Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, Allah onların yerine öyle bir topluluk getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı severler. Onlar mü'minlere karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı güçlü ve onurludurlar. Allah yolunda cihad ederler. Hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. (Maide 54)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Yıldızlar Futbol Turnu... Asırlık çınar Mikâil d... Oltulular Mesleki Kurs... Ak Parti Narman İlçe B... Oltu'da yaşlılar Kur'a... Oltu Adliyesi'nde yapr... Köy Muhtarlarından Yem... Oltu Belediyesi çalışıyor Sağlık Meslek Liselile... Ölen de, öldüren de 10... Gıyaseddin Oltu'da İlk... Yasin Haşimoğlu İlköğr... Oltu Orman İşletme Müd... 'Uzaktaki Yakınlarımız... Oltu Lisesi Filenin Na... Erzurum İl Özel İdares... Olur Kaymakamı'ndan gi... İlçemiz kapalı spor sa... Sizce hangi ilçe il ol... 'Oltu Cağ Kebabı' mark... Cuma namazı kadınlara ... Soru Cevap Özgür çocuk için Osho ... Zavallı CHP ve başka b... İletkenlik ve Yalıtkan... Allah var ve O'nun gaz... Kurmay zekâsı bu mu? Hapishane kapısı Varım Şeker kanserin dostu, ... Kürtler, Ermeniler ve ... Ateş Okulda başarı için uyk... Kur'anın kadına verdiğ... Bu bir ordu değil... Yeni çiçekler "Savcılar neredesiniz?... Bu mudur yani kurmay m... Peygamber İle Özel Gör... Yeni bir tutarlılık ve... Yaşama Sanatı Kur'anı Güzel Okumanın... Yeni düzenlemeler doğr... Romatizması olanlar bu... Kur'ân'a Dönüşte Sağlı... Dede ile torun Evliymiş gibi davranma!.. Bu Formülleri Yazıp Sa... Kanseri uyandırıyor Kandil Mesajları İkinci el araçta en ço... Sevgi Üç Türlüdür Cep telefonu alanlar d... Merak edilen sorunun c... Programsız Klasörlerin... Kadınları Anlamak Zor Türkçede yanlış söylen... İlginç Bilgiler MEB'den yeni 'Performa... Yeni göreve başlayan m...
Etiketler
Oltu İlçe Müftülüğü Sağlık Meslek Lisesi icazet Oltu Ayşeana Kız Kur'an kursu öğrenciler hafızlık demircilik mesleği demir-çelik sektör dünya sanayileşme ölü direksiyon hakimiyetini araç sürücüsü Oltu-Olur karayolu yaralı trafik kazası nato diyarbakır silvan tsk uefa şike gazeteci savaş federasyon cennet barış cehennem Tortum Hidroelektrik Santrali gerginlik HES iş makinaları Cemaleddin Yıldız Levent Kızılkaya Zemin Ergül Çukurca Gökçedere İlköğretim Okulu kolye zümrüt siyahinci oltu gazetesi tespih yüzük Yasin Haşimoğlu İlköğretim Okulu Matematik Öğretmeni hava ambulansı Ömer Çakmak Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hatanesi İsasor köyü Oltu Devlet Hatanesi Arıtaş köyü Karabekir Mahallesi Abubekir Akbulut öğretmen Dutlu Köyü Hasan Akbulut
Haberler