Ey Kitap ehli! Niçin hakkı batılla karıştırıyor ve bile bile gerçeği gizliyorsunuz? (Ali İmran 71)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Acı Kaybımız: Öğretmen... Narman Kaymakamından Ö... Birlik Beraberlik Vakf... Attan Düşen Yaşlı Adam... İstanbul'da Aranan Suç... Akaryakıt indirimi büy... Regaip Kandili Oltu'da... Kaymakam Çobanoğlu, Gö... Oltulu Esnaf Haklı Old... Şubat ayı "Ayın Enleri... Askıdaki Ekmek 15 Bini... Yusuy Ziya Bey Anadolu... Oltu'da Trafik Kazası:... İki Eşini Teröre Kurba... Tortum Yılanına bilim ... Sosyal içerikli eğitim... Öten emniyet kemerine ... Tarımda Kara Sabana Dönüş İlçemizde Motorlu Taşı... Salih Yeşilyurt Müdür ... Irkçı şovmen Okan Bayü... 'Koruma ve Kollama Gör... Dikta Düğümlenen mesele: Fel... AKP ve yumurta Eğitimde Ceza Tarih ve yalanlar Cepten Din-leniyoruz Derin devlet halktan o... Müminlerin Hayatı Tekd... Donunu da indir asker!.. Anayasa Mahkemesi'nin ... Anti-militaristler İlke AKP'yi yıpratmak Kur'ân'da olmayan İslâ... Yargıtay'a üye olacaktı CHP'de Abdüllatif Şene... Daha iyi bir fikriniz ... AKP-CHP koalisyonu Ntv biss şifresi Yağmurda otomobil sürm... Evliliği dengede tutma... İnternet sitelerine ya... Dostluk X-tir Et Gitsin... Evlilik Kuralları Niçin Boşanıyoruz? En çok kazandıran şirk... Harika bir hikaye Kadınlar daha çok kâbu... Benim memleketim bir t... İşte nanenin saymakla ... Bir insan gerçekte nas... Kur'an ı Bolca Okumalı... Reklam Yazarı Şair Ha... Erdem 1 Yaşında Yıldızlar Niçin Parıldar Patates Bahçesi Gözlerin kal diyor
Etiketler
Yavuz Taşkın Tuzla Köyü seccade ibadet hadis Rabbimiz vatandaş dünya hükümet Hantepe deprem Gediktepe Çukurca istifa seçim emeklilik kriz Aktütün Oltu İlçe Teşkilatı yönetim kurulu köy ziyaretleri Ak Parti Fuat Demir New York Amerika Norveç polisi Detroit Michigan Üniversitesi La Guardia havaalanı Londra Erzurum 1. Amatör Küme deplasman 25 Mart Oltuspor şike Erzurumlu imam emniyet futbol para ibrahim akın kar Erzurum Oltu Oltu Ysin Haşimoğlu Şehitler YİBO sbs şampiyonları sınıf Yiğit Sürbahan Çamlıbel Köyü trafik kazası K.Orcuk Köyü Oltu-Erzurum karayolu
Haberler