Andolsun, biz bu Kur'an'da insanlara her türlü misali değişik şekillerde açıkladık. Yine de insanların çoğu ancak inkârda direttiler. (İsrâ 89)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Hırsızlar Yüzünden Cam... Sağlık Meslek Lisesi O... Oltu'da trafik kazası:... Aldı tavuğu, buldu altını Seher Albayrak vefat etti Osman Toksoy Vefat Etti Devlet Bahçeli'ye zehi... Mehmetçik Dershanesi'n... Olurlu Âşık GÜRYANİ Ha... Oltu Polisi'nden kaçam... Ömer Kesik'in ablası S... Oltu Anadolu Öğretmen'... Oltu Devlet Hastanesi'... Uğur, Oltulu genç teni... Toplumsal duyarlılık S... Oltu Lisesi'nde yıl so... Futbolun güzel yüzleri... Patates yüklü pikap yandı Şenkaya'da Meralar Kir... Oltu'da sahte taş uyarısı Sağlık Bakanı kominist... Güçlü Ve Sağlam Bir İm... Hapishane kapısı Zor zamanlar Kur'anın Namaz Konusu... Sınır Tanımayan Bir Di... Üşümenin sırrı çözüldü! Peygamberimiz hayatınd... Vekiller uyanık olun, ... Anayasa İslâm'ın iki büyük şiârı Ergenlik Tanımlamalarımız Yitirilen Hazine: Vefa Gözler Haramdan Beri O... Bu mudur yani kurmay m... Ümit ve kuşku Öğretmenler ve İmamlar Ne kadar sabırlıyız? Ona "Sevdiğinizi" Söyl... 65 yaşını dolduranlara... Ünlükaya Köyü Beyin için süper bir o... "Kalbinizi düşürmüşsün... Firefox 5'e geçmek içi... İlginç bir matematikse... Bitkiler çölde hayatta... Uzaktaki bilgisayarını... Ağızdan nefes almayın! Giriş Bazı Kızlar Neden Evde... Köyüm Seni Unutamam Bir Rüyanın Ardından G... Çok Lüzumlu Tarih Ansi... HTC’nin Yeni Ürünü M8! Doğu'da lakap kullanımı Yüzleşebilir miyiz? PC'deki Flash dosyalar... Hokkabaz Microsoft güvenlik yaz...
Etiketler
Olur halkı vefat Selami Acar merhum Namık Acar eşraf üniversite öğrencileri Oltulu Selman Demirel Bor Niğde trafik kazası Mehmet Aydoğdu Cumhuriyet Mahallesi Ahmet Aydoğdu Güzelsu Köyü Zemin Ergül Cemaleddin Yıldız Çukurca Gökçedere İlköğretim Okulu Levent Kızılkaya Oltulular elektrik kesintisi işkence vatandaş Şahin Acar Çamlıbel Köyü 4207 Sayılı Kanun Şenkaya Kaymakamlığı Şenakaya sigara yasağı İbrahim Çınar saldırı sokak polis sigara ramazan oruç kadın harcama bütçe gideri sağlık Erzurum Kış turizmi eğitim Mahmut Taşci Resmî Gazete Muzaffer Taşci Nihani Yıldırım Çağlar Yılmaz Asım Gürbüz Yücel Yiğit İlham Erdal Habip Yılmaz müdür yardımcıları rotasyonu
Haberler