Allah katında canlıların en kötüsü, gerçeği örtenlerdir. Bunlar iman etmezler. (Enfal 55)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Başarın Dersanesi öğre... Erzurum 1. Amatör Küme... Gökçedere İ.O. Öğrenci... Oltulu Doktor Hastalar... Halis Yeşilyurt (Halis... Eski Belediye Başkanı ... Dursun Sağdıç'ın Teyze... Erzurum 2. Amatör Küme... Altın alan kârlı çıkacak Oltu'da Yükselen Saat ... 'Can Erzurum' parçasın... Oltu'da Deprem Şoku İbrahim Erkal Erzurum'... Doğalgaz Oltu'ya Ne Za... İmam Hatip Lisesi'ne y... Eski Oltu Kaymakamı Po... Hastane yangını Beledi... Hastaların iyilik mele... Şenkaya'da kaza, yaral... Sanayi esnafı, genel k... Kemal Kılıçdaroğlu - A... Tezgahlar ülkesi! Okulda başarı için uyk... Elinizi vicdanınıza ko... Soru Cevap Dava Nişantaşlı analar ağla... Şike Prenses gibi büyütülen... Kehf Suresi 65......82... Kimler 'görevli gazete... Su ne renktir? Tesadüfen Bulunan İcatlar Kulak ve işitme duyusu Diktatör alkışlayarak ... Kemal Kılıçdaroğlu Erg... Söz, Biz ve Dil Ahlakı Zana ve bağımsızlık Adalet bir gün hepimiz... Üç Aylar ve Mübarek Ge... Çocuklar neden çarpım ... Aş otu yok satıyor Oğuldan Babaya Mektup... Bir fincan kahve Buraya onun adını yaz Eski hatıralar nasıl c... İlginç bir başarı anal... Bin yıllık tartışmaya ... Turkçe Kullanım Kılavuzu Her şeyi bildiğinizi s... Mutsuz evlilikler kadı... Okul Yöneticilerinin E... Rodoslu Hala Osmanlı Ç... Akdeniz 20 cm yükseldi Aracınız sıcaklara haz... Dostluk sevmektir Eskişehirli Mehmet İna... Uyanın Artık!!! Kadına şiddet "hak" ol... PM Kontrol
Etiketler
kolye zümrüt tespih yüzük siyahinci oltu gazetesi Beykaynak Köyü Buğra Ömer Maral Hilmi Maral Şenkaya Ahmet Altan terörle mücadele Yusuf Albayrak Güneydoğu Taraf gazetesi tehlike düğün konvoy zarf hediye çocuklar Yeşilyurt köyü katil ayı karikatür İspir tedavi uzman sağlık hasta böbrek taşı su Tümamiral Cem Gürdeniz Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner Ali Karahasanoğlu İtini erlere gezdirten subay Yeni Akit bina inşaat Bölge Trafik TOKİ evleri Oltu Anadolu Lisesi Kur'an Allah Araplar İbrahim suresi Diyarbakır Van İstanbul bütçe yönetim Erzurum
Haberler