Biz Kur'an'ı, insanlara dura dura okuyasın diye âyet âyet ayırdık ve onu peyderpey indirdik. (İsrâ 106)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltulu Kursiyer Bayanl... Çengelli Köyü'nde kard... Direksiyon Başında Uyu... Ormancılar, yarışmalar... Narman'nın da hastanes... Erzurum 2. Amatör Küme... Romatizması olanlar bu... Oltu yeni bir işyeri d... Büyük Zaferi, büyük bi... Hasta kartal okul bahç... Başkan İbrahim Ziyrek'... Düğün Konvoylarındaki ... Yasin Haşimoğlu İlköğr... Oltu Mehmetçik Dershan... Üç Kardeşin Cenaze Tör... Oltululardan Bakan Akd... Doç.Dr. Halit Ertuğrul... Kırkıncı hoca bunları ... Oltu Kaymakamı Fatih Ç... Nihayet Evimizde de Ka... İşçi katliamı Tüm Ramazan gecelerini... CHP ve Ergenekon Parmak Uçlarındaki Kimlik Fatih Terim G. Saray'd... Dinde zorlama yoktur. Fetva Verme Makamı Zih... Şimdi Evlenebilirsin Aile hekimliğinde sona... Tutumluluk Üç Filtre Ergenekon-CHP-Odatv Tövbe kulun Allah'a yö... 12 Haziran'a giderken Yeni Şafak patronajı n... Vatan nedir tam olarak Başbuğ, Uludere ve şef... Erbakan ve Düğünler! AKP ile ordu Özgür çocuk için Osho ... Doğru su tasarrufu nas... Polat'tan büyük gaf Niçin Boşanıyoruz? 6 Dilde Sözlük, Ücrets... Evlilik Ortak Dilini b... Bebeklerin uyudukça bü... Küçük kızın hikayesi (... Sınıf öğretmenlerinin ... ANAYASA MAHKEMESİ ONAD... Beyin ne iş yapar? Hazreti Ömer ahlakı Ekmek kırıntısı Ayrılın Ayrılabilirseniz Diş ağrısında bilinçsi... Telefonunuz suya düşer... Günde 2 bardak domates... Evlilikten önce bu 11 ... İnterneti kim buldu? Susmak ve öğrenmek 9 Yaşındaki çocuğun çi...
Etiketler
badelenmek Veysel Karani Hz. İbrahim şeyh Hz. Muhammed Bursa Çatak köyü yaz sıcağı Oltu kaya plajı çocuklar hayal alemi general Albay Dursun Çiçek emeklilik İnternet Andıcı Savcı Federasyon Mehmet Berk temiz futbol Zekeriya Öz Galatasaray Artvin Barajı Erzurum Mescit Dağları Bayburt Çoruh Nehri Deriner Barajı Kurban Bayramı saman fiyatları hayvan pazarı besiciler Ak Parti Alver Beldesi Pasinler Çat Narman Hınıs hükümet meydanı Oltu heykel saat kulesi sembolik cağ kebabı ayı saldırısı halk eğitim müdürü Ömer Yılmaz Yeşilyurt köyü İspir Pazaryolu Türk Mutfağı dev kazanlar ilginç hikaye kolera salgını çay sevdası
Haberler