Yeryüzünde olanların çoğunluğuna uyacak olursan seni Allah'ın yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyarlar ve onlar ancak zanla yalan söylerler. (Enam 116)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Sokak ortasında kurşun... Oltu Anadolu Öğretmen ... Hedef büyüttük, iki ma... Oltu Taşı'nın Hikayesi Milli Eğitim Bakanı Öm... Ak Parti Oltu İlçe Teş... İlahi Adalet: Ariel Şa... Oltu ve Çevresindeki S... Ahıra giren ayı 4 ineğ... Oltu Heyeti'nin Ankara... MHP Genel Başkan Yardı... "Evlilerle ilişki yaşa... Talihsiz Kaza: Odun Kı... Olur İlçesi'nin Gururu Yeni Kaymakam Sedat Yı... Yılda 241 Günümüz Kutl... Oltu Belediyesi'nde kr... Başaklılılar Karadağ'd... ÖSS'de Erzurum Dil 1.s... Serkan Cebeci'nin Amca... Korku Osmanlı Kürtler konuşmalı Peygamberimizin Veda H... Kur'anın Namaz Konusu... Zirvede Bırakabilmek Anne-baba, çocuklara o... İsmail Beşikçi Bir Dön... Kehf Suresi 65......82... Aferin, pek güzel yapı... Vecdi Gönül vak'ası Örnek Namaz Gönüllüsüyüm Zorunlu askerlik Zavallı CHP ve başka b... Engelli Müslümanlar Bir Dilden Düşman Yara... Böyle olmaz Başbakan Devlet yardakçılığı ve... 'Yeni Türkiye', kimin ... Burcunu öğrenmek ister... Mutlu Bir Gün İçin Öne... Memleket (Oltu) Hasreti Kadın... Temizliği Sevmiyoruz G... Facebook şifresini 1 d... Excel'de Sayfa Koruma ... Facebook'da büyük yeni... Kıssadan Hisse Nasıl Bir Kariyer? Bir saatini alabilir m... İşte Deniz Gezmiş'in i... Okul müdürlüğünün kaza... Bilgisayar Ne Kadar El... Hitap etmede uyulması ... Maun Suresi ve Dikkat ... Dost ve Arkadaş Arasın... Keşke'siz Hayat, Hatas... Devlet memurları için ... Çok yaşa!
Etiketler
Sarısaz Köyü Oltu İlçe Teşkilatı Ak Parti çocuklar Kandil Oltu Devlet Hastanesi takla atan otomobil Oltu mucur Kaleboğaz Köyü vefat etti Çamlıbel Köyü Nazmi Aydın emekli imam Baki Yıldırım Narman Özdere Köyü Emrah Yıldırım terör eruh genelkurmay şemdinli çatışma pkk asker BDP Cemil Bayık şahinler savaş güvercinler Öcalan Pkk Silvan Güney İnşaa Oltu Karabekir İlköğretim Okulu Cumhuriyet İlköğretim Okulu Mehmet Örnek Dutlu Köyü ibrahim akçay inci kuran hoca hafız Ahmet Aydoğdu Güzelsu Köyü Cumhuriyet Mahallesi Mehmet Aydoğdu
Haberler