Ey Kitap ehli! Niçin hakkı batılla karıştırıyor ve bile bile gerçeği gizliyorsunuz? (Ali İmran 71)

Halk Ozanı Mustafa Aydın "Oltu Eğlenceye Doyacak!.."

Halk Ozanı Mustafa Aydın "Oltu Eğlenceye Doyacak!.."

Olur festivali sebebiyle Oltu'ya gelen Halk ozanları Mustafa Aydın ve Beyzade Aslan 25 Mart Spor Kulübüne misafir oldu.

Kulüp başkanı Sıtkı Toksoy tarafından karşılanan, öğretmen evinde misafir edilen halk ozanlar, gece Oltu'da konakladılar ve ertesi gün Olur'a geçtiler

Oltu Muhtarlar Derneği ile 25 Mart Spor Kulübün ortaklaşa düzenlemeyi planladıkları eğlence gecesi konusunda da görüşmeler yapıldı. Eğlence gecesinde sahne alacak halk ozanlarından; ozanlık geleneğinin yeni yüzü, ozanları Türkiye’ye yeniden sevdirmeyi başaran, başka bir deyişle ilgiyi yeniden ozanların üzerine toplayan Mustafa Aydın;"Eeğlence gecesi planlandığı gibi gerçekleşirse Oltu eğlenceye doyacak", dedi.

Eğlence gecesinin eylül ayının son haftasında yapılmasının daha uygun olacağı konusunda hemfikir olunan sohbette, köylerden de izlemek isteyen çok insanın olduğu, sonbaharda yapılmasının onlar için de uygun olacağı dile getirildi.

Ozanlık geleneğinin kültürümüzdeki yeri ve önemine değinen başkan Sıtkı Toksoy; "Ozanlarımızı Oltu’muzda ağırlamaktan, onları dinlemekten her zaman zevk ve onur duyarız", dedi. (04.07.2010)

Yorumlar
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Vicdansızlar, gebe hay... Oltu Kaymakamlığı'ndan... Erzurum ne kadar güvenli? Oltu-Narman Karayolund... Oltu'daki Merkezi Sına... Okullar Arası Atletizm... Okul birincisi Halime'... İlköğretimde bütün der... İki Okulumuz Sigara Ku... Proje hazırlayan eğiti... "25 Mart Spor Kulübüne... Tortum Yılanına bilim ... Olur Atlı Köyü'nde Yangın Erzurum'da İl İçi İste... Yerel ve Ulusal Basın ... Trafik Işıkları Yeniden! Ve bir yıldızımız daha... Sıddık Polat MHP'den O... Cep telefonlarında sil... Güven Sürücü Kursu yen... Bana arkadaşını söyle! On Kasım'da Atatürk Nisa suresi 125. ayeti... Zeki Alasya'nın namaz ... Asker, hizaya gel CHP ... Kürtler konuşmalı İki dil Yağmur Nedir? Nasıl Ol... Hakemler üzerine Generalin kefil olduğu... Nazi filmi gibi Taşmak ve dökülmek AŞKşemseddin Uyumak ve Yellenmek Ab... Kur'an ı Rehber Almayınca Zekayı Geliştirmek İçi... Nur Suresi 31. Ayeti N... Başlıyor Allah'ım Bizi Sev! Nişantaşlı analar ağla... Zaman kafalarımızın iç... En Nadide Çiçeklere İstiklâle Giden Yolda ... Lise ile ilköğretim öğ... TV izleyen çocuk, çocu... İkinci el araçta en ço... Zararlı siteleri açmad... Siz de "hazır cevaplı"... Bebeklerin alt temizli... Türk insanı günlük ort... Öğretmenlerimiz en çok... PM Kontrol 100 yıllık bellek kartı Kadınların daha uzun y... Zarif Olmak Nimettir, ... Tüm Derslerde Bitişik ... Nasıl Bir Kariyer? Var mısın Yok musun? MEB, okul müdürüne 40 ... Erkekseniz okumayın!
Etiketler
Şenkaya boğma kaçırma vahşet anne kemer nişanlı soykırım Ester İsrail Yahudiler kutsal kitap atalar Kemal Kılıçdaroğlu ordu general komutanlar Samsun çocuk Silvan baskı avcılar yasak çil keklik Oltulular çocuklar ziyaretçi bayram tatili Aynur Doğan Kürtçe şarkı Cemil Topuzlu Caz Festivali Ziya Taşkın imam Cankurtaran Mezarlığı Aslanpaşa Camii emekli vefat Abdulkadir Taşkın Murat Belge Işık Koşaner duygusal ricat Ertuğrul Özkök Haksöz Haber Taraf Gazetesi Laik Mısırlı Müslümanlar demokrat Müslüman Atatürkçülük Taraf gazetesi rotahaber Ahmet Altan
Haberler