Ey iman edenler! Hiçbir alışverişin, hiçbir dostluğun ve hiçbir şefaatin olmadığı kıyamet günü gelmeden önce, size rızık olarak verdiklerimizden Allah yolunda harcayın. İnkâr edenler ise zalimlerin ta kendileridir. (Bakara 254)

Halk Ozanı Mustafa Aydın "Oltu Eğlenceye Doyacak!.."

Halk Ozanı Mustafa Aydın "Oltu Eğlenceye Doyacak!.."

Olur festivali sebebiyle Oltu'ya gelen Halk ozanları Mustafa Aydın ve Beyzade Aslan 25 Mart Spor Kulübüne misafir oldu.

Kulüp başkanı Sıtkı Toksoy tarafından karşılanan, öğretmen evinde misafir edilen halk ozanlar, gece Oltu'da konakladılar ve ertesi gün Olur'a geçtiler

Oltu Muhtarlar Derneği ile 25 Mart Spor Kulübün ortaklaşa düzenlemeyi planladıkları eğlence gecesi konusunda da görüşmeler yapıldı. Eğlence gecesinde sahne alacak halk ozanlarından; ozanlık geleneğinin yeni yüzü, ozanları Türkiye’ye yeniden sevdirmeyi başaran, başka bir deyişle ilgiyi yeniden ozanların üzerine toplayan Mustafa Aydın;"Eeğlence gecesi planlandığı gibi gerçekleşirse Oltu eğlenceye doyacak", dedi.

Eğlence gecesinin eylül ayının son haftasında yapılmasının daha uygun olacağı konusunda hemfikir olunan sohbette, köylerden de izlemek isteyen çok insanın olduğu, sonbaharda yapılmasının onlar için de uygun olacağı dile getirildi.

Ozanlık geleneğinin kültürümüzdeki yeri ve önemine değinen başkan Sıtkı Toksoy; "Ozanlarımızı Oltu’muzda ağırlamaktan, onları dinlemekten her zaman zevk ve onur duyarız", dedi. (04.07.2010)

Yorumlar
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu Lisesi'nin 2009 Ö... İlçemizdeki Ortaöğreti... Oltu'da Çanakkale Şehi... Hacı Aslan Erdem Vefat... Şiddetli yağmur ve fır... Belediyeden Yaban Hayv... Oltu-Sanayi arası köst... Oltulu Minikler Eğitim... Oltu'da sebze fideleri... Narman'da 1. Çiftçi Ko... Sena Giyim'in Sahibi F... Eşek sırtında su taşıd... Yasin Haşimoğlu İlköğr... Emekli Öğretmen Recep ... Yıldız Erkeklerde Y.Ha... Hastaların iyilik mele... Emekli öğretmen Kemal ... Arif Coşkun kimdir? İl Geneli SBS Başarı D... Ayvalı Barajı, Hes ve ... Isırgan otunun faydala... Kıblesiz İbadetler Onun adı Kemal... Milletin anasını ağlat... Kemalizm niçin seçim k... Söz, Biz ve Dil Ahlakı Hizmet Kuran ve Abdest Temel soru Bu ayıp size yeter Kafes Kitap Ehline Düşman Ol... Sn. Hakkı Yılmaz'ın Sa... Banka Faizi ve Kar Pay... Bravo Gül Sorumlular ve iktidar Din Müteahhitleri Zeytinyağı mide ülseri... Nüzul Sebebini Biliyor... Hani tecrübesiz askerl... 'Hayalet mesaj' kabusu... Okulda sağlıklı kalman... Fakirlik en fazla çocu... Müzik, ilaçtan daha et... Dedelerle olmuyor, ded... Ormanlardaki biokütle ... 'Aklı korumanın' ve ze... Kadınlara erkeklerle i... İyi Yürüyen Evlilikler... Oltu İslâm Devleti'ni ... Aileler bilgisayar bağ... Günü Yakala, An'ı Anla... Sıcak havalar vücutta ... Bilirkişiler, haberimi... Anne Baba Olmanın Zorl... IE9'u bekleyenlere müjde! Yalnızlığın Psikolojisi Beyin için süper bir o... Organ mafyasına dikkat!!! Siyaset İlmi Bu!!!
Etiketler
Kürt meselesi Kandil Fikret Bila Yıldıray Oğur Yıldırım Türker Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı Mercedes Volvo Trafik İşaretleri Okuma Sistemi Şerit Takip Sistemi Ford Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi General Motors Emekli Öğretmen Cihat Karaca Bursa Karabekir Mahallesi Gülten Karaca U-20 Avrupa kamp Kolombiya şampiyona Cüneyt Çakır Tekwando kuşak faaliyet meyve kurs Kadir Gecesi Kolonya Cemaat Gül Suyu Oltu Muzafer Çavuş Camisi Oltu Camiler bağlama kursu Osman Taşcı Oltu Anadolu Lisesi amatör lider averaj küme 25 Mart Oltuspor dünya Rabbimiz ibadet vatandaş seccade hadis dolandırıcı kontür emniyet ihbar telefon
Haberler