Bu Kur'ân, Allah'tan başkası tarafından uydurulacak bir şey değildir. Ancak kendinden öncekinin doğrulaması ve Kitabın açıklamasıdır. Onda asla şüphe yoktur. Âlemlerin Rabbi tarafından (indirilmiş) tir. (Yunus 37)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Şenkaya'da Anlamlı Yemek Emniyet-Okul işbirliği... Oltu 25 Mart Spor'un y... Oltu taşı Türkiye paza... Oltu taşından saz ve c... Oltu Orman İşletme Müd... AÜ Araştırma Hastanele... Cevdet Babacan'ın Anne... Oltulu yosunlu su mu i... Güven Sürücü Kursu yen... Okullara Bağış Yasağı ... Yeni Erzurum Stadı Fen... Büyük Orcuk Köyünden O... Oltu Belediyesi, 2009 ... Bakan Akdağ Oltu'da ST... Oltu'da 40 Derecede Çapa Oltu T Tipi Kapalı Cez... Hasta kartal okul bahç... Muayeneye tekrar giden... Ormancılar Ardahan'da ... Erbakan'ın Kurtulmuş i... Soner Yalçın ve acelec... Başörtüsü ve AKP Neşeli futbol öğretmeni Varan 1 Ahhh... Bir kaç trilyon dolarl... Buğdayı yatırım aracın... Bir kadın erkeklere im... Yüksek yüksek tepelere... Sol Kemalistlerin oldu... Öyle olmaz 'Yumurtacıların' hedef... Gömleğin Öteki Yüzü Bugün Müslüman şikâyetçi bir... Libya'dan Sonra... Başörtüsü yasağını biz... İyi çocuklar Kur'an Kıssalarına Lak... Atın kaç ayağı var! Aşk acısı çekenlere 10... Bir Rüyanın Ardından G... Anneler Gel de çıldırma!!! Cep telefonu alanlar d... Yağma psikolojisi Büyük Oltu resmi Taş Oyma Sanatında Oltu 10 adımda bebek gibi uyku Bir kelimenin doğru ok... Kadınları anlamak gerç... Bir doktor itirafı!.. Kırmızı renk kişiye gü... Ana-baba çocuk iletişi... Ana-baba çocuk iletişi... Savaş Masada Kazanılır! Yeni evlilere huzurlu ... Türkiye'nin 'Hurafe ha... İletmezsen ölümü gör :))
Etiketler
amatör 25 Mart Oltuspor küme lider averaj örnek şükür Allah'ın Sünneti şahit ayet sosyal hayat Mehmet Baransu ıslak imzalı Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ Taraf Gazetesi belge Eski Genelkurmay Başkanı Ergenekon Anti-militaristler Balyoz Orgeneral Işık Koşaner bereket sağlık namaz Ramazan huzur oruç bayram Kur'an Oltulular iç hastalıklar zulüm Oruç Baba Türbesi Ramazan iman put israf Oltulu bayanlar Kur'an Kursu Oltu Müftüsü Lütfü İmamoğlu Afrika Tortum Müftülüğü iftarr Somali Diyanet İşleri Başkanlığı fitre Gökçedere Köyü deresi dondu Oltu geneli teknoloji ayakkabi tamircileri
Haberler