Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah'a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir. (Bakara 2)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Narman'da 1. Çiftçi Ko... 1. Sınıf öğrencilerine... 3 Puan 90+3'te Geldi: 2-1 Oltu Belediye Başkanı'... Narman'da Bilgi Yarışm... 25 Mart Oltuspor bugün... Oltu'da havalar soğudu... Yusuf Ziyabey Anadolu ... Karataş Köyü'nde köprü... Dörtyol Gıda Pazarı so... Narman İlçe MEM'den Sa... İlçemizde Motorlu Taşı... Oltu Lisesi okul bahçe... İş Bankası Oltu Şubesi... İl Geneli SBS Başarı D... Oltulu Minikler Eğitim... Oltu'dan Rektör Koçak ... Ak Partili Belediye Ba... Yasin Haşioğlu İlköğre... Namağlup Şampiyon Futb... Kimin Allah'ı (Haşa) Eğitimde Ceza Gözüm Özümün Penceresi Savaş hile midir? Dünya Kadınlar Günü Tü... Paşa "Mehmet"i, karısı... Medya ve madalya Türkiye'nin İade Ettiğ... Kemalist şiddet Aykırı fikirlere taham... Hani tecrübesiz askerl... Kaset vesayeti El sıkışmak ya da sıkı... Sinirlendiğimizde bütün garipler için EVET Mail ve şike Oltu'da Belediyecilik Bir öneri... Operasyon ve Balyoz Parçalı demokrasi Görücü usulü "mutsuz" ... Dolmuşçu Kültürü Dostluk haftası Erkeklerin Anlayamadığ... Allah Domuz Etini Nede... Yıldırımdan nasıl koru... Bilgisayarda verimli ç... Hırsızların kâbusu ola... Hasret Yaranın durumunu anlay... Fıkra Değil Gerçek (Ha... Eskişehirli Mehmet İna... Bilgisayarda araba oyu... Müsait Olunca Beni Sev... Memur, basına hiçbir k... Facebook'a beklenen öz... MSN Tv Çıktı Kırmızı renk kişiye gü... Bilgisayar Ne Kadar El... Çocuklar televizyon ye...
Etiketler
dolandırıcılık vatandaş kontür emniyet şikayet cep telefonu İsrailli askerler Yıldıray Oğur Mavi Marmara dokuz sivil Deniz Feneri savaş avcı kalp geveze şeytan ikram katil eleştiri öğretmen cezalandırma Andımız insan hakları saçan şenlikler cadde tehlike düğün konvoyu sokak OLGİAD Oltu Girişimci İşadamları Derneği deprem çadırı felaketzade Van depremi Erciş Cumhuriyet gazetesi Dışişleri Bakanı Deniz Feneri Aydınlık Gazetesi Ahmet Davutoğlu lider küme 25 Mart puan deplasman amatör şampiyon Oltu Özel İdaresi Gökçedere Köyü Oltu Kaymakamı parke taşı Fatih Çobanoğlu hükmen galip 25 Mart
Haberler