Sen Kur'an okuduğun zaman, seninle ahirete inanmayanların arasına gizli bir perde çekeriz. (İsrâ 45)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu Kız Meslek Lisesi... Oltu Belediyesi Şehir ... Fevzi Budak Tahliye Ed... Yanık sesli Feyzullah'... Oltu Havzası Âşıklar D... Yasin Haşimoğlu İÖO 2.... 25 Mart Oltuspor-Kaplı... Olur'da Mahkeme 2 ay v... İnci Köyü'nde İmece Us... Volkan Şimşek'ten şuba... Yasin Haşimoğlu İlköğr... Başarın Dershanesi'nin... Erzurum 1. Amatör Küme... Halter Şampiyonu Damla... Oltu kalesine çevre ma... Demir söz verdi, Çığlı... Kedi Köpek Kardeşliği Favori'den Oltu Taşı'n... Hastane-1 maçı bırakma... Tandıra Düşen İki Yaşı... Peygamberimizin ÜMMİ O... Oltu'ya doğalgaz geliy... Niye kavga ediyorsunuz... Türkiye'nin 10 Harikası 19 Aralık'ın yargısız ... Sabun Nasıl Temizler? Kriz Bize de Dokundu Dünya futbolu ve Türkiye Ahlak ve kaset Kayıp kuşak Savaş Avcı ve Ergenekon Askerlik Sevginin Işığı Furkan suresi 30. ayet... Kadının Tanıklığı Bunun altından kalkama... Vermeyince Mabud, neyl... K.Irak'a kuşkulu ziyaret Değerlerimiz bu kadar ... İnsanın yedi hali Patates Bahçesi Aynı dili konuşmak Sevgi ve Emek Twitter Nedir, Ne İşe ... Miraç Konusu ve Kur'an. Reklam Yazarı Şair Ha... Görücü usulü "mutsuz" ... Yaşlılar eskisinden da... Cepleri en çok su bozu... Yavrularının cinsiyeti... Yaşlılık karşıtı 4 vit... Araba alırken nelere d... Çivi Bilgisayar Ne Kadar El... Herkes Liverpool'u örn... MEB'den yönetici atama... Uzaktaki bilgisayarını... Üçüncü gün... Düşmana değil tabiata ...
Etiketler
2011/40 nolu genelge Ömer Dinçer Okul Aile Birliği Türkiye Cumhuriyeti bağış Anayasa Dokuzelma Köyü PKK'lı teröristler Şenkaya Türk Bayrağı korucular şehit cenazesi Ömer Dinçer bakan temizlik yeni kayıt bağış veliler milli eğitim okullar çat kapı sofra misafir Ramazan gelenekleri on bir ayın sultanı ibrahim akın Erzurumlu şike futbol imam emniyet para Oltu Gazetesi ziyaretçi ücret sembolik Oltu anket yol haritası üyelik temel erkek yurdu Aslanpaşa Camii Oltu Birlik Beraberlik Vakfı Mustafa Ağırman Serdarlı Bağbaşı Ödük Vadisi Pehlivanlı HES Tortum Ömer Dinçer Oltu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslan Oltu İmam Hatip Lisesi Milli Eğitim Bakanı Erzurum İmam Hatip Lisesi İspir karikatür Yeşilyurt köyü katil ayı
Haberler