Andolsun, biz bu Kur'an'da insanlara her türlü misali değişik şekillerde açıkladık. Yine de insanların çoğu ancak inkârda direttiler. (İsrâ 89)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Sağlık Meslek Lisesi'n... Polisten minik öğrenci... Oltu'da Otomobil Uçuru... OLGİAD Depremzedeler İ... Olur'da Kermes Heyacanı Oltu'da Sağlık Meslek ... Oltu-Olur Karayolunda ... Turnuvada çeyrek final... Emekli Hizmetli Eyup B... Oltu'da Öğrencilerin K... Oltu Zümrüt Üreticiler... Bahçecik Köyü halkında... Uzunoluk'taki Yavru Si... Bahar geldi Tortum Şel... Oltu Erkek Yurdunun Te... İlköğretim okulları 1.... Kaban Köyü Sokakları P... Tespihte ilgi, Oltu Ta... Çağdaş bomba: Gürültü Yıldız Erkeklerde Y.Ha... Gandi'ye küfrettiren p... Eczacı hanım Sokaktaki kadın Gelecek ve CHP Erdoğan'ı şimdi destek... Duyarlı Vatandaşlar Al Sana Hayır! "Nakş-ı Esma" Başlarken... BDP'yi kapatmaya mı ha... Operasyon ve Balyoz Ah Ne Olaydı Derbide şaşırtan 10 şey Ergenekon ve Başbakan Bugi bugi Bizler yoksa hala o bü... 'Feminist kadın kaybed... Kıro ne demek Ağzı olan konuşuyor... Şifreler ve muhtıralar Ben ciğeri beş para et... Bunların hepsi gerçek Bilgisayarda verimli ç... Hırsızların kâbusu ola... 25 Mart İlkokulu Müdür... Kaç No'lu Karayolundayız? O daha insanca bakıyor... Neden leoparların bene... Dünyadan Saklanan 50 Sır Ailesel ve sosyal soru... Sigara ile ilgili bazı... Her güne hayatınızın i... Bir Rüyanın Ardından G... Üye Bilgilerinin renkl... Nar suyundaki mucize Vazgeçmeyeceğim... Ehliyet fiyatlarının a... Mutlu bir evlilik için... Bandwidth Sorununa Çözüm Paylaşım nedir?
Etiketler
sebze soğuk algınlığı meyve fiyatlar KCK Başbakan Erdoğan demokratik özerklik asker polis doğal buzdolabı Çatalelma Köyü mağara yayla bayram tatili çocuklar ziyaretçi Oltulular Genelkurmay Karargahı Kuvvet komutanları Silahlı bürokrasi TSK Işık Koşaner gezi inceleme Erzurum Milletvekili Şenkaya Adnan Yılmaz AK Parti şükür şahit sosyal hayat Allah'ın Sünneti örnek ayet kurs ehliyet güven ilkokul mezunları Oltu İlçe Müftülüğü hafızlık Sağlık Meslek Lisesi icazet Oltu Ayşeana Kız Kur'an kursu öğrenciler lüks israf tüketim ekonomik kriz Erzurum
Haberler