Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz. (Hucurat 6)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Narman'da 150 öğrenciy... Uğur, Oltulu genç teni... 65 Yaş Üstü 5 Milyon Y... Polis kazalara karşı u... 25 Mart Oltuspor'un Yü... Oltu MYO, Eğitim Kalit... 25 Mart Spor Kulübünde... Duralar, Kemerkaya, Sü... Narman Meslek Yüksekok... İlçemizde yılsonu topl... Oltu'da ikinci Ziyrek ... Oltu Lisesi Futbol Tak... İkili eğitim yapan oku... Erzurum Oltulular Dern... Oltu'da propagandaya d... Okula devam için sözleşme Oltu'da sebze fideleri... Milletvekili Çığlık "E... Heyelan Az Kalsın Dura... Alatarla Köyü'nde dere... Başbakan'ın anlamadığı Irkçı şovmen Okan Bayü... Ergenekon'un medya aya... 'Koruma ve Kollama Gör... Ateşkes Altı ay Uyandım Sabah İle Güneşte Kararan Gözlükler Hükümet ve Fenerbahçe Ne Bilsin Encümen-i Daniş havlu ... Hesaplaşma WikiLeaks'ten sonra il... Milletin anasını ağlat... Niçin hala sözleşmeli ... PKK'nın intiharı AK Parti'yi övmek ve e... Gömleğin Öteki Yüzü Allah'tan ve O'nun Aye... Generaller Memur için muayene kat... Hayata dair yedi gerçek Alexa Sıralaması Dikka... Tilkinin orucu Hastaneye giden memur ... Oltu'da öğrenci gideri Bilgisayarın Tarihi Kadınların beyni daha ... Muhtar adayına sandıkt... Reklam Yazarı Şair Has... En Çok Okunan Haberler AK Parti Eleştirisi Şair Hasan Sancak&#821... Kadın milleti adamı bö... Can Yücel diyorki... Çeşitli atasözlerimiz İşte, dünyayı tersine ... İkinci el araçta en ço... Mutluluk 60-70 yaşında... Ey Şans Kimden Yanasın?
Etiketler
Yasin Haşimoğlu İ.O. Yücel Yıldırım Oltu Özdere Köyü kilise oltu kalesi oltu çayı oltu gazetesi oltu resimleri Kurban Bayramı kurbanlık koyunlar Şenkaya Müftüsü Ahmet Özdemir Şenkaya Müftülüğü Allah'ın Sünneti örnek ayet şükür sosyal hayat şahit Show Tv operasyon Bekir Berat Özipek garnizon gazeteciliği PKK,KKTC İsrail TAK kredi notu Kıbrıs İtalya Molla Kasım Öztaşlar nalburiye Belediye Başkan Türkanlar hastane tandıra düştü Öğretmen Şeref Yıldız Sarısaz Köyü okul müdürleri bakan kayıt parası talep Ömer Dinçer mektup bağış taşımalı eğitim okul balıkesir sbs birinciliği
Haberler