Andolsun, biz bu Kur'an'da insanlara her türlü misali değişik şekillerde açıkladık. Yine de insanların çoğu ancak inkârda direttiler. (İsrâ 89)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Çamlıbel Köyü'nden Şah... Oltu'ya kanal açma aracı Kamyonet ile Otomobil ... Doğuştan Engelli Yusuf... Oltu'da Koltuk Tamirci... Atatürk İlköğretim Oku... Gökçedere İ.O.'dan Yıl... Oltu'da 24 Kasım 2008 ... Oltu'da Acemi Jandarma... Geleneksel Kırdağ Şenl... Şenkaya'da Anlamlı Yemek 40 Yılda Biriktirdiği ... Oltu Kaymakamlığından ... Oltu Devlet Hastanesi'... Ayvalı Köyü Kutlu Doğu... Açışlı, yeniden başkan! Sayıştaya Şenkayalı Ba... Elibol Mobilya İmalath... Oltulu gençler daha te...  İlçemizde bulunan 126... 'Afyonun düşmanı dostu... Kader konusunu Kur'an ... Apo bir yol arıyor Sevgililer Günü bir gü... Boş vermekle sorunlar ... Hangi dil kadar nasıl ... Adalet bir gün hepimiz... Kürtlerle değil Kahrolsun (içimizdeki)... Silah ve siyaset Kadınlar ve erkekler Babanı da al git! Kendini Beyaz Türk zan... 'Sahiller'i de tek tek... AKP ve CHP Kürtler katillerine be... Medrese Hatıraları Mekanik Saat Hrant'ı öldürdüler, De... Bugün Köylü de kentli de kar... MEB yönetici atama yön... Sınıf öğretmenlerinin ... Sen de bu evlat acısı ... Microsoft güvenlik yaz... En Çok Kimi Seversiniz? Bir yumurta nasıl pake... Yusuf Ziya Bey'e Osman... MEB yönetici atama yön... Kadının en tatlı yeri ... PDF Dosyalarını Metin ... Bir Excel tablosunu Wo... Yasin Haşimoğlu da mil... Bunları yapmadan sakın... Forumda Mesaj Sildiğin... Adamın kafası nerede? İnternet Cafe sahibini... YouTube'u yasaklamak a... İşte nanenin saymakla ... MEB, devamsız öğrencin...
Etiketler
Canan Arıtman Cumhurbaşkanı Ahıska Türkü Radikal İslam Cumhuriyeti Cüneyt Özdemir analarını satanlar Deniz Feneri Işık Koşaner Almanya Ender Üstün Kenan Üstün Refika Üstün Bayburtlu Bahtinur Akgün yönetim kurulu Oltu İlçe Teşkilatı köy ziyaretleri Fuat Demir Ak Parti şeyh Veysel Karani Hz. Muhammed badelenmek Bursa Hz. İbrahim boya malzeme inşaat erdem yapı civata oltu gazetesi İlçe Emniyet Müdürü Ali Osman Küçükalkan Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Recep Final Oltu Oltu Askerlik Şubesi, Mehmetçik halaylı uğurlama Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek Oltu-Ardahan karayolu Oltu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şampiyon voleybol turnuvası Oltu Kız Meslek Lisesi Laik Mısırlı Müslümanlar Müslüman demokrat para ibrahim akın imam emniyet futbol Erzurumlu şike
Haberler