Öyleyse, onlar bu Kuran üzerinde hiç düşünmezler mi? Yoksa kalpleri üzerinde kilitler mi var? (Muhammed 24)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Narman Kaymakamının Eş... Oltululardan Sağlık Ba... Yasin Haşimoğlu İlköğr... Her dikilen fidan gele... Oltu Anadolu Lisesi'nd... İlçe Milli Eğitim'den ... Oltu'nun Yeni Gazetesi... Orcuklu öğrencilerin k... Yaşlanmaya ne zaman ba... Minikler satranç turnu... İki ilginç ve dikkat ç... Erzurum'da skandalla g... Yasin Haşimoğlu İ.O. O... Ramazan Geldi, Hurma T... Oltu Sağlık Grup Başka... 10 Günde yaklaşık 5 bi... Oltu Lisesi'nin gurur ... Oltu Lisesi'nin gurur ... Şampiyon Yusuf Ziyabey... Geleneksel Aksu Şenlik... Büyümek ve sorun TSK gazeteciliği ve şike Hukuk tartışması Üç Sarı Gül Dağlıca günlerine dönü... Libya'dan Sonra... Mekke'den Gelen Yol Eğitimde kürtçenin kul... Libya'da olanları anlamak Savaş ve barış Ada Kılıçdaroğlu'nun yalpa... Kürtler Apo'ya mahkûm mu? Morse Telgrafı Yüzünüzü çıkarın maske... Ayhan Çarkın'ı gözümüz... Doğru söyleyeni ipe çe... Karakollar  Ayna ayna güzel ayna! Senin soykırımcın kötü... Erkek öğretmenlerden '... Gece Gündüz Yüreğinizle Gülebilir ... Oltu'da ev kiraları ne... Mutlu bir hayatın 7 ön... Limon ve Sarımsak Muci... Bakış Açısı Dutlulu Mevlüt Hocamız... Samsun'da kırmızı paza... Sağa Dayalı Menüleri G... Yeniden Araf'ta Kadinlar üzerine felse... Muayene katılım paylar... Fazıl Say esprileri Uzun pil ömrü için bun... Diyarbakırlının şikaye... Excelde dikey listeyi ... Google'dan gelen hiti ... Yöremizden kısa kısa (... Keşke böyle siyasetçil...
Etiketler
otobüs tutması Yrd. Doç. Dr. Lütfi Sezen Atatürk Üniversitesi mide bulantısı sol kulağı çınladığında 25 Mart komşu hükmen galip Oltu Şehir Stadı maç Anadolu Öğretmen İMKB YİBO Oltu T Tipi Oltu Lisesi fiyatlar soğuk algınlığı meyve sebze sertifika lokomotif inşaat işçi çalışma sektör oruç sokak sigara saldırı ramazan kadın polis ilahiyatçı temel hak ve özgürlükler hukuk Müslüman Mogadişu Sözlü Kültür Mirasımız Oltu Havzası temel Vural Aşıklar Derneği İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı Yavuz Taşkın Tuzla Köyü şifa yetiştirilen alternatif tıp sülükler doğal ortam
Haberler