O'nu bırakıp taptıkları şeyler şefaat edemezler. Ancak bilerek hakka şâhitlik edenler şefaat edebilirler. (Zuhruf 86)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu'daki tüm ilköğret... Erzurumlu et yiyemiyor Oltu FEM'den Öğrencile... Trafik Işıkları Yeniden! Bilgi Yarışmasının gal... Oltu'da öğretmen görev... Oltu'da talihsiz kaza:... Aksukapı'da Otobüs Der... Aç Kalan Güvercinleri ... Oltu'dan "Bu Benim Ese... Oltu Belediyesi, Başba... Erzurum 2. Amatör Küme... Oltu ilçe Emniyet Müdü... Doğu Anadolu'nun Tek F... Oltu Esnaf ve Sanatkar... Oltu Kaymakamlığı 2007... Oltu Şehitler YİBO'da ... Oltu'da fuhuş operasyo... 25 Mart Oltuspor İçin ... Hastanemizin artık ruh... Kur'anın Tefsire ve Te... Hucurat 14. ayet ve al... Kaldırım İşgallerine F... Allah'ın Dinine Yardım... Özgür olmanın bedeli, ... Kur'anın VELİLERİN ARD... Sertlik ve zekâ Niye halk karar vermesin? Seks satar Bölücü bir terörist sa... Böyle Nereye Kadar?.. İnanç Sömürüsü Candaş'ın düştüğü hale... Buğdayı yatırım aracın... Allah'a ve elçisine ya... Karne baskısı, öğrenci... Müminlerin Hayatı Tekd... Kim modern, kim değil Muhtıra veremediler is... PKK ne yapıyor MEB, Yönetici Atama Yö... Bir sabit disk nasıl y... Görücü usulü "mutlu" e... Anne Baba Olmanın Zorl... Günde 2 bardak domates... Kronik yorgunluğa karş... Ehliyet sınavı sorular... Aklınız zeki mi? Öğrenen İnsan Evliliğin Evrimi Ücretsiz, yüklemesiz t... Yargıtay 11. (On Birin... Papa ve Moiz Anadolu liselerine yer... Tesettür Her göz yeterince göremez Anne babaların en çok ... Hazreti Ömer ahlakı Kur'an mı Temel Belirl... Komploculuk Kime Hizme...
Etiketler
Mustafa Arslan Oltu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Oltu İMKB YİBO Nurullah Aktaş sera doğu üretim kaynak fidan PKK'lı teröristler korucular Türk Bayrağı şehit cenazesi Şenkaya Dokuzelma Köyü ayakkabi tamircileri teknoloji Oltu geneli Oltu Anadolu Lisesi Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erzurum Anadolu Lisesi 2011 YGS istatistik bilgileri koyun sürüsü havaalanı yolu trafik kazası askeri araç Erzurum şirket referandum anket seçim Şenkaya operasyon kırsal keskin nişancı Göle PKK LYS Oltu Anadolu Lisesi yerleştirme üniversite öğretmen okul idaresi öğrenci Oltulu Öğretim Üyesi Atatürk Üniversitesi Doç.Dr. Tahsin Parlak Güzel Sanatlar Fakültesi Kırgızistan
Haberler