Biz Kur'an'dan, mü'minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Zalimlerin ise Kur'an, ancak zararını artırır. (İsrâ 82)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Süper Kupa Finali Erzu... Kaymakam eşinden örnek... Oltu-Aksukapı bölünmüş... Başarın Dershanesi Böl... Oltu'ya lapa lapa kar ... Oltu Lisesi'nin 2009 Ö... Oltu'da Trafik Kazası:... Erzurumlu et yiyemiyor Narman'da Dumandan Kur... Hikmet Yıldız'ın Annes... Öğretmenevinin yeni mü... Oltu Meslek Yüksekokul... Sözel ve Sayısal Aland... Narmanspor'un Malzeme ... LÖSEV "Gülmek Onların ... Başarın Dersanesi'nden... Yusuf Ziya Bey Lisesi,... Oltu Belediyesi'nden Ö... Oltu'da Anafen Depremi Yaşlanmaya ne zaman ba... Kılıçdaroğlu ve OdaTv Milli irade, Balbay ve... Oltu'ya doğalgaz geliy... Sakın Değişme Elde var virgül Gömleğin Öteki Yüzü Üstünlük Irk Ya da Soy... Sahte özgürlükçüler yü... Böbrek taşlarına karşı... İnanç Sömürüsü Google siyasetçileri Medrese Hatıraları Bu ne? Türkiye'nin 10 Harikası Neşeli futbol öğretmeni İkiz Kuleler gibi, Usa... Necm suresi 19.....23.... Devlet ve toplum Kadın-Erkek Eşitliği Çocuğa başarılı olmayı... Bakara 67....71. ayetl... Yeni Milli Eğitim Baka... Ünlülerin Azraille Diy... Daha sağlıklı bir bede... Ölü Piksellere Son Hedefi yarım asır muht... Gününüzü Parlatmak İçi... Bilgisayarda araba oyu... Bisiklete binmeyi nede... Polis ve yeni nesil ge... Depoyu fulleyin derken... Cansız Hoca İlkbaharda doğan daha ... Öfkenizi kontrol etmen... Yaşlandıkça öğrenmek n... Sevgi Nedir? İlköğretimde mesleki ç... Programsız Rar Şifresi... Excel'de Metni Sütunla... Haftanız neşeli geçsin
Etiketler
Erzurumspor 25 Mart amatör küme Erzurum Oltuspor yenilgi Müslüman ilahiyatçı Mogadişu temel hak ve özgürlükler hukuk PKK Dörtyol Kontrgerilla Reşadiye baskını Kürtler Oltu sembolik hükümet meydanı heykel saat kulesi cağ kebabı seçim referandum şirket anket Oltu Köylere Hizmet Götürme Birliği SODES Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programları Oltu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü seviye belirleme sınavı ödül SBS lisans yerleştirme Erzurum öğrenciler kolera salgını çay sevdası ilginç hikaye dev kazanlar Türk Mutfağı kafa HES kadın kaya protesto Tortum Pehlivanlı belde darbeci Dursun Çiçek Ardahan Hanak ergenekoncu hapishane intikam
Haberler