(Ey Muhammed!) Rabbinin yoluna, hikmetle, güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekilde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin, kendi yolundan sapanları en iyi bilendir. O, doğru yolda olanları da en iyi bilendir (Nahl suresi 125)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Tarımda Kara Sabana Dönüş Esnafa pazar günü müjdesi Anadolu Öğretmen Lises... Manavgat İlçe Milli Eğ... Haziran Yağmurları Yüz... Oltu'da bıktıran elekt... Erzurum 2. Amatör Küme... 25 Mart Oltuspor'un Zi... Yasin Haşimoğlu İlköğr... Futbol Turnuvasının Şa... Oltu'da bilgisayar tek... 25 Yıllık Müdürün Vedası Polisler çocuklara çik... Kilo vermenin sırrı su... Cumhuriyet İlköğretim ... Oltu'nun duyarlı insan... Oltu Lisesi Müdürü Nec... Oltulu Bayanlardan Sev... Oltu'nun yeni Kaymakam... Oltu Kaymakamlığı'ndan... Muhalefet Derin Wikileaks operas... Mutluluğun formülü aye... Şizofreni Asker, hizaya gel CHP ... Peygamberimizin Kur'an... Erbakan ve Düğünler! Dini Öğrenmenin Yaşı. Adımız andımız... İşçi katliamı Salih (a.s.)'ın Devesi Dua Etmek Evet, Evet, Evet! Karar Kadının evlenme yaşı K... Bir öneri... Başlarken... Bizler İslam'ı böyle m... Dicle kararı, BDP'nin ... Araf suresi 33. ayet b... Babalık izni 3 günden ... Tüm Derslerde Bitişik ... Velilerin öğretmenlere... Gelin-Kaynana Aynı dili konuşmak Burundan nefes almak s... Kadınlar da Aldatır! Baba - kız diyaloğu Stresin ilacı yoğurt Benim memleketim bir t... En son eklenen resimler Şeyh EDEBALİ'nin Nasih... Gülen Hareketi 28 Şuba... Loco'yu tamamlayabilir... Komik karikatürler 3G'den 4G'ye geçmek ha... Muayene katılım payı u... 2100'de dünya nasıl ol... İnternet sitelerine ya... Kadınlar, erkeklere gö...
Etiketler
kürtler anadil Ahmet Altan soykırım güneydoğu imha türkler akıllı tahta Milli Eğitim Bakanlığı z-kitap Fatih Projesi Oltulular bayram Ramazan bereket Kur'an oruç sağlık namaz huzur cenaze namazı Rıfat Kaya ikamet mezarlık Sarısaz Köyü Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü Oltu Anadolu Lisesi 2011 YGS istatistik bilgileri Erzurum Anadolu Lisesi Büyükşehir Belediyespor Kazımkarabekir Sanayispor Erzurum'da vahşet Erzurum Gençler Ligi Teknik Direktör hafif kahvaltı beslenme uzmanları Ramazan bayramı bayram sabahı öğrenci 2011 LYS Oltu Anadolu Öğretmen Lisesi üniversite en sıcak yaz ilçe merkezi tarla Oltu Çayı şair Cevat Vural çayır kurak Oltu İmam Hatip Lisesi mimari çehre ER-SA
Haberler