(Ey Muhammed!) Rabbinin yoluna, hikmetle, güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekilde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin, kendi yolundan sapanları en iyi bilendir. O, doğru yolda olanları da en iyi bilendir (Nahl suresi 125)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Tabiat Harikası Tortum... Yabancı turistlerin te... Aktar'lar Oltu'da Ecza... Oltu Birlik Beraberlik... Ziyaretin ana konusu, ... Yasin Haşimoğlu İ.O.'n... Oltu'da 23 Nisan coşkusu Oltulu Kursiyer Bayanl... Narman İlçe Müftülüğün... Oltu'da Trafik Kazası:... Sanat Köşesi Oltulular... Öğretmen Tuncer Bayrak... Oltu Lisesi müdür yard... Öğretmene 5 yılda bir ... Oltu'da "Horoz Yumurtl... Okullar Arası Atletizm... Sarısaz ve Kaleboğaz K... Erzurum'da semt garajı... Milli Park Arazisinde ... Köylere Hizmete Devam Çay dişler için de fay... Onlar bizim tavizimiz ... İkiz Kuleler gibi, Usa... Dava Müddesir suresi 11. ay... Sınav Meleklere iman konusu ... Ahmak Isırgan otunun faydala... İli Oltu, İlçesi Narman Geriden muhalefet CHP, MHP ve BDP, B Pla... Böyle olmaz Ali İmran 100.Ayetten ... Konsey'leri varsa, gör... Korkmak Atakürt Dövülerek Öldürülen Er... Dünya Hayatı Geçicidir... Nüzul Sebebini Biliyor... Kadınlar da Aldatır! Kadınları anlamak gerç... Toplumdaki Görgü Kural... Kadının en tatlı yeri ... Korsan Cd lerdeki İlgi... Yeni doğan bebeklerle ... Kaf suresi 45. ayet ve... Başarının Sırrı Şair Hasan Sancakın Hu... Çocuklardan yetişkinle... Aşk ve Arkadaşlık Oltu'daki eğitim kurum... Liderlik Açısından Mev... Mahmut Esat Bozkurt ve... Bir Rüyanın Ardından G... Sen Düşünceden İbaretsin Evliler iyi okusun, Be... HTC One Fiyatı Belli Oldu Üçlü Filtre Testi İşini Severek Hayatını...
Etiketler
Okul Aile Birliği bağış Türkiye Cumhuriyeti 2011/40 nolu genelge Ömer Dinçer Anayasa Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Güzel Sanatlar Fakültesi Doç.Dr. Tahsin Parlak Oltulu Kırgızistan ADEY Okul Risk Takip Kurulu Milli Eğitim Bakanlığı Aşamalı Devamsızlık Yönetimi oruç mide ibadet Celebi yaşam tarzı niyet sakız açlık Özel Harekât Mehmet Ağar Ayhan Çarkın Milli Güvenlik Kurulu İbrahim Şahin infaz tanık otobüs tutması Yrd. Doç. Dr. Lütfi Sezen mide bulantısı Atatürk Üniversitesi sol kulağı çınladığında bağlama kursu Osman Taşcı Oltu Anadolu Lisesi namaz oruç huzur bayram Oltulular sağlık Kur'an bereket Ramazan Oltu Kadir Gecesi Oltu Muzafer Çavuş Camisi Cemaat Kolonya Gül Suyu Camiler çocuklar Oltu İlçe Teşkilatı Kandil Ak Parti Sarısaz Köyü
Haberler