Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz. (Hucurat 6)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Cumhuriyet İ.O. voleyb... Kışlık peynir geleneği... Oltu Taşı'nın Faydalar... Oltu Şefkat Eli Derneğ... Oltu'da yol çöktü, kam... Aile hekimliğinde, sev... Oltu Taşı firesini hed... Başarın Dershanesi Böl... Narman'da Vatandaşa Aş... İbretlik bir "Çamur at... Oltulular psikolog İst... Böyle Dolandırıldı!.. Akşar'da kamyon dereye... Tortum Şelalesi'nin Su... Oltu'da Boşa Akan Hazine Gezici Araç Muayene İs... Minik Öğrenciler Okuld... Tuzla Köyü'nden Yavuz ... Oltu'nun bağrından çık... Yasin Haşimoğlu İÖO 2.... Nerede o asrî Cumhuriy... Ona "Sevdiğinizi" Söyl... Bakara 184. ayetin gün... Bir cumhuriyet batarke... Fil Hadisesine Farklı ... Niye Değerlerimiz bu kadar ... 'Kalem ve Aşk' Kaseti çıkan özel haya... Karne baskısı, öğrenci... Taraftar olarak biz de... Nurten Hanımın Gözyaşları "Yaptırmayız" İnkar Edenlerin Ölüm A... Seçime bir ay kala man... 'Analarını satanlar', ... Adalet Bakanı, Ahmet H... Genelkurmay daha çoook... Dekolte konusunda medy... Başbakan ve Sadık Alba... Siz olsanız bu durumda... Sevgi Nedir? Ayder Yaylası'nda müşt... Bir eleştiri ve cevap Hangi ilimizde 2 ay hi... Evliliğin 7 düşmanı İsmail Tosun'u tanıyan... Bir Miniğin Ramazan Gü... Bir de Bale Yapmayı De... Bilgisayar karşısında ... Hey Ordakiler Biz Hala... İnsan inandığı kadar v... İnternetten siparişte ... Oltu ve yöresinden man... Dizüstü Bilgisayar Sat... Öğretmenler en çok 'ma... Maun Suresi ve Dikkat ... En yüksek evlenme yaşı... Haber55 Reklâm Yazarı ... Erkekleri anlamak
Etiketler
Pasinler yayın balığı Aras Nehri balıkçılar Haluk Gümüştabak oruç imsakiye Diyanet İşleri Ramazan ayı iman Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü Oltu Anadolu Lisesi Erzurum Anadolu Lisesi 2011 YGS istatistik bilgileri Ardahan Hanak Dursun Çiçek ergenekoncu darbeci hapishane intikam Cumhuriyet İlköğretim Okulu Güney İnşaa Oltu Karabekir İlköğretim Okulu Aydınlık Gazetesi Cumhuriyet gazetesi Deniz Feneri Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu kuran hafız ibrahim akçay hoca inci Çatalelma Köyü mağara doğal buzdolabı yayla Kardiyolog kilo vermek kalori UNO ekmek Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay İç Hastalıkları Uzmanı Dutlu Köyü otomobil takla attı Oltu yakınlarında Rahmi Koç Recep Aslan
Haberler