Bu Kur'ân, Allah'tan başkası tarafından uydurulacak bir şey değildir. Ancak kendinden öncekinin doğrulaması ve Kitabın açıklamasıdır. Onda asla şüphe yoktur. Âlemlerin Rabbi tarafından (indirilmiş) tir. (Yunus 37)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Diş Hekimi kadrosuna Ç... Milletvekili Çığlık "E... Erzurum 2. Amatör Küme... Necati Bedir Vefat Etti Cevdet Babacan'ın Anne... Erzurum Genelinde SBS ... Anafen Dersanesi, başa... Erzurum'un En Fazla Se... Tortumlu Kadınlardan H... Oltulu Bal Üreticileri... Su İçmek Kadar Zamanı ... Vicdansızlar, gebe hay... MHP Genel Başkan Yardı... Oltu yeni bir işyeri d... OLGİAD başarılı öğrenc... Beden eğitimi dersi ka... Dutlu Köyü'nden Mehmet... Olur'da yangın, 4 büyü... Şenkaya'da Yangın İMKB'den Oltu Anadolu ... "Yaşayan Kur'an" Kitab... Tahta At Ve Sen Beyaz Adam Bir kadın erkeklere im... Ana dilde ibadet konus... 'Tanrı MHP'yi korusun!' CHP ne zaman ciddiye a... Şakayıkları İncitmeyelim İslam'da Kalite Askerler de askerlik y... Derin Wikileaks operas... Vecdi Gönül vak'ası Futbol kültüründen ne ... Dik durmak Politika ve çocukluk Tunus Örtülü Ateizm Zamanı gelince... Konuşursam herkes yanar "Dekolte Tahrik İçerir... Öğretmenlerimizin Kita... MEB, Sosyal Etkinlikle... Bitkiler çölde hayatta... Hayatımızı Yılana Dönü... Öfkenizi kontrol etmen... Evlilikten önce bu 11 ... Kadın ve erkeğin karşı... Bir Rüyanın Ardından G... Forumda avatarı olmaya... Uzmanlardan mangal uya... Windows 7'niz daha hız... Okulda nişana soruştur... Öğretmene uzun saçtan ... Lekeleri Kolayca Çıkarın Hamilelerde duruş bozu... Kadınların hazır cevap... 3 adet 0 kullanarak 6 ... Sigaranın Mucizevi Fay... Yaşamak 6 Dilde Sözlük, Ücrets...
Etiketler
çocuklar Ak Parti Kandil Oltu İlçe Teşkilatı Sarısaz Köyü cuma namazı sağlık ekipleri kalp rahatsızlığı fenalaşan müdahale Ulu Camii Tuzla Köyü Yavuz Taşkın CHP özerlik MHP KACK DTK BDP Bengi Yıldız Neşe Düzel Kürdistan AKP meyve Tekwando kuşak kurs faaliyet Türk devleti evrensel hukuk Kürt devleti devlet Ayrılıkçı parti spor takım zirve mücadele taşıma yalnızlık sıkıntı otobüs tutması Atatürk Üniversitesi mide bulantısı Yrd. Doç. Dr. Lütfi Sezen sol kulağı çınladığında trafik kazası öldü baba ile oğul çarpışma Tortum teknoloji internet Ardahan ayakkabı boyacısı modern yaşam
Haberler