(Ey Muhammed!) Rabbinin yoluna, hikmetle, güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekilde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin, kendi yolundan sapanları en iyi bilendir. O, doğru yolda olanları da en iyi bilendir (Nahl suresi 125)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu Lisesi'nin gurur ... Toplumsal duyarlılık S... Narman SBS Birincisi E... Oltu artık av keçileri... Polisler bu kez de min... Oltu Çağ Kebabı'na Sta... Oltu-Narman karayolunu... Asuman Bayrak bölge ta... Şehit Torunundan Şehit... Oltu'da Bagaj Çilesi İstatistik Sonucuna Gö... Oltu'da İzciler Çevre ... Şehit annesine inanılm... Türkiye bu İspirlileri... İl Başkanları Milletve... Şarampole Yuvarlanan M... Ekrem Çelik'in babaann... İbrahim Şen Vefat Etti Deprem Oltu'da da hiss... HSYK'dan Oltu Ağır Cez... Bu tabloda AK Parti'de... CHP ne zaman ciddiye a... Onlar bizim tavizimiz ... Varım Mail ve şike Şimdi Evlenebilirsin İmitasyon Akıl Sahipleri İbrahim suresi 52. aye... Üç Medya Sevdiğinizi söyleyin Kendine Müslüman AKP h... Kıro ne demek AK Parti'nin 'kullan a... Ağır kusur Namaz, oruç ve zekatın... Allah'ın Dinine Yardım... HSYK yapımı bir drama Al-i İmran 19 ve 20. a... Dua Etmek Erzurum utancını yazdı!.. Cep telefonu pillerini... Kur'an Kıssalarında Ta... 7 ve 8. sınıfta sehven... İlkbaharda doğan daha ... Adım Mehmetçik, Soyadı... Ağzımızdan çıkan hava ... Kayıt bölgesi dışında ... Açıköğretim sınav yöne... Üçlü Filtre Testi Dostluk haftası Tuhaf Sorular Hastalara farklı, kend... Yaşanmış komik anlar En Çok Okunan İncelemeler Küçük Orucuk (orcuk) Köyü Direksiyondaki büyük t... Virus.Win32.Sality.aa ... Bunları yapmadan sakın... Fakirlik (Resimli) MEB yönetici atama yön...
Etiketler
oruç Allah Kur'an islam peygamber zekat namaz hadis aksu şenlikleri sahne renkli geleneksel görüntü karaman ırkı sığır yardımlaşma SYDV Oltu koyun köylüler dayanışma keşf Tortum kilometre yüzen ada göl DAİB Başkanı Cemal Şengel Romanyalılar Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği takı ve tespihler Oltu'da çıkarılan Oltu Taşı Oltu Taşı ürünleri Deniz Feneri Cumhuriyet gazetesi Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Aydınlık Gazetesi sms mobil operatörler, Türk Telekom Müşteri İlişkileri Haktan Kılıç arıza kayıt delam cemiyet düğme göğüs şahit sosyal hayat örnek şükür Allah'ın Sünneti ayet seccade ibadet vatandaş dünya hadis Rabbimiz
Haberler