Allah katında canlıların en kötüsü, gerçeği örtenlerdir. Bunlar iman etmezler. (Enfal 55)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Munise As Vefat Etti Patates yüklü pikap yandı Oltulu Aşık Mevlüt İhs... Oltu'da Hayvan Satışla... Oltu Lisesi Voleybol T... Gökçedere İ.O. 2011 SB... Sağanak yağış sonucu O... İneğin Karnından 50 Ki... Narman'da Dumandan Kur... Nazmi Yıldırım'ın kale... Oltulu Balcılardan örn... Dostluk ve Kardeşliğin... İlçemizde Kırım Kongo ... Gökçedere İlköğretim O... Taekwondo yaz kursu de... Cumhuriyetin 87. yıl d... Öğretmen Liselerinin k... HAS Parti Oltu İlçe Di... Oltu'da Çanakkale Şehi... Oltu Havzası Âşıklar D... Kemalizm niçin seçim k... Namaz Kılmayana, Kur'a... Geliyor Yaşayarak Öğrenmek Kendi ellerimizle cehe... Hacivat'ın kim olduğun... Bakmazsak... İnternet evliliklerine... Yara kalır Anneni mi seviyorsun, ... Anayasal insan AKP-CHP koalisyonu Aile Sigortası denen "... Dersim İki adımda başörtüsü t... Kuran'a Abdestsiz Doku... Hanefi Avcı Projesi'ni... Bana arkadaşını söyle! Bakara suresi 27. ayet... Enfal suresİ 61......6... Okul Yöneticilerinin E... Kimlik fotokopisinden ... Evde Çiçek Beslemenin ... Anneler Bir Rüyanın Ardından G... Arap atasözleri Yeminlere Göre Kişilikler Uyku pozisyonunuza gör... Sinsilikle Hayatta Kal... Bakara 67....71. ayetl... Belagat Sanatının Kötü... Okul Öncesi Eğitim Kur... Bakış Açısı Suya balıklama atlarke... Ayın Yarılması Mucize ... Doğuda kalan kızların ... Hala sizinleyse... İnci Köyü Camisinin te... Hekimlerin şikayet dil... Çöl Göl Olur Sevgili G...
Etiketler
Oltu-Şenkaya karayolu Oltu Bölge Trafik İstasyonu PKK-MİT müzakereleri KCK muhtırası BDP Eşbaşkanı Karabekir Mahallesi Gülten Karaca Bursa Emekli Öğretmen Cihat Karaca daire Bodrum Hamdi Polat uğur soğutma talihli görünmez kaza Aziziye Araştırma Hastanesi demir parçası Tortum yolu karpuz satış kavun üretim ucuz yağmur Kurtuluş Tayiz barış milletvekili kürt siyaseti İskoç duşu Ahmet Altan savaş işkence dünya seccade ibadet Rabbimiz hadis vatandaş kadın Pehlivanlı Beldesi HES Tortumlu hidroelektrik santrali Hakan Turan cenaze töreni üç kardeş trafik kazası Gümüşhane
Haberler