Biz Kur'an'dan, mü'minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Zalimlerin ise Kur'an, ancak zararını artırır. (İsrâ 82)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Emrah Yıldırım'ın küçü... Oltu polisinden konuşa... Web Tasarım Kursu Deva... 25 Mart Oltuspor'un Zi... Kapanan Ağırman Market... Duble yollar arttı, ka... Yeni bir "Çamur at, tu... Anaokulu Öğrencileri Ç... Oltu'daki Merkezi Sına... Tortum köylüsü ayakta!.. "Evlilerle ilişki yaşa... Oltu'da Sebze ve Meyve... Fırtınada uçan Endüstr... Oltu Yusuf Ziyabey Ana... Oltu'ya Kurt İndi... Okul Müdürü Cemalettin... Oltu Kömür'den hava ki... Cumhuriyet İlköğretim ... İki Okulumuz Sigara Ku... Başkan Ziyrek: Gelenle... Yelkenli Gemilerin Tarihi Hakemin gözüne gözlük;... Erbakan'ın Kurtulmuş i... İlaç Allerjisi, Penisi... Allah'a Açılan Kapı, K... Sn. Hakkı Yılmaz'ın Sa... Kur'an'ı okuyan her in... Donunu da indir asker!.. TSK'nın hayata dönüş ş... Strese girenin imanınd... Cumhuriyet neyi aydınl... Yılmaz'ın bakkal hesab... CHP'nin Değişmesi Mümk... Varan 1 Cumhuriyetin '33' sırrı Engelli Müslümanlar Çay dişler için de fay... Üç Medya Patlama Enfal suresİ 61......6... Tünel ihalesi Güneş kremi kullanımı ... Bilgisayar kendiliğind... Yaşlılık karşıtı 4 vit... Antivirüsünüze güç kat... Yakıt tasarrufu için n... Yumurtaları nasıl kayn... Yüzleşebilir miyiz? Komik karikatürler İkinci el ceplere dikkat! "Müslüman'a Haram" Çeş... Msn de görüntü resmini... MEB, sınav sonuçlarını... Vaaz Tedavisi Olmayan 40 Tü... Televizyonu Kapat Şiddet Gören Şiddet Uy... İlk Gün Çocuklar, onların yanı... Demokrasi için 10 madd...
Etiketler
Ortadoğu Afrika dünya savaşı Avrupa Mısır Hüsnü Mübarek diktatör başbakan cumhurbaşkanı Yüksek Askeri Şura komutanlar Abdullah Gül muhtıra Gökçedere İlköğretim Okulu Okulu-Aile birliği Yıllık Olağan Toplantısı Cemaleddin Yıldız Erzurum Anadolu Lisesi 2011 YGS istatistik bilgileri Oltu Anadolu Lisesi Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü takla attı Oltu yakınlarında Rahmi Koç Dutlu Köyü Recep Aslan otomobil Abubekir Akbulut Hasan Akbulut Dutlu Köyü öğretmen Karabekir Mahallesi Oltu Çayı tarla en sıcak yaz çayır ilçe merkezi şair Cevat Vural kurak ayet şahit sosyal hayat Allah'ın Sünneti şükür örnek Diyanet İşleri Başkanlığı Afrika Tortum Müftülüğü Somali iftarr fitre Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Kırgızistan Atatürk Üniversitesi Oltulu Doç.Dr. Tahsin Parlak
Haberler