Andolsun biz, Kur'an'ı düşünüp öğüt almak için kolaylaştırdık. O halde var mı düşünüp öğüt alan? (Kamer 17)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Erzurum 1. Amatör Küme... Gökçedere İ.O. Öğrenci... Ardıç ormanları veriml... Kaleboğaz Köyü'nde Yan... Oltu'da sivil toplum k... Oltu'da Fetih Gecesi Narmanlı Miniklerden "... Dargelirli Vatandaşlar... Kiler ve Prima, Oltu D... İlçe Milli Eğitim Müdü... Hangi il ne kadar içki... Erzurum ve Kuzey İlçel... Sırrı Öztaş'ın eşi İkb... Ayvalı Köyü Kutlu Doğu... Kırsal Kalkınma Desteğ... Oltu'da havalar soğudu... Deprem Oltuluları Kork... Yine dikkatsizlik, yin... Artık Sertifikası Olma... Evinin Kapısını Deprem... Mürekkep Futbol fanatikliği üze... Neo Osmanlı'ya karşı p... Rivayetler İnancımızı ... Aliimran 79. ayet ve R... Helal Kesim Aldatmacası. Kürtler'in özgür irade... MHP'nin mumu 2011'e kadar İslam'da Tevessül (yüz... Herkesin Anayasa tasla... YSK, oligarşi adına ka... Gerçek iman adına çaba... Ali topu Mizgin'e de a... Avrupa Tehlike Mekke'den Gelen Yol Öğlen namazına nasıl k... Balyoz Davası ve Kemal... İbretlik Hikayeler İslam İnancında Fetva ... Öğrencisine şiddet uyg... Ünlükaya Köyü Bazı Kızlar Neden Evde... Oltu Kalesi ziyaret gü... Yaşamın Yankısı MEB'den sınıf öğretmen... Kadın-Erkek aradaki fark Arda şükretti, Başsavc... Maide suresi 13 ve 14.... Hiçbir Tartışma Kazanı... Liderlik Açısından Mev... Yazının Tarihi Kadınların kaç tane ya... Yok öyle zeytinyağı gi... Kendini beğendirmek ko... Dünya'nın en ilginç bi... Fıkra Değil Gerçek (Di... Çevremizdekileri de şi... Zaman kafalarımızın iç... Unutmayın, zaman kimse...
Etiketler
deplasman Erzurum 1. Amatör Küme 25 Mart Oltuspor yüksek Tortum Şelalesi dünya çağlayan su Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner Tümamiral Cem Gürdeniz İtini erlere gezdirten subay Ali Karahasanoğlu Yeni Akit dolu yağmur sel ceviz sanayi bölgesi Peygamber Haluk Gümüştabak Buhari Müslim JİTEM terör sivil-asker Özel Harekât polis asker üniversite öğrencisi eşcinsel dava hakaret arkadaş Sakarya Çoruh Nehri Deriner Barajı Artvin Barajı Erzurum Mescit Dağları Bayburt Allah Kur'an İbrahim suresi Araplar Nuray Mert Ece Temelkuran Yıldıray Oğur Kürt açılımı Hilâl Kaplan
Haberler