Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah'a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir. (Bakara 2)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Ölümünün 19. Yıldönümü... Oltu T Tipi Ceza İnfaz... Hemşin Altıneller hizm... Bu Yıl Okulları Velile... KUDAKA'dan Bölge Turiz... Erzurum Büyükşehir Bel... Cumhuriyet İlköğretim ... Oltu 25 Martsporlu Vol... Elvan'a Oltu taşı hedi... Çerçiciler Modern Yaşa... "Trafik denetlemelerim... Ucube'nin Yarısı Kesildi Ayakkabı Seçimini Nası... Duble yollar arttı, ka... İş Bankası Oltu Şubesi... Oltu'da Trafik Kazası:... Oltu Halk Eğitim Merke... 25 Mart Oltuspor'a des... Masa Tenisinde Oltu An... Aktar'lar Oltu'da Ecza... Ahmak Dirisine eziyet ettin,... Eş Dövülür mü? Faili meçhul ve özerklik Vermeyince Mabud, neyl... Ya PKK vesayeti? Yeni dönem Siyaset 12 Haziran'a giderken Kusur Müfettişleri Kullukta Markalaşmak CHP'nin Değişmesi Mümk... Ali İmran Suresi 187. ... Somali'de Neler Oluyor? Zihniyetleri aynı, ren... Mübarek Ramazan Ayını ... Yaptığımız yanlışları ... Namazların Rekat Sayıs... Ümit ve kuşku Kur'an gerçeğini fark ... Firefox 4'te dikkat çe... Hayat, bakış açısıdır... Samsung E250 cep telef... 657 tasarısında, disip... Tandır, hem aile hem k... Telefonunuz suya düşer... Haksızlık etmeden yaşamak Duyulan acı bakılan ye... Okullara kadın müdür y... Patates Bahçesi Ertuğrul Özkök'le beni... En büyük ve en küçük s... Microsoft'tan özel bed... Öğrenciler, her dört s... Yaşanmış komik anlar 'Bir işsizin günlüğü' ... MEB'den özürlü devamsı... Korsan Cd lerdeki İlgi... Rivayetlere Göre Kur'a... Yaşama Anlam ve Boyut ...
Etiketler
mektep Steve Jobs Apple Tim Cook eleştirel düşünce aile sokak gösteri Tiyatro Gırgırına Kankalar Süleymaniye Ramazan Bayramı Abdurrahim Karakoç Kosova Yahya Kemal Alvarlı Efe HES Bağbaşı Ödük Vadisi Serdarlı Pehlivanlı Tortum Kur'an İslam Rahman entelektüel Kürt biat sırdaşlık zorbalık ırkçılık Türk Tarihçiler Balkanlar Osmanlı Türkler Peter Sellers Kürtler Hasankale Hınıs mermer madenler maden suyu Oltu Taşı göç işsizlik tarım arazisi şehir ekim çiftçi tarla dönüm Uzundere uçurum Oltu'da trafik kazası otomobil Yayla Köyü
Haberler