Biz Kur'an'dan, mü'minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Zalimlerin ise Kur'an, ancak zararını artırır. (İsrâ 82)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Okullar arası bahar kr... Oltu Çayı etrafındaki ... Ak Parti'nin Iğdır'da ... Oltu Meslek Yüksekokul... Başarın Dershanesinden... Ali Rıza Erdem'in Anne... Ağzın kokusundan kurtu... "Evlilerle ilişki yaşa... Domuzlar Tel Örgü Dinl... Oltu'da trafik kazası:... Her İlçeye Böyle Kayma... ÇOKAB Toplantısı bu yı... Öğretmen Tuncer Bayrak... Birlik ve Beraberlik V... Şenkaya'da 150 Öğrenci... 7. Sınıf SBS Sonuçları... Öğretmen Hüseyin Yiğit... Bakan Çubukçu'dan öğre... Erzurumspor geri mi dö... İlçemizde ve bölgemizd... Irkını Söyle Necm suresi 19.....23.... AK Parti'nin 'kullan a... Atakürt Allah'ın Dinine Yardım... Namaz, gaflet perdesin... Kürtler, Ermeniler ve ... Bu mudur yani kurmay m... Mezheplerimiz Leyla Zana'nın gözleri Padişah ve İhtiyar Ali İmran Suresi 187. ... Ahmak kim! Sevgi-Başarı-Zenginlik Sevgiler Günlük Olmamalı Yapma uyarısı 'öz güve... Nur cemaati mensubu ka... Kadınlarımız regli (ay... Yeşil Oltu Öğretmenler ve İmamlar Taksime penis heykeli ... Masum Amerikan Köpeği Dostluk Yaşamak Kadındır Dikkat! Facebook'ta büyük tuzak! Okuldan sıfırcı öğrenc... Kış hastalıklarından k... İnsanın Değer Arayışı İftarınızı hurma ve su... MEB: Kumar öğeleri olm... Kadınlar neden daha ko... Atatürk'ten okkalı cevap Fatiha Suresi, Meal ve... Babalar da depresyona ... Öğretmenler günü yönet... Erzurum İlçeleri İnternet cinayetlerini... Görgü Kuralları Bir tebessüm hikayesi
Etiketler
Nazmi Aydın Çamlıbel Köyü vefat etti emekli imam gece kül oldu Oltu Meslek Yüksek Okulu yangın geç saatler Oltu saman Fatih Çobanoğlu coşku Kırdağ Şenlikleri geleneksel İbrahim Ziyrek kutlama Bursa badelenmek Hz. Muhammed Veysel Karani şeyh Hz. İbrahim sbs birinciliği okul balıkesir taşımalı eğitim Selami Acar eşraf merhum Namık Acar vefat Olur halkı sitemiz oltu gazetesi tavsiye et averaj amatör 25 Mart Oltuspor lider küme ilçe merkezi kurak en sıcak yaz şair Cevat Vural tarla Oltu Çayı çayır kavurucu sıcak havuz yurt su kanalı yüzme
Haberler