Allah, aklını işletmeyenlerin üzerine pisliği (rics) yağdırır! (Yunus 100)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Ağzın kokusundan kurtu... Şu ilçelerde keneye ka... Kaymakam Atakan'ın Eşi... Sanatçı İbrahim Erkal'... Oltu Endüstri Meslek L... Tortum'da Yüzen İki Ad... Okul birincisi Halime'... Devlet Bahçeli'ye zehi... Bir etoburun rüyası Oltu Birlik ve Beraber... Kırmızı Peri Bacaların... HSYK Yaz Kararnamesi İ... Oltu'daki kaldırım ve ... Oltu Jandarma Trafik e... Avukat Mustafa Demirba... Trafik Polisi Çıplak A... Milletvekili aday beli... Cüneyt Çakır ve Ekibi ... Oltu Lisesi'nin 2009 Ö... Ayılar Olur'da 10 koyu... Kendimizi temize çıkarmak Kemalist ittifak: Yakı... Baktığımız yerdekini g... Cumhuriyet Çay Partisi Bunun adı aşk mı İki tuzluk ile alınaca... Savaş ve barış Ben rolümü oynuyorum Rezaletin Anahtarı +18 Ali İmran 78. Ayetin D... Dindar ile muhafazakâr Yeni gelişme CHP 24 saat halkı düşü... Darbecilik meselesini ... Okul öncesi eğitimin ö... Ramazan Ayınız Mübarek... Başbakan'ın anlamadığı Allah Bollukla ve Darl... Facebook Çılgınlığı ve... Bakmazsak... Hani benım çocukluğum ... Word altındaki Excel t... Güzel Sözler .htaccess Kullanımı ve... Kur'an ın Emrettiği, N... Gülen Hareketi 28 Şuba... Kilo vermenin sırrı su... Bu adam benim babam Ehliyet sınavı sorular... Akın Tv v1.0 Çok eşlilik dinimizde ... Egzersizlerde aynı etk... Özel liseler de Anadol... 10 Yıl Sonra Gelen Müj... MEB'den Ek Ders Ücreti... Kuşlar aslında sürünge... Yasal olup, mantıklı o... Unutulmayanlar (Osman ... İnsan İnandığına Denktir Anan darbe mi gördü?
Etiketler
Kürtçe şarkı Cemil Topuzlu Caz Festivali Aynur Doğan Okulu-Aile birliği Yıllık Olağan Toplantısı Gökçedere İlköğretim Okulu Cemaleddin Yıldız 25 Mart yenilgi Oltuspor Erzurumspor amatör küme Erzurum hava ambulansı hemşire karayolu yaralı Bağbaşı Oltu Tim Cook eleştirel düşünce sokak mektep Apple aile Steve Jobs Ayvalı Köyü organik sebze geleneksel festival meyve sembolik heykel hükümet meydanı Oltu cağ kebabı saat kulesi Karayolları Trafik Yönetmeliği Sincan Gölbaşı Trafik Tescil Şube Müdürlüğü özürlüler Ankara engelli plakası İçişleri Bakanlığı Etimesgut cuma namazı kalp rahatsızlığı sağlık ekipleri müdahale fenalaşan Ulu Camii yaşam Suriye olumsuz Erzincan toz bulutu Oltu
Haberler