Allah size yardım ederse, hiç kimse sizinle baş edemez; ama ya O sizi terk ederse, kim size yardım edebilir? O halde müminler Allah'a güvensinler! (Al-i İmran 160)

Halk Ozanı Mustafa Aydın "Oltu Eğlenceye Doyacak!.."

Halk Ozanı Mustafa Aydın "Oltu Eğlenceye Doyacak!.."

Olur festivali sebebiyle Oltu'ya gelen Halk ozanları Mustafa Aydın ve Beyzade Aslan 25 Mart Spor Kulübüne misafir oldu.

Kulüp başkanı Sıtkı Toksoy tarafından karşılanan, öğretmen evinde misafir edilen halk ozanlar, gece Oltu'da konakladılar ve ertesi gün Olur'a geçtiler

Oltu Muhtarlar Derneği ile 25 Mart Spor Kulübün ortaklaşa düzenlemeyi planladıkları eğlence gecesi konusunda da görüşmeler yapıldı. Eğlence gecesinde sahne alacak halk ozanlarından; ozanlık geleneğinin yeni yüzü, ozanları Türkiye’ye yeniden sevdirmeyi başaran, başka bir deyişle ilgiyi yeniden ozanların üzerine toplayan Mustafa Aydın;"Eeğlence gecesi planlandığı gibi gerçekleşirse Oltu eğlenceye doyacak", dedi.

Eğlence gecesinin eylül ayının son haftasında yapılmasının daha uygun olacağı konusunda hemfikir olunan sohbette, köylerden de izlemek isteyen çok insanın olduğu, sonbaharda yapılmasının onlar için de uygun olacağı dile getirildi.

Ozanlık geleneğinin kültürümüzdeki yeri ve önemine değinen başkan Sıtkı Toksoy; "Ozanlarımızı Oltu’muzda ağırlamaktan, onları dinlemekten her zaman zevk ve onur duyarız", dedi. (04.07.2010)

Yorumlar
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Narman-Pasinler karayo... Anadolu İmam Hatip Lis... Oltulular psikolog İst... Başbakanlık yasaklıyor... Oltu Başarın Dershanes... Oltu Kız Meslek Lisesi... Direksiyon Başında Uyu... Oltu ve Şenkaya Hayvan... 25 Mart Oltuspor'da ye... Oltu'da sebze fideleri... Çiftçilere "Hayvanları... Oltu'da Heyelan Turizm... Dilenciler Hasılatı Bö... Aman dikkat Su sayacın... 63'ten Günümüze Beledi... Oltu Hükümet Meydanı Y... Öğretmen Lokman Yıldır... İnci Köyü'nde İmece Us... Oltu SYDV'ndan Canlı H... Ortada kalan Kulübe, M... Kılıçdaroğlu, Dursun Ö... Başörtüsü Teferruattır Nesih-Mensuh konusu ve... Enam Suresi 116. Ayeti... Tanıştırayım: O başört... Ana dilde ibadet konus... TSK gazeteciliği ve şike Yaşa Göre Hareketsel G... Başbakana bir 'uyanığı... Allah'a Açılan Kapı, K... Hata ettim... Resimli Namaz Hocası Kürtler katillerine be... Cumhuriyet okurları ge... Kuran'a Abdestsiz Doku... Sabun Aile neden çöküyor? İnmemiştir Hele Kur'an... Araf suresi 33. ayet b... Anadil varoluştur... İlham Veren Fikirler Evliliğinizde ALLAH'ın... Sevgi Emek İster... Uyku pozisyonunuza gör... Tarihteki En Önemli Su... Erkek 'seviyor' kadın ... Microsoft'tan özel bed... Dünya'da En Hızlı Koşa... Yaşasın tam bağımsız T... Bir tebessüm hikayesi Gidenlerin Ardından... Windows 7 özel teması:... Fatiha Suresi, Meal ve... MEB yönetici atama yön... Gidene kal demeyeceksin Dünyanın en tehlikeli ... Akın Tv v1.0 Evlilik kanseri yenmey... Karadenizli'nin ömrü 5... Kalbim Kırık Kalsın!
Etiketler
Ahmet Altan rotahaber Atatürkçülük Taraf gazetesi final süper kupa oynama Başbakan Erdoğan Fenerbahçe Aziz Yıldırım Futbol Federasyonu teknik takip şike soruşturması sağlıksız ortam sıcak hava çocuklar Oltu çöp Oltu Çayı dernek sosyal yardımlaşma Meşe Şenlikleri dayanışma Derekapı Köyü Erzurumspor federasyon Erzurum Kaplıcalarspor temsilci Oltuspor tff isteğe bağlı atama il içi yer değiştirme Opet Türk Petrol Sırrı Akbulut Oltu Belediye Başkanı akaryakıt istasyonu Fuat Demir Oltu İbrahim Ziyrek AK Parti Oltu İlçe Başkanı Milli Eğitim Bakanlığı ADEY Okul Risk Takip Kurulu Aşamalı Devamsızlık Yönetimi kulaklık İlköğretim öğrencileri stand-by cep telefonu
Haberler