Öyleyse, onlar bu Kuran üzerinde hiç düşünmezler mi? Yoksa kalpleri üzerinde kilitler mi var? (Muhammed 24)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Akşar Köyü'nden Filist... Oltu Havzası 3. Gelene... Stabilize Yol Oltulu S... Erzurum İl Özel İdares... Ak Parti Oltu İlçe Teş... Oltu Satranç Komitesi ... Gribi atlatamayanlara ... Oltu Halk Eğitim Merke... Oltu Taşı, Karizma Sim... Serinlemek İçin Girdiğ... Dünyanın en büyük Oltu... Yasin Haşimoğlu İ.O. O... Aşkın ağır bedeli İl Başarısını Geliştir... Bu dilenci ŞOK etti! Kaymakamlık Kupası Bah... Narmanlı Öğrenciler Es... Soru soran çocuğu azar... Öğretmenlerin uyguladı... İlçemizde Motorlu Taşı... Allah korkusunun verdi... İdrar kaçırma böbrek y... Hangi dil kadar nasıl ... Derin devlet halktan o... Patlama Ana dilde ibadet konus... Halk Partisi Yalan Tanıştırayım: O başört... Kadının Tanıklığı Cennetin gerçek anahta... 'Baykal gitsin'cilerin... Kararsızlık ve meşruiyet Derin Wikileaks operas... Kendine Müslüman AKP h... 'Müslümanca özeleştiri' Ailede Görev ve Yönetim Hoşnutluk ve hoşnutsuzluk Cumhuriyet neyi aydınl... Facebook ve Müftüler Bahar çocukları daha ş... Verimli çalışmanızı sa... Öpüşmenin 25 türü Acının Tatlandırdığı H... İlham Veren Fikirler Yöresel Yemeklerimiz Mezopotamya Uygarlıkları Anlamlı Msn Nickleri Eğer Dünyada yüz kişi ... Hayat Oyunu Çizik CD'leri nasıl ku... Aşı takvimine yeni bir... İnsanlığın dijital hay... Polis ve yeni nesil ge... Emniyet Teşkilatının 1... Kimi kandırıyoruz? Ayder Yaylası'nda müşt... Bayanların kalbini kaz... Usulünce cevap verebil... A'dan Z'ye cep telefon...
Etiketler
Oltu Kaymakamı Cemalettin Yıldız Fatih Çobanoğlu Mustafa Arslan Gökçedere İlköğretim Okulu garnizon gazeteciliği operasyon Bekir Berat Özipek Show Tv Silvan Bülent Korucu baskın propaganda Genelkurmay Karargâhı gazeteciler Yüksekova okuma-yazma gözlemci ehliyet sınavı Hakkari PKK Ahmet Altan savaş Kürtler yedi sivil barış ordu Özel Harekât sivil-asker JİTEM terör asker polis Mustafa Arslan Nurullah Aktaş Oltu İMKB YİBO Oltu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ramazan Kadir gecesi İslam âlemi Haluk Gümüştabak meralar kira Şenkaya hayvanlar otlak Bardız Köyü Göreşken Köyü
Haberler