Tıpkı o bölüşenlerin, O Kur'ân'ı parça parça edenlerin başlarına indirdiğimiz felaket gibi Rabbine andolsun ki, onların hepsini yaptıklarından dolayı hesaba çekeceğiz. (Hicr 90-93)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Nene Hatun Filminin Ya... Atatürk İ.O.'ndan yard... Olur'da Mahkeme 2 ay v... Oltu'da öğrencilerin k... Oltu Belediyesi İlçe T... Oltu'ya ikinci HES Şehitler YİBO öğrencil... Dargelirli Vatandaşlar... Oltulu Avcılar Narman ... Küçük Sanayi Siteleri ... Narman'da Bilgi Yarışm... Şenkaya'da ot yangını Oltu Belediyesi şehiri... İlköğretim Müdürlerine... Zaman Gazetesi okurlar... Erkek Gibi Yaşadı, Kad... Oltu Aslanpaşa Camii'n... Narmanlı Kadınlara Cen... Öğretmen Tuncer Bayrak... Abdullah Arslan'ın Bab... Mucize Kıro olmanın dayanılma... Yahudiler ve soykırım ... Yaptığımız yanlışları ... Yaptığımız Büyük Yanlı... Kürtaj konusu ve Kur'a... İbrahim suresi 52. aye... Kadının Tanıklığı Böl ve yönet Kadınlar ve erkekler Mekanik Saat Ada Hadis yazımı ve peygam... Kur'an da Mirasın Dağı... Oltu'ya veda... Bozulan bir orucun kef... Hakemler üzerine Işınla beni Scotty Erbakan ve Düğünler! Namaz Konusunda Düşünm... GDO'lu diyet tarifleri İşte Deniz Gezmiş'in i... Toplumdaki Görgü Kural... Cep telefonu alanlar d... Yağmurlu Havada Araç K... Oltu'ya ve Eğitime Dai... Bayanların kalbini kaz... Ölümcül hastalık söyle... En Çok Okunan Haberler Yakıt tasarrufu için n... Programsız Rar Şifresi... Hasta Yakını Oltu'nun Mesire ve Pik... Msn Hata Kodları ve Çö... HTC One Fiyatı Belli Oldu Sözleşmeli personelin ... Reklâm Yazarı Şair Has... Böyle Cv gördünüz mü? Diş ağrısında bilinçsi... Doğru olmadığının yanı...
Etiketler
bağış Olur ilçesi Somali ilçe müftülüğü yardım kampanyası kutsal kitap İsrail Ester soykırım atalar Yahudiler eşraf vefat Olur halkı Selami Acar merhum Namık Acar silvan kilit parti Çukurca müzakere Türk çocukları CHP öcalan Barış Konseyi jitem DTK AKP kck Albay Dursun Çiçek emeklilik İnternet Andıcı general hayal alemi İstanbul Üniversitesi imsak vakti Süleymaniye Vakfı İlahiyat Fakültesi Abdulaziz Bayındır Brezilyalı Esnaf market Ekşi sözlük kaymakam sivri zekâlı vali takva vahiy iman edenler İslam toplumu iman son nefes tatil hakem skor Pasinler maç meydan dayağı
Haberler