Öyleyse, onlar bu Kuran üzerinde hiç düşünmezler mi? Yoksa kalpleri üzerinde kilitler mi var? (Muhammed 24)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Şenkaya'da Vahşet: Ken... Yeni model Scania Oltu... 5. Sınıflar arası bilg... Oltu'da kene paniği Köylere Hizmete Devam Sarısaz Köyü'nde Kablo... Olur'un Keçili (Niyakö... Olurlular Akdağ'da bul... Oltu Lisesi bahçesine ... Aşık Nüsret Sümmanioğl... Oltu'da ağaçlandırma s... Yaz Kur'an Kursları il... Askıdaki Ekmek 15 Bini... Oltu Devlet Hastanesi'... Köprü Altı Serinlik Taekwondo yaz kursu de... Gıyaseddin Tok'tan Tür... Oltu Esnafının Kardan ... Hemşerimiz Dursun Şahi... Oltu'da ağaçlandırma ç... Nerede o asrî Cumhuriy... Kaf Suresi 45. Ayet ve... Kıssadan hisse alalım Zenginlik ve İhtişam M... Bingöl ve AKP Yeni Şafak patronajı n... Bazı tehditler daha ka... Boşanmak mı Yoksa? Mekanik Saat Sivrisinek Nasıl Isırır? Gelin ONLARIN OYUNLARI... Öğrencileri şiddete it... Hangi dil kadar nasıl ... Gülünçlük İslam dininde bölünmey... Avrupa Erdoğan'ın anlamadığı... Soyadı İnce ama ruhu ç... Hakkâri saldırısını ki... Kılıçdaroğlu'nun sessi... Deizm (Yaradancılık) n... Alkol, uyuşturucudan b... Bakara 67....71. ayetl... "Deniz ortadan ikiye a... Vazgeçmekten Vazgeç! Firefox ve IE'ye hız k... Bakalım sayıları yerle... İlginç Meyvalar Tembellik Nizam Pehlivanın hayat... Sana çiçek getirdim öğ... Evliliğin tanımı Televizyon ve gış otur... Hayatımızda 1 ve 0 ın ... Oltu'nun nüfus yapısı ... Kendimizle iletişim Görgü Kuralları Cep telefonunuzu satma... İşte memurun yeni hayatı İşini Severek Hayatını...
Etiketler
balıkçılar yayın balığı Pasinler Aras Nehri Şahin Acar Çamlıbel Köyü köy ziyaretleri Fuat Demir Oltu İlçe Teşkilatı yönetim kurulu Ak Parti asker pkk çatışma eruh genelkurmay şemdinli terör Şenkaya Müftüsü Ahmet Özdemir Kurban Bayramı Şenkaya Müftülüğü kurbanlık koyunlar Michigan Üniversitesi Londra New York La Guardia havaalanı Amerika Detroit Norveç polisi Çoruh Nehri Artvin Deriner Barajı Oltu Adliyesinden Sulh Ceza Hâkimi mesleki bilgilendirme semineri Oltu Lisesi Gölbaşı özürlüler İçişleri Bakanlığı Etimesgut Ankara Trafik Tescil Şube Müdürlüğü engelli plakası Sincan Karayolları Trafik Yönetmeliği öğrenci Kocaeli Fatih Projesi tablet okul akıllı tahta bilgisayar
Haberler