Allah, gökleri ve yeri, ikisi arasındakileri altı gün içinde (altı evrede) yaratan sonra da Arş'a kurulandır. Sizin için O'ndan başka hiçbir dost, hiçbir şefaatçi yoktur. Hâlâ düşünüp öğüt almayacak mısınız? (Secde 4)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Kutlu Doğum Haftası co... Narman'da Öğrencilere ... Oltu'da sivil toplum k... Yarıyıl tatili öncesi ... LÖSEV "Gülmek Onların ... İşleyen; "Narman'ın ba... Oltulu Kursiyer Bayanl... Aş otuna büyük ilgi Yakın Gelecekte Araçla... Oltu Sağlık Meslek Lis... OLGİAD'dan Hasta Bakıc... Oltu Okyanus Derneği'n... Geleneksel Aksu Şenlik... Hilmi Maral'ın Annesi ... Narman'da Kuyruksuz Bu... Ak Parti Olur İlçe Teş... 25 Mart Beldespor Sıtk... Öğrenciler Spor Lisesi... Narman hafta sonunu Ka... Ehliyet sınavında onli... Tehlike Kılıçdaroğlu ve Atalay Zihniyetleri aynı, ren... Gerek yok ki... Cumhuriyetin '33' sırrı Sinirlendiğimizde "İnsan Fiillerinin Fai... Bir öneri... Bunca ölüm rastlantı o... Alayımız bidon kafayız... WikiLeaks'ten sonra il... Hizmet Televizyon ve telefon ... Vatan nedir tam olarak Allah Kur'an ayetlerin... Amiral Kıro ne demek Kur'an Müslümanlığı Sa... Leyla Zana'yı dinleyin Cumhuriyet Win 7: Sinir bozmaya son! Öğrencisinin sırtında ... Nokia Ailesi'nin Yeni ... İşte şaşırtıcı ve gere... Hodgkin Hastalığı Maide suresi 13 ve 14.... Ölümle randevu demek b... Ağır topu nasıl buluruz? Dr. Burhan Yarar ile A... Gününüzü Parlatmak İçi... Yaşam İçin Öneriler... Msn Hata Kodları ve Çö... Forumda Smileyleri 'Aç... Hayatımızda 1 ve 0 ın ... Siyaset İlmi Bu!!! Güvercinler kendilerin... Ana Dil Edinimi Mucizesi Seyahatname'yi geçecek... Çivisi bile yok ama yü... Sanalda dürüst olmak m...
Etiketler
Oltu Anadolu Lisesi Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2011 YGS istatistik bilgileri Erzurum Anadolu Lisesi general emeklilik İnternet Andıcı hayal alemi Albay Dursun Çiçek çocuk ekmek yaralı tandır Horasan düşen anne zekat fitre sadaka hayır baba İslam âlemi davet yağmur dolu sanayi bölgesi sel ceviz savaş barış cehennem cennet federasyon federasyon başbakan AKP demokrat Recep Tayyip Erdoğan Şahismail Acar Çamlıbel Köyü Berber İsmail Cumhuriyet Mahallesi kalp krizi hava ambulansı operasyon Göle Şenkaya PKK kırsal keskin nişancı vatandaş Rabbimiz ibadet dünya hadis seccade
Haberler