Allah, onların önlerindekini de arkalarındakini de (yaptıklarını da yapacaklarını da) bilir. Onlar, O'nun razı olduğu kimselerden başkasına şefaat etmezler ve hepsi O'nun korkusuyla titrerler. (Enbiya28)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Uzmanlar Uyarıyor Bina... Oltu ve Olur'daki idar... Sosyal Sigortalar Kuru... Oltu'da Mahalle İçinde... Altın Fiyatları Evlene... Tutmaçlılar, orman hav... Çocuklara En İyi Yaz T... Berber İsmail (Şahisma... Oltu Anadolu Lisesi Öğ... Yusuf Ziyabey Lisesi K... Oltulu Âşık Mevlüt İhs... Oltu'da İlkbahar Aşıla... Erzurum'un Kaleleri Ge... Yeni sigara yasakları ... Motosiklet Otobüsle Ça... Tortum'da Yüzen İki Ad... Oltu Beden Eğitimi Öğr... Oltu'da havalar soğudu... Vergi rekortmenlerine ... Cumhur Yıldırım'ın ann... CHP 24 saat halkı düşü... Ali Bayramoğlu'ndan Er... Ahmet Hakan'ın gözaltı... Paşa "Mehmet"i, karısı... Bu nasıl Müslümanlık 'Devlet girdi'nin ötes... AKP'yi Eleştirmekle, K... Bunun adı aşk mı Peygamberimizi doğru a... Sakın Şüphelenmeyin Kimler için oy kullanı... Delilik Kriz Vasiyet Tarih ve yalanlar CHP, MHP ve BDP, B Pla... Yeni düzenin ayak sesl... Türkiye'nin CEO'su Şimdi Evlenebilirsin Sevgililer Günü bir gü... Yarın kimseye vaad edi... Doğum yapan öğretmen, ... Neden?!! Oltu'nun nüfus yapısı ... Sağlıkçı yıllık izinde... Onarılamaz Anılar Alzheimer Hastası Artıyor Kahramanlık ve Yiğitli... .htaccess Kullanımı ve... Bilgisayarın Tarihi Hurafe sözler... Tasavvuf un İslam Topl... Karadenizli'nin ömrü 5... Toplumda Dikkat Edilme... İnsanlığın dijital hay... Windows7'nin gölgede k... Konu başlığını google'... Kadın ve erkek, kedi i... Telefonda gülümseyerek... Kanser hastalığının 8 ...
Etiketler
Nihat Demir Kd. Başçavuş Hayrettin Demir Fahrettin Demir TKİ Camii Fikret Demir Gökçedere Köyü Oltu Öğrenci Meclis Başkanlığı Oltu Anadolu Lisesi Şube Müdürü Sayın Burhanettin Akkuş sıcak ömür cephe bina soğuk mantolama heykel roman Faulkner tiyatro Victor Hugo Tolstoy Osmanlı öğüt almak rehber kolaylaştırma Allah Kur'an Cüneyt Özdemir Radikal İslam Cumhuriyeti Canan Arıtman Ahıska Türkü Cumhurbaşkanı Olur Şenkaya Uzundere kurtlar domuzlar Tortum Erzurum popülasyon hastanelik dövülen komalık koca dayağı kadın Oltu 4207 Sayılı Kanun Şenkaya Kaymakamlığı İbrahim Çınar sigara yasağı Şenakaya Yeşilyurt köyü ayı saldırısı Pazaryolu halk eğitim müdürü Ömer Yılmaz İspir
Haberler