Biz Kur'an'dan, mü'minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Zalimlerin ise Kur'an, ancak zararını artırır. (İsrâ 82)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu'da 702 paket kaça... Oltu Belediyesi şehiri... Eğitim Bölgesi Danışma... Mustafa Armağan, Oltul... Sarısaz ve Kaleboğaz K... Oltu'da Anafen Depremi Olur'da Kermes Heyacanı Sınıfta çiçek başarıyı... Oltulu Öğrencilerden Ş... Narmanlı Ressam Mustaf... Hüner, Oltu Taşı Borsa... Ramazan Geldi, Hurma T... Oltu'nun Kur'an Bülbül... Oltu'nun değil, MHP'ni... Ünlükaya İçme Suyuna K... Oltu Devlet Hastanesi ... Narman Belediye Otobüs... Çiftçinin 70 Yıllık Rü... İl Başarısını Geliştir... Hemşin Altıneller'de e... "Peygambere itaat edin... Korsan yazılım kullanm... Çalmak Cehalettir AKP ve PKK Çanakkale Savaşı gerek... İnsan Neyden Yaratılmı... Serden Aklın Tayy Etme... Kızların ahlakını yürü... AK Parti'ye oy vereceğ... Bir öneri... Zirveye doğru Din(i)darlık İslam inancında geçen,... Kur'an dışından hüküml... Yaşananları sorgulamay... Dua Etmek Sınav Saat Kulesinde Zemzem ... Varan 1 Generalin kefil olduğu... Word altındaki Excel t... Ben evli bir adamım!.. Nisa suresi 159. ayet ... Böyle bir oyuncuyu ned... Turkçe Kullanım Kılavuzu Bir memur için hayati ... Dünya atasözleri Temsili demokrasi mi, ... İşte, dünyayı tersine ... Televizyonu Kapat Üye Profiline yorum ve... MEB, okul müdürüne 40 ... İşe aldıran can alıcı ... Forumda yeni mesaj modu MEB'den Ek Ders Ücreti... İlginç Haberler Abur cubur çocuklarda ... İnternet Explorer'ı ko... Dua İbretlik Hikaye
Etiketler
Şırnak Gabar Cudi Hakkâri Kato Siirt Dersim İspir İyidere Köyü eski muhtar Baba ve İki Oğlu Öldürüldü su meselesi beyin cerrahi servisi Ada hastahanesi başörtüsü yasağı Giresun heyecan öğrenciler tercih sistemi şükür sosyal hayat şahit ayet Allah'ın Sünneti örnek okey otobüs firmaları şehirlerarası tavla yolcu arıcılık çözüm sorun tartışma Yahya Kemal Alvarlı Efe Kosova Abdurrahim Karakoç Süleymaniye Ramazan Bayramı Çoruh Nehri Deriner Barajı Artvin puan puan durumu lider maç şampiyon zirve sezon
Haberler