Öyle bir günden sakının ki, o gün hiç kimse bir başkası adına bir şey ödeyemez. Hiçbir kimseden herhangi bir şefaat kabul olunmaz, fidye alınmaz. Onlara yardım da edilmez. (Bakara 48)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Bu yılan 11 metre! Oltu'da "Türkiye Okuyo... Şenkaya'da Meralar Kir... Köpekler, kızı ayıdan ... O otobüste ne olduğunu... Okuma yazması olmadan ... Bilgi yarışması 1. kad... 4. Sınıflar arası bilg... Minik Kelebeklerin hey... Erzurum ve İlçelerinde... İrfan Yıldız ve Hacer ... Başkan Ziyrek: "Durmak... Oltu Anadolu Lisesi bi... Ramazan Geldi, Hurma T... Nihayet Evimizde de Ka... Dargelirli Vatandaşlar... Bağış'tan Bahçeli'ye e... Erzurum Büyükşehir Bel... İŞ-KUR kura çekimi yap... İkili eğitim yapan oku... Müslüman olmayanların ... Öğrencileri Tanımanın ... Sınır Tanımayan Bir Di... Sobalı evde büyüyen çocuk Odundan meyve Ben 'Hayır' Diyeceğim Nefsini Terbiye Eden, ... Demokratik özerklik (1) Küçük Şeyler Salih (a.s.)'ın Devesi Zorunlu askerlik Tanımlamalarımız - İsy... "Ülke elden gidiyordu" Araf 170. ayetin düşün... Basının iki yüzlülüğü ... Şifreler ve muhtıralar Gerçekler İnternet evliliklerine... Prenses gibi büyütülen... AKP ve CHP MEB: Bayrak törenlerin... Cep telefonu pillerini... Dost Nedir? MEB'den Orta Öğretim K... Babanız yine aşık çocu... Twitter artık Türkçe! İstiklal Marşının Kabu... Bir Miniğin Ramazan Gü... 2 Oyla Muhtar Oldu, Na... Alatarla Köyü İnsanların en çok mera... Memurun 5. dereceden y... Hayatta bir hedefi olm... Depresyon geçiren anne... 25 yılını dolduran öğr... Yöresel Manilerimiz Anneniz Hala sizinleys... Hurafe sözler... Dünyadan Saklanan 50 Sır Teşekkürün Gücü
Etiketler
Recep Tayyip Erdoğan borsa savcı komuta kademesi asker başbakan yaşlılar sıcaklar etkileme mevsim normalleri hayal alemi Albay Dursun Çiçek emeklilik İnternet Andıcı general İshak Kaya güreşçi Milli Takım Tortumlu spor kulübü Tortum Belediyesi Deniz Feneri İsrailli askerler Mavi Marmara dokuz sivil Yıldıray Oğur ER-SA mimari çehre Oltu İmam Hatip Lisesi Selman Demirel trafik kazası Bor Oltulu üniversite öğrencileri Niğde Avrupa Konseyi Tuğba Tekerek EBCO vicdani red Avrupa Bürosu modernleşme AKP parti gelenekçi muhafazakar CHP modernlik Tuzla Köyü Yavuz Taşkın
Haberler