İndirdiğimiz apaçık delilleri ve hidayeti Kitap'ta açıklamamızdan sonra onları gizleyenler var ya, işte onlara hem Allah lânet eder, hem de bütün lânet etme konumunda olanlar lânet eder. (Bakara 159)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Ayhan Halı Mobilya Hiz... 8. Sınıflar arası bilg... Oltu Halk Eğitimi Merk... Narmanlılar yol işgal ... Oltu'da Taekwando Keme... Polisten kaçamadı... Oltu'da Orman Haftası ... Oltu için en az 50 pro... Deplasmandan Yine Şen ... Gökçedere İlköğretim O... Çocuklara ağaç ve orma... Oltu'ya da gökten çamu... Oltu'da kömür kokusu y... Taekwondo gösterileri ... Bülent Dağdelen yeni g... Ak Parti Oltu Eski İlç... Lısbek Kavunu da çarşı... Yaz saati uygulaması s... Yürürken ceple konuşma... Başkan Ziyrek, güreşe ... Bakara 146-147. Ayetle... Niyet Ettim Uydum Cema... Oyunun Adı: Ladin öldü... On gün Konuşmak demokrasi, su... Stockholm değil, vesay... Türk'ün Atatürk heykel... Generaller Başbakana bir 'uyanığı... Erdoğan, ekonomi ve si... Korku Savaş Örgüt Tokat Basın özgürlüğü gelmiş... CHP'ye pazar günü akıl... Anne evde otoriter olu... Bir cumhuriyet batarke... Yara kalır Siyasetçi İlaçları yemeklere gör... Diş çürüğü kabusu artı... Neden bazı kuşlar yaln... Yargıtay 11. (On Birin... Tarihteki En Önemli Su... Karekök hesaplamada ye... Firefox'a grafik dopingi! Yaşlandıkça öğrenmek n... "Futbol seni bırakana ... Bir damla gözyaşıyım b... Dost Nedir? Yeniden Başlayabilseydim Bir bilene sormuşlar... Torun ömür uzatıyor MEB'den Orta Öğretim K... Şifre deyip geçmeyin! Bir Rüyanın Ardından G... Diş ağrısına karşı kar... Bilgisayar kullanımınd... Bakıma muhtaç özürlüle...
Etiketler
Şerit Takip Sistemi Volvo Mercedes Ford Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi Trafik İşaretleri Okuma Sistemi Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı General Motors Peri Bacaları Leonardo da Vinci Narmanlı ressam ünlü tablosu Mustafa Turanoğlu Mona Lisa temel Oltu Birlik Beraberlik Vakfı Mustafa Ağırman Aslanpaşa Camii erkek yurdu Oltu KSS Başkanı Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Aşkale Erzurum küçük sanayi siteleri Sırrı Akbulut Oltu ETSO iman takva iman edenler vahiy İslam toplumu son nefes Cemil Topuzlu Aynur Doğan Caz Festivali Kürtçe şarkı baba anne uyarma uzman cep harçlığı çocuklar okul MEB ilköğretim kitaplar Milli Eğitim Bakanlığı öğrenciler Pasinler maç skor hakem tatil meydan dayağı diploma parası bakan bağış kayıt parası genelge Ömer Dinçer okullar
Haberler