Allah, onların önlerindekini de arkalarındakini de (yaptıklarını da yapacaklarını da) bilir. Onlar, O'nun razı olduğu kimselerden başkasına şefaat etmezler ve hepsi O'nun korkusuyla titrerler. (Enbiya28)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
İkinci Finalist 25 Mar... Şiddet gören kadınları... Dursun Murat Albayrak ... Oltu ve Olur'daki idar... Erzurum'daki Oltulular... Aralık ayı ayın öğretm... Parlak Oltu Taşı, yeni... Minik serçe yavurusunu... Oltu Ülkü Ocakları'nda... Zabit Taşkın'ın Eşi Ve... OKS Sonuçları Açıklandı Doğuştan Engelli Yusuf... Oltu Anadolu Lisesi Öğ... Uzundere'de Otomobil B... Oltu'da Rotasyona Tabi... Odun Deposunda Çıkan Y... Cep Telefonunun En Büy... Oltu FEM Dershanesi ÖS... Tavukçular Ramazan'ı B... Ak Parti Olur İlçe Teş... Gün Ah Kâr Halk Partisi Kabir Azabı Vardır Kasetle getirilen seçi... Medya ve madalya Herkes biliyormuş Ahmet Altan'ın savunması Nüzul sebebini biliyor... Erdoğan'ın anlamadığı... BDP'yi kapatmaya mı ha... Nüzul Sebebini Biliyor... Gülen cemaatine kara p... Hadis Yazımı Ve Nakli ... Alex Ferguson'un sırrı Ruşen Çakır'a fena çaktı! Yaptığımız yanlışları ... Beynimi tıklıyorum, bi... 'Yeni Türkiye', kimin ... Kürtler katillerine be... Büyümek ve sorun Var mısın Yok musun? İlginç Ölümler Sahte kolonya gerçeğin... Bürokratik Oligarşi Öğrenciler velinin izn... Hangi ülkenin kaç sayı... Sen yıllardır beklenen... Menopoz stresine karşı... Sağ el kullanımı sadec... Hayatımızı Yılana Dönü... Kahve kadın ve erkeği ... Bekar kızlara cep tele... MEB'den sınıf öğretmen... Bilim, insandaki 9 dav... Anneniz Hala sizinleys... Eğer bir gün yolunuz b... Okulda nişana soruştur... Rivayetler Kur'an ın Ö... Kadınlar neden daha ko... Adına Dost Derler
Etiketler
hayvan türü göç güzergahı Türkiye kelebek Çoruh Havzası zengin PKK keskin nişancı Göle Şenkaya kırsal operasyon ucuz karpuz kavun satış yağmur üretim ilçe müftülüğü Somali Olur ilçesi bağış yardım kampanyası Bülent Korucu propaganda gazeteciler Genelkurmay Karargâhı Silvan baskın Gülten Karaca Bursa Karabekir Mahallesi Emekli Öğretmen Cihat Karaca PKK Apo şike Türk aydınları Kürt aydınları huzur namaz Kur'an Ramazan Oltulular oruç bereket sağlık bayram tarla en sıcak yaz kurak ilçe merkezi Oltu Çayı şair Cevat Vural çayır oltu gazetesi oltu kalesi oltu resimleri kilise oltu çayı
Haberler