Kendileri için Allah'tan başka ne bir dost, ne de bir şefaatçi bulunmaksızın, Rab'lerinin huzurunda toplanmaktan korkanları, Allah'a karşı gelmekten sakınsınlar diye, onunla (Kur'an ile) uyar. (Enam 51)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Özkartallar Şirketler ... Dumansız Hava Sahası D... Manavgat İlçe Milli Eğ... Erzurum ili SBS Sonuçl... Cep telefonu arıları y... Oltu'da Boş Bulunan Eğ... HSYK Yaz Kararnamesi İ... Oltu güzelleşiyor Erzurum 2. Amatör Küme... Oltu Halk Eğitim Merke... Toz bulutu Oltu'da sağ... Okullararası Futbol Tu... Patates yüklü pikap yandı Doğu Anadolu'nun Tek F... Sigara içmiyor ama büt... Tortum'da Yüzen İki Ad... Liseler Arası Futbol T... Akıllı Tavuk "Pınar" Ö... Oltu, son yılların en ... Oltu'da Köylü Dayanışması Gıybet Yalan Söylemez Allah var ve O'nun gaz... Ailede Görev ve Yönetim Cumhuriyet okurları ge... Müslümanın Korkusuzluğu Peygamberimizin Veda H... Bugün Dünyayı değiştirecek b... Vecdi Gönül vak'ası Türkiye'nin CEO'su Öğretmenin Görev ve Ni... Şeker kanserin dostu, ... Ümit ve kuşku Niçin hala sözleşmeli ... Al Sana Hayır! Kur'anın Tefsire ve Te... Derbide şaşırtan 10 şey Kızılderilinin Duası Uyandım Sabah İle Kur'an'da anlatılan ze... Bir yumurta nasıl pake... 25 yılını dolduran öğr... Çok kazanan kadın daha... Windows7'nin gölgede k... İşaret parmağınız yüzü... Loco'yu tamamlayabilir... Tandır, hem aile hem k... Kendine Güvenmenin 19 ... Ölene kadar süren 'eyl... Araba alırken nelere d... Ey insan! Başarı Gemisinin Dümen... Rodoslu Hala Osmanlı Ç... Windows 7'ye doping: Ö... Rampada yolun güzergâh... 'Çıkar Ağzından Baklayı' Aşırı internet uyuştur... Videolarınızı MP4'e Çe... Anne sütüne en yakın s... Yaşasın tam bağımsız T...
Etiketler
Özdere Köyü Oltu Yücel Yıldırım Yasin Haşimoğlu İ.O. Oltu Birlik Beraberlik Vakfı Mustafa Ağırman Aslanpaşa Camii temel erkek yurdu taciz defn kadınlar erkekler hikaye dul google Emine Ayna Demokratik Özerklik Selahattin Demirtaş Neşe Düzel Aysel Tuğluk Derekapı Köyü dayanışma Meşe Şenlikleri sosyal yardımlaşma dernek tsk silvan uefa diyarbakır gazeteci nato şike Ahmet Ağırman Şevket Ağırman Birlik Camii emekli imamı Ali Ağırman Prof.Dr. Mustafa Ağırman İnci Köyü böbrek taşı tedavi hasta sağlık su uzman Kemerkaya Köyü heyelan dozer operatör Duralar Köyü yol çalışmaları oltu gazetesi hapis istismar cinsel şeyh vaad din cennet mürid
Haberler