Allah katında canlıların en kötüsü, gerçeği örtenlerdir. Bunlar iman etmezler. (Enfal 55)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
ÖSS'de Erzurum Dil 1.s... Oltu'da heyelan devam ... HSYK'dan Oltu Ağır Cez... Kaymakam Yaran Okuma Y... Oltu'ya Yeni Bir Akary... Kütüphane Haftasını ki... Narmanlı Ressam Mustaf... İspir'de Su Kavgasında... Aç Kalan Güvercinleri ... Uzmanlar Uyarıyor Bina... Oltu'da Tema Market Ye... Y.Haşimoğlu İ.O. Öğren... Mustafa Kaya (Işıklı M... Köy Okulları ve Onun F... Minik serçe yavurusunu... İnternet beyne zarar v... Paşalı'da belediye çal... Yasin Haşimoğlu İlköğr... Petrolcü Bahattin Çevi... Su Borcu Olanlar Dikka... Hükümet, Avrupa, medya Hadis Naklederken Lütf... Muhammet Suresi 2. ve ... İnternet evliliklerine... Ben rolümü oynuyorum Devlet yardakçılığı ve... 'İmam hatip' kadar taş... Bayramınız Mubarek Olsun Aferin, pek güzel yapı... Ne oldu tosuncuklar? Sevmek mi? Sevilmek mi? Sandalye Seçim Sonuçları Miras Paylaşımı Ahhh... Düşük Pantolonlu Gençlik Neden darbelere destek... Cumhuriyet Ucube Bir savcı Facebook'ta arkadaş ka... Ormanlar kralının kemi... Üniversiteyi kazanamay... Bu 5 oyunu mutlaka den... Vekaleten Hacca gidebi... Böbrek taşlarına karşı... Webmasterler için fayd... Bilgisayar kullanımınd... Aile mutluluğunun kura... Ne İdik, Ne Olduk Dede ile torun Horlamayı nasıl durdur... Yaban Kazları Oltu Endüstri Meslek L... Gençlere Öğütler Biraz gecikmeli de ols... Basit Matematiksel den... Hayata dair yedi gerçek Hayatın Geri Yükleme T... Mangal, Kadın ve Erkek
Etiketler
otobüs firmaları yolcu okey tavla şehirlerarası Taraf Gazetesi belge Genelkurmay Başkanı ıslak imzalı İlker Başbuğ Mehmet Baransu harf yazı hat sanatı estetik arap harfleri cadde sokak saçan düğün konvoyu tehlike şenlikler badelenmek Veysel Karani şeyh Hz. İbrahim Hz. Muhammed Bursa yaralı şahin vatandaş eczane Oltu koruma veteriner asker terör sivil-asker Özel Harekât polis JİTEM Yusuf Albayrak kaldırım işgali Oltu Devlet Hastanesi kafeterya belediye Oltu'nun kaldırımları Oltu Şura Hükümeti Mustafa Turanlı yağlı boya Narmanlı Yasin Haşimoğlu portre KOSGEB Nusret Zengin girişimcilik kursu Oltu Esnaf ve Sanatkarlar Odası KUDAKA
Haberler