Onlara 'yeryüzünde fitne ve fesat çıkarmayın' denildiğinde, 'Biz ancak islah edicileriz' derler. İyi bilin ki, onlar ortalığı bozanların ta kendileridir. (Bakara 11-12)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu Taşı'nı Dünyaya T... Oltu'da Berat Kandili ... Oltu hayvan pazarı bel... Soğuk havada yıkatılan... Ziya Baran'dan Oltulul... Anafen Dersanesi, başa... Oltu İlçe Emniyet Müdü... Hınıs'ta Hafif Şiddetl... Mikail Usta'dan bir ic... Erzurum 2. Amatör Küme... İşte Yılın Örnek Babası İnci Köyü'nde İmece Us... Aydınlar Gıda'nın Kuda... 25 Mart Oltuspor'dan G... Milli Park Arazisinde ... Anaokulu Öğrencileri Ç... Oltu'da Fidan Satışlar... Petrolcü Bahattin Çevi... Gırgırına Kankalar'dan... Mehmet Çelebi Kardeşim... Kahrolsun (içimizdeki)... Beynimi tıklıyorum, bi... Allah Kur'an ayetlerin... Katiller Geveze Olur Encümen-i Daniş havlu ... Strese girenin imanınd... PKK'nın zaferi ve Ağar Kibrit Arsız Kediler Günü Batı Yelkenli Gemiler Karanlık Enerji Neden darbelere destek... Kısa Yol Kürtler Apo'ya mahkûm mu? Partilerin seçim hesap... Rivayetler Kur'anın Ön... Karne baskısı, öğrenci... Secdeden t-Aşırdıklarımız Kaseti çıkan özel haya... Var mısın Yok musun? Tuzu aklayan araştırma Forumda link verme ve ... Kahretsin, yine kadınl... Haftanız neşeli geçsin İnsanoğlunun nasıl 4 y... İlginç Bir İş Başvurusu Bilgisayarları yavaşla... Cepte tarife zaferi! En güzel türban yorumu Cimrinin Cömertliği Susmak ve öğrenmek Oltu'da Arıcılık IE9, Win XP'ye neden g... Erkekler bizi anlamıyor Bebeklerin alt temizli... Kadınların hazır cevap... Siyaset İlmi Bu!!! Atın kaç ayağı var! Evliliği ayakta tutama...
Etiketler
cehennem barış federasyon cennet savaş Silvan Kürt politikacıları Çukurca Hakkari Kurtuluş Tayiz demokratik özerklik Aktütün hükümet Hantepe seçim Gediktepe istifa Çukurca kriz deprem emeklilik Şevket Ağırman Prof.Dr. Mustafa Ağırman İnci Köyü Ahmet Ağırman Birlik Camii emekli imamı Ali Ağırman seçim anket referandum şirket şovmen televizyon eleştirmeni Okan Bayülken Marketing Türkiye ırkçı Yüksel Aytuğ Narman Belediyesi encümenler AK Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz Zigana Dağı defn erkekler dul kadınlar hikaye taciz Suriye Dünya demokrasi İngiltere Norveç cennet Yunanistan faşist İbrahim Ziyrek geleneksel Fatih Çobanoğlu kutlama coşku Kırdağ Şenlikleri
Haberler