Şöyle yakar: 'Rabbim! Affet, merhamet et! Sen merhametlilerin en hayırlısısın!' (Mü'minun 118)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu'da trafik kazası:... Tortumlu İshak Kaya Mi... Erzurum'a Artık Her Kı... Toz bulutu Oltu'da sağ... "Andımız"ı Eleştiren Ö... Birlik Beraberlik Vakf... Oltu'da Sigara Yasağın... Gırgırına Kankalar yin... Yasin Haşimoğlu İ.O.'n... Yedi Yıllık Yol Hasret... KUDAKA'dan Bölge Turiz... Oltu Belediyesi Şehir ... Erzurum 1.Amatör Kümed... Erzurum'un tarihini Ol... Yasin Haşimoğlu İ.O. V... Dikkat! Yağışlar Neden... 25 Mart Spor Kulübünde... Kaçak Avcı Oltu Jandar... 25 Martspor'a, yerel y... Oltu Devlet Hastanesi'... Terör, Ağar, Düzel Aydın Doğan'ın Ekşi yo... Kemalizm yorumları Öğrencileri Tanımanın ... Sosyal Bir Toplum Olma... CHP 'Baba'yı almış!.. İyilik İçin Söylenen Y... Haram ve helal konusun... Garnizon Gazeteciliği ... Türkiye'nin 10 Harikası AKP, CHP ve işçiler Orgeneraller, Ergeneko... Dikta Yaşam Sadece Sevgidir.... Nazi filmi gibi İmamı Azam Ebu Hanife ... Dersim, Alevistan, Zaz... Savcıya medya ayarı Allah'a ve elçisine ya... Devlet PKK'ya karşı se... Bilgilerimizi Ölçelim Ağız kokusunu önlemeni... Çocuk gözü ile: Sevgil... İki Şey... Eski sevgilinin SMS me... Matematikte başarıyı a... Türkiye'de darbe istin... Hadislerin Kur'ana Arz... Kadınları anlamak gerç... İnternet 8 Haziran'da ... Arapların sağ taraftan... 6000 yıllık hurafe: BU... Provokatörün Dönüşü Hastaneye gidip iyileş... Bilgisayarda araba oyu... Yalnızlık Halleri... Forumda Mesaj Sildiğin... Şeyh EDEBALİ'nin Nasih... Kendine Güvenmenin 19 ... İş yeri kuralları
Etiketler
meyve Ayvalı Köyü organik geleneksel sebze festival temel Oltu Birlik Beraberlik Vakfı Aslanpaşa Camii Mustafa Ağırman erkek yurdu Yusuf Albayrak Ahmet Altan Güneydoğu Taraf gazetesi terörle mücadele emeklilik büyükelçi ikramiye general tazminat twit ordu OYAK ziyafet aşure Oltu Ülkü Ocakları Avrupa yatırım aracı tarımsal yakıt,Birleşmiş Milletler buğday tasarruf Pansiyonmatik Oltu Anadolu Öğretmen Lisesi Salih Kaygusuz merhum Namık Acar Olur halkı vefat Selami Acar eşraf askeri birlik kabristan Erzurum gece özel hareket alarm polis Şahin Acar Çamlıbel Köyü
Haberler