Onlara 'yeryüzünde fitne ve fesat çıkarmayın' denildiğinde, 'Biz ancak islah edicileriz' derler. İyi bilin ki, onlar ortalığı bozanların ta kendileridir. (Bakara 11-12)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltulular Terörü Prote... Narman Lisesi Yatılı Ö... MHP Adayları Oltu'da S... Pazarda fideler yok sa... Oltulu 'Rocky Dede' ra... Oltu'da altın yatırım ... Oltu Gazetesi Olarak 5... Kilo vermenin en kolay... Köyünde Karnavas bezi ... Ak Parti Oltu İlçe Teş... Guatr hastalığı korkul... Emekli İmam Nazmi Aydı... Gülyurt, referandum ge... Oltu'da Sıcaktan Bunal... Ortada kalan Kulübe, M... Ayvalı Köyü 2. Gelenek... Yıldızlar Futbol Turnu... Hasta kartal okul bahç... İspir'de Ayı Saldırısı... TEDAŞ Ekipleri Ağaç Bu... 'Koruma ve Kollama Gör... Yeni bir tutarlılık ve... Bir tarafsız(!) CHP'li... Deniz Nasıl Yarıldı Yeni çiçekler Peygamberimiz hayatınd... Kur'an gerçekten anlaş... Sponsorlarımız Sonuç, sürpriz olmadı!.. Sevmenin fazlası (Dört... Kıssadan Hisse Alalım.... Yüksekova Modeli mi? Kur'ân'da olmayan İslâ... Ülke olarak başımız sa... Kemal Kılıçdaroğlu - A... Bakara suresi 27. ayet... Bir kaç trilyon dolarl... Delilik Yaşamdaki Acılar ve Tuz Bu nasıl Müslümanlık Çok Hızlı Okumanın Özü Arap atasözleri Erkek öğretmenlerden '... Tesettür Şiştiniz mi düdük maka... 'En büyük engellilik i... Cimrinin Cömertliği Bilim adamları ava gid... Alkışı hakkeden itiraf... Sadakatsizliğe uğrayan... Forumda 'Cevap Yaz' kı... Kablosuz internet hırs... Yeniden Araf'ta Nisa suresi 159. ayet ... Plan Doğan'dan, talep ... Dur! Telefonu çalar ça... Bir Rüyanın Ardından G... Kadınlar Kaça Ayrılır? Sana çiçek getirdim öğ... 'Tanrım bana güç ver'
Etiketler
25 Mart Erzurumspor Oltuspor Erzurum yenilgi amatör küme güven kurs ehliyet ilkokul mezunları öğrenciler tercih sistemi heyecan Mustafa Ağırman Aslanpaşa Camii temel erkek yurdu Oltu Birlik Beraberlik Vakfı mide bulantısı Atatürk Üniversitesi sol kulağı çınladığında otobüs tutması Yrd. Doç. Dr. Lütfi Sezen Aksu Kapı köprü kavşak viraj trafik kazası şah satranç oltu gazetesi oyun vezir kale mat piyon şifa alternatif tıp yetiştirilen sülükler doğal ortam Mısır Avrupa Ortadoğu diktatör Afrika dünya savaşı Hüsnü Mübarek doğal buzdolabı Çatalelma Köyü yayla mağara
Haberler