Allah, aklını işletmeyenlerin üzerine pisliği (rics) yağdırır! (Yunus 100)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
İllerimizin adları ner... Bayram sabahı hafif bi... Fakir aileler bu kışı ... Şekerli Beldesinde 23 ... Okullararası Futbol Tu... Oltu Çayı coştu bir kere Fırıncı Yunus Usta'nın... Kutlu Doğuma özel ücre... Belediye Başkanı İbrah... Emekli Öğretmen Baki Ç... Olur'da yangın, 4 büyü... Artık bedava dağıtılan... Oltu'da soba zehirlenm... Tortum'da Yüzen İki Ad... Büyük Türk Mütefekkiri... Aile hekimliğinden vat... Hayvan Türü Bakımından... "Damat Kaçırma" gelene... Toz Bulutu Oltu'da Yaş... Oltu'da trafik kazası:... Dünya Kadınlar Günü Tü... Eş Dövülür mü? Milli Eğitimde Bunalım... Nüzul sebebini biliyor... Asker, hizaya gel CHP ... Hizmet Tarih ve Erdoğan Ne işin var o otobüste? Şifre Kalp Hastalıkları AKP-CHP koalisyonu Kibir Kabirde Son Bulm... Kur'anın Evrensel Oluş... Fiziksel Özellikler Nüzul Sebebini Biliyor... İnsan Allah İlişkisini... Çok Evlilik Kılıçdaroğlu ve Atalay Mükemmeliyetçi kişilik... Fatmagül'ün hiç suçu y... Doğum Günü Mesajları 3G'den 4G'ye geçmek ha... İnterneti Türkler Buls... MEB yönetici atama yön... Yalnızlık Halleri... Oyunlar günah keçisi oldu İşte nanenin saymakla ... Anasayfa Haberleri Kadına şiddet "hak" ol... 26 Meal Bir Arada - Me... Görücü usulü "mutsuz" ... Çocuğunuza zehirli yem... "Müslüman'a Haram" Çeş... Yeniden başlat, düzelsin! Dursun Abi'nin icadı Office 2010 SP1 yayınl... İşte trafikte öldüren ... Gerçek dostluk nedir? Virus.Win32.Sality.aa ... Oltu ve yöresinden man...
Etiketler
İlçe Emniyet Müdürü Ali Osman Küçükalkan halaylı uğurlama Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Recep Final Mehmetçik Oltu-Ardahan karayolu Oltu Oltu Askerlik Şubesi, Ege Ordu Komutanı halk iradesi darbeci general sivil irade darbecilik Oltu'nun kaldırımları Yusuf Albayrak kaldırım işgali kafeterya belediye Oltu Devlet Hastanesi Yavuz Taşkın Tuzla Köyü heyecan öğrenciler tercih sistemi İsrail kutsal kitap soykırım atalar Ester Yahudiler Çukurca Zemin Ergül Levent Kızılkaya Gökçedere İlköğretim Okulu Cemaleddin Yıldız Murtaza Gökçe Alabalık Köyü Narman fırıncı esnafı Oltu Belediyesi sbs tercih 1. yerleştirme sonuçlar Oltu seviye belirleme sınavı Haluk Gümüştabak İslam âlemi Kadir gecesi Ramazan
Haberler