Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz. (Hucurat 6)

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltulu bayan davulculara büyük ilgi!..

Oltu'da gönüllü olarak ramazan davulculuğu yapan Naime Aslan ve Cevahir Başar, ilk günkü mesailerinde halkın ilgi odağı oldular.

Oltu Halit Paşa Mahallesinde ikamet eden Naime Aslan (47) ile Cevahir Başar (60) gönüllü olarak ramazan davulcusu oldular. Mahalli sakilerini çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle sahura kaldıran Aslan ve Başar, halkın ilgi odağı oldular.

İl günkü mesaileri ve performansları ile profesyonel davulculara taş çıkaran bayan davulcular, gönüllü olarak yaptıkları ramazan davulculuğunu Ramazan ayı boyunca bu görevi yerine getireceklerini söylediler.

Komşu bayanların ramazan davulcusu olmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise "Naime ve Cevahir hanımlara çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde bugün sahura kalkabildik." dediler. (12.08.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Helal - 08 Haziran 2011 20:37
Helal size teyzelerim
#2 | alpay - 08 Haziran 2011 20:38
naime hanım cevo hanımı nerde buldu ya helal sana bi bu kalmıştı senden korkulur vallah
#3 | oltulu - 08 Haziran 2011 20:38
Cevahir abla sana her şey yakışıyor.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Saniye Toksoy Vefat Etti Oltu'da altın yatırım ... Toz bulutu Oltu'da sağ... Oltu Esnafının Kardan ... Şenkaya Hastane'ye Kav... Oltu'da meydana gelen ... Elyazısı Tarih mi Oluyor? Oltu Cağ Kebabı Lezzet... Oltu'da "Kutlu Doğum" ... Mihriban Erdem ve Abdu... Türk Sağlık-Sen Oltu İ... Oltu'da 24 Kasım 2008 ... Şubat ayı "Ayın Enleri... "Çocuk Dostu" Emniyet ... Bahçecik Köyü halkında... Olur'un Keçili (Niyakö... Altın Fiyatları Evlene... Oltu halk pazarında çi... Cumhuriyetimizin kurul... Öğretmenlerden öğrenci... Ali İmran 100.Ayetten ... Tesadüfen Bulunan İcatlar Askerî cumhuriyet Alex Ferguson'un sırrı Norveçli faşist, Türk ... Kusur Müfettişleri Meteorolojide yeni dön... Operasyon Kemal İbrahim (a.s.)'ın Kuşları İşte merak edene şiken... Kaseti çıkan özel haya... İnmemiştir Hele Kur'an... Erdoğan ve kof kabaday... Bayram Ha! Bahçeli'nin Bozkurtları Ağır kusur Özgür çocuk için Osho ... Resimli Namaz Hocası Ona "Sevdiğinizi" Söyl... Adımız andımız... Sevgi Nedir? Plan Doğan'dan, talep ... Mantıklı Ama Cevapsız ... Bürokratlar İstiklal M... MEB ya Yönetmeliği düz... Facebook'u Excel görün... Çocuğunuza zehirli yem... Evliliğin tanımı Cep telefonu alanlar d... Demokrasi için 10 madd... Adamın kafası nerede? Oltu'da ev kiraları ne... Yeni nesil internette ... Hastaneye giden memur ... Youtube'den Mp3 nasıl ... MEB, Yönetici Atama Yö... Okulda nişana soruştur... Yeni nesil, amca, teyz... Her zaman bir seçenek ... Bir Rüyanın Ardından G...
Etiketler
Ramazan israf zulüm iman put Oruç Baba Türbesi iç hastalıklar emeklilik Albay Dursun Çiçek general hayal alemi İnternet Andıcı iftar sofrası tezgah Ramazan hurma hükmen 25 Mart galip Hilâl Kaplan Yıldıray Oğur Ece Temelkuran Kürt açılımı Nuray Mert Olur Devlet Hastanesi Olur Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Yakup Zengin doktor yetersizliği buğday yatırım aracı tasarruf tarımsal yakıt,Birleşmiş Milletler Avrupa müdahale sağlık ekipleri Ulu Camii fenalaşan cuma namazı kalp rahatsızlığı yazı estetik arap harfleri harf hat sanatı Siirt Türk ırkçıları iç savaş barış Kürtler
Haberler