Yeryüzünde olanların çoğunluğuna uyacak olursan seni Allah'ın yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyarlar ve onlar ancak zanla yalan söylerler. (Enam 116)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Fatma Akpınar Nene Hak... Türk işadamının Gürcü ... Domuzlar Çamlıbel'deki... Oltu'da sivil toplum k... Oltu'da intihar etmek ... Civil Peynirin Muhteşe... Oltulular, Hac ve Umre... Oltu Anadolu İmam Hati... Yeni Kaymakamımız: Fat... Yazıya Estetik Katan H... Öğrencilere uygulamalı... Şenkaya'da su kavgası:... Kütüphane Haftasını ki... Oltu'da Acı Kaza! 3 Öl... Oltu'da Yılsonu Değerl... Sonbahar Oltu'ya geri ... Nene Hatun Filminin Ya... Oltu Anaokulu Öğrencil... Ak Parti Milletvekili ... DSP Oltu Belediye Başk... Bir ders saati süresi ... Sanık! Yüksekova Modeli mi? PKK ne yapıyor 'Analarını satanlar', ... Küçük Şeyler Yargıtay'a üye olacaktı Müdürler ve Öğretmenler Kırmızı yoyo KUDAKA Öğretmenler ve İmamlar Elinizi vicdanınıza ko... Anayasa ve vicdan Deliyi oynamak zordur Yaramazlık ve Zeka Ara... CHP ve Ergenekon Dindar gençlik yetişti... Sizde hiç utanma yok mu Hakkâri saldırısını ki... Facebook Çılgınlığı ve... İnternet Cafe sahibini... İlginç püf noktaları Etkin Haberleşme, İlet... Lütfen Türkçe'yi doğru... Kalp Krizi Esnasında İ... Facebook'u Excel görün... Oltu Sağlık Meslek Lis... İlginç bir CV Neden leoparların bene... Reklam Yazarı Şair Has... Nokia'nın Yeni Cep Tel... Bilirkişi İşini Bilirk... Rüzgara Karşı Uçabilmek Papa ve Moiz Erkek ve kadınların ha... Daha akıllı olmanın 4 ... Einstein'nin beyni 240... Eşinize niçin sabretme... Kadınları anlamak gerç... İlginç bir gözlem!
Etiketler
çocuklar yaz sıcağı Çatak köyü kaya plajı Oltu vefat eşraf Selami Acar merhum Namık Acar Olur halkı tarih elyazısı okullar mecburiyet Millî Eğitim Bakanlığı Çağlar Eser İlham Erdal Asım Gürbüz Habip Yılmaz Yücel Yiğit Şeref Yıldız Resmi Gazete Nihani Yıldırım Tom Cruise gardiyan Zeytinburnu Bernhard Schlink tutuklu Oltu-Erzurum karayolu Yiğit Sürbahan trafik kazası Çamlıbel Köyü K.Orcuk Köyü Serdarlı HES Ödük Vadisi Pehlivanlı Bağbaşı Tortum lider averaj 25 Mart Oltuspor küme amatör Fikret Demir Fahrettin Demir Gökçedere Köyü TKİ Camii Nihat Demir Kd. Başçavuş Hayrettin Demir zikir müslüman merhamet cesaret Allah şeytan
Haberler