzurum'da vahşet Teknik Direktör Erzurum Gençler Ligi
Haberler