Allah, aklını işletmeyenlerin üzerine pisliği (rics) yağdırır! (Yunus 100)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Olur Atlı Köyü'ne Morg... Geleneksel düğünler yo... Anadolu Öğretmen Lises... Emniyet-Okul işbirliği... Oltu'da işyeri açmak i... Oltu'lu Cengiz Artık S... Abdülkadir Karaca Vefa... 2011 Yılı Oltu SBS 1. ... Oltu'da Nevruz Bayramı... Kompozisyon Yarışmasın... Erzurum TBMM'ye Bu Gün... Hükümet Meydanı'na 'Pe... Oltu Anadolu Lisesi Mü... İbretlik bir "Çamur at... Oltu'nun sevilen yüzü ... Oltulu Minikler Eğitim... Aksak Oltu'nun Köyleri... Teşekkür Oltu'ya da gökten çamu... Oltulular Şehitler içi... Deniz Nasıl Yarıldı Kur'an'da anlatılan ze... Özgürlük, dindara küfü... Tek kollu şampiyon Politika ve çocukluk Apo bir yol arıyor Askeri medyanın özgürl... Boşverin Leman Hanım Teyze, ver... Dokuma ve Kumaş KANALOLTU Anayasa ve hamburger Yeter Be! Kur'an da geçen kıble ... Süleyman(a.s)'ın Karı... Ana muhalefet lideri m... Sevgi Kutusu Tespihte Defo Olursa Nüzul Sebebini Biliyor... Hakimler ve Savcılar a... Kadın sesi bitkileri h... Siz de Azraili gülerek... İlginç Bir Cinayet Davası Yöresel Manilerimiz Kırmızı biber zayıflat... Elleri Öpülesi Türk Ka... 2100'de dünya nasıl ol... Furkan suresi 30. ayet... Eğer Dünyada yüz kişi ... Yalan Söylemenin Psiko... Erkeklerin Anlayamadığ... Biz o kadar fakirdik k... Sözleşmeli veya Ek Der... Modern eğitimin yanlış... Çocuklar neden çarpım ... Kalın giyinmek soğukta... Forum Kuralları Satrançta Hamlelerin Y... Bilimsel gerçekler... Sağ Tuş Menüsünü Özell...
Etiketler
Ömer Dinçer genelge okullar diploma parası bağış kayıt parası bakan anket ücret üyelik Oltu sembolik ziyaretçi Oltu Gazetesi yol haritası Şenkaya Türk Bayrağı PKK'lı teröristler Dokuzelma Köyü şehit cenazesi korucular SBS sonuçları Karabekir Betül Tanrıver Yasin Haşimoğlu vaad oltu gazetesi şeyh cinsel hapis din cennet mürid istismar Fatih Çobanoğlu resmi site Oltu Kaymakamı bayram mesajı başbakan federasyon demokrat Recep Tayyip Erdoğan AKP Gökçedere İlköğretim Okulu Oltu Kaymakamı Mustafa Arslan Cemalettin Yıldız Fatih Çobanoğlu pkk terör şemdinli genelkurmay eruh çatışma asker Oltu İlçe Müftüsü Cenaze Hizmetleri Kursu Oltu Halk Eğitim Merkezi
Haberler