Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah'a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir. (Bakara 2)
Başlığı Görüntüle
Burada Olan Üyeler: 1 ziyaretçi
 Başlığı Yazdır
"Her şey" ayrı mı yazılır, bitişik mi?
Yonetim
* Her ile bitişik yazılan tek kelimenin hangi olduğunu bilmenin yardımcı olacağını düşündüğüm kural.

* Bilindiği gibi her kelimesi 'genelde' ayrı yazılır... Sadece iki kelimede birleşik yazılır... Bunlar; herhangi ve herhalde kelimeleridir... Herhalde kelimesi yüksek ihtimal anlamı taşıdığı zaman birleşik yazılır, her durumda anlamı verdiği zaman ayrı yazılır. Herkes sözcüğünün konuyla alakası yoktur zira "kes" harflerinin bi anlamı yoktur (eylem olduğu durumlar hariç tabi)...

* Şey kelimesi bir belgesiz zamir olduğu için her şey / bir şey ayrı yazılır.

* Hiçbir şey birleşik yazılmaz cümlesiyle de desteklenebilecek kural.

* "her şey" başkadır "herşey" başkadır. "her şey ayrı yazılır" kendi içinde tutarlı bir önerme olmakla birlikte eğer "her bir nesne" anlamında "her şey" denmiyorse doğrusu "herşey"dir.

Atlanilacak Forum:
Bulutlar
MEB'den yeni öğretmenl... Gürsoy Gürsoy Bölge Şa... Demir söz verdi, Çığlı... Narman MYO'da Çanakkal... Şekerli'de Kursiyerler... Oltu tekrar beyaza bür... Narman'da Üçbin Öğrenc... Koca Katiline Müebbet ... Yaralı kekliği iyileşt... Müjde, Çim Saha İnşaat... Oltu'da Öğrencilerin K... Cumhuriyet İlköğretim ... Erzurum'un En Fazla Se... Su sayacı takmayan köy... Oltu Kaymakamı Gürkan ... Oltu'da Taekwando Keme... Gençlik Parkına Çayüst... Gökçedere İlköğretim O... Karabekir İ.O. Md.Yrd.... Artık At Arabaları Tra... Muhalefetin kaos planı... Devlet biterken Kur'andaki Namaz Örgüt Söz gümüşse de sükut h... Engelli Müslümanlar iNsan Bir Türkiye'nin CEO'su Bayanlarla Konuşmak Ha... Genelkurmay daha çoook... Ulusalcılar nasıl Kürt... Parmak Uçlarındaki Kimlik Medya ve asker Strese girenin imanınd... Beton ve erkek Cumhuriyet Oktay Ekşi'nin önlenem... Dicle kararı, BDP'nin ... Alex Ferguson'un sırrı Şaşırdınız demek... Bikini sorunu Win 7'de anahtar sorunu! Sıraya Girmeyen Kişiye... MEB'in sicil ve disipl... İşte Yılın lafları Google, Translate'ye T... Alternatif İntihar Met... Uyurken gözlerimiz nel... Vaaz Danıştay'dan 7'nci sın... İnsan vücudu hakkında ... Yüreğinizle Gülebilir ... Sağlık personeline nöb... Bakan Yıldırım: 600 bi... Ekders Kanunu (Ek Ödem... İnternetsiz bir gün de... Yaşamın Yankısı ÖSYM'nin yeni sınav gü... İstiklâle Giden Yolda ... Kur'an Kıssalarında Ta... Kur'an'a Dönüş'te Vahy...
Benzer Başlıklar
Başlık Forum Cevaplar En Son Mesaj
Mesajın "gizli" zararı! Her Telden 1 05-10-2011 07:59
Siz de "hazır cevaplı" biri olabilirsiniz Her Telden 1 03-09-2011 04:33
"Annemin yemekleri daha güzeldi" demesin Her Telden 2 30-08-2011 04:39
"Müslüman'a Haram" Çeşmesi Her Telden 1 28-08-2011 03:10
Profesör Milton Freidman'ın "Monetarizm" (Para Doktrini) Her Telden 1 26-08-2011 20:15
Etiketler
kck Barış Konseyi öcalan jitem DTK CHP AKP Oltu Gül Suyu Cemaat Kolonya Camiler Kadir Gecesi Oltu Muzafer Çavuş Camisi dozer heyelan yol çalışmaları Kemerkaya Köyü Duralar Köyü operatör Zemin Ergül Cemaleddin Yıldız Çukurca Gökçedere İlköğretim Okulu Levent Kızılkaya Gürcükapı Camii belediye başkanı Asri Mezarlıki Necmettin Taşcı Kemerkaya Köyü Kürtler PKK Reşadiye baskını Dörtyol Kontrgerilla vefat etti Nazmi Aydın emekli imam Çamlıbel Köyü Taraf Gazetesi Murat Karayılan Ahmet Altan okul öğretim yılı boyandı Yasin Haşimoğlu kırım kongo tavuk kene düşman kanama
Haberler