Ey iman edenler! Hiçbir alışverişin, hiçbir dostluğun ve hiçbir şefaatin olmadığı kıyamet günü gelmeden önce, size rızık olarak verdiklerimizden Allah yolunda harcayın. İnkâr edenler ise zalimlerin ta kendileridir. (Bakara 254)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Sütpınar'da Veliler de... Milletvekili maaşının ... 25 Mart Oltuspor hafta... Çocuklar Kara Lastikle... Şenkaya'da Türkü Yarış... Oltu'da çiçek satışlar... Atatürk Üniversitesi, ... Psikoteknik Belgesi ol... Oltu İ.O. Satranç Turn... Olur Atlı Köyü'nde Yangın Oltu Anafen Dersanesin... Erzurum'da Ak Parti Yü... Kaymakam Polat Oltu'da... Oltu-Narman Karayolund... Erzurum İl Özel İdares... Yolcu Minibüsü Kırdağ'... Oltu'da 45 köyle bağla... Köy yolları asfaltla t... Oltu İHL edebiyatçılar... Öğrenci sevisi kaza ya... Takım kongre havasına ... HSYK yapımı bir drama 'Yeni Türkiye', kimin ... CHP'yi kim ikna etti? Türk usulü... Kayy-ı Makam ve Şehr-ü... Polis devletine koşar ... Anayasa ve hamburger Kadınların makyaj sırrı Faydasız İlim Bizim Site MİRAÇ konusu ve Kur'an... Zekânın iki değil 8 yö... İnsan Allah İlişkisini... On gün İman Etmeyenlerin Ahir... MHP'yi baraj altından ... AKP'yi Eleştirmekle, K... Başörtüsü Teferruattır Korkuyorum... MEB'in sicil ve disipl... Cansız Hoca Ayrılın Ayrılabilirseniz Dr.Yakup İşleyen'le sö... Facebook'taki fotoğraf... 'Bir Defalık İçim' Tir... Dostluk haftası Kırmızı renk kişiye gü... Kelimelerin Bilmediğim... Unutma Forumda Smileyleri 'Aç... Sanal ortamda kim daha... En Çok Okunan İncelemeler MEB yönetici atama yön... Buraya onun adını yaz Öğrenciler, her dört s... Dersim isyanı İnsanların en çok mera... Nar Suyu Girmeyen Eve ... Sevgi Dilini Konuşmayı...
Etiketler
yatırım aracı Avrupa tasarruf tarımsal yakıt,Birleşmiş Milletler buğday Fatih Çobanoğlu ödül SBS Oltu Kaymakamı derece çeyrek altın 2011 SBS Gökçedere İlköğretim Okulu Cemalettin Yıldız deneme sınavı ilçe birinciliği cağ kebabı Uzunoluk yavru sincaplar Bayram tatili piknikçiler Oltu Anadolu Lisesi Oltu Öğrenci Meclis Başkanlığı Şube Müdürü Sayın Burhanettin Akkuş PKK Şenkaya Göle keskin nişancı operasyon kırsal DTK temsilci başbakan BDP KADEP PKK şehit Silvan Kürt siyaseti Pkk savaş şahinler Silvan BDP Cemil Bayık güvercinler Öcalan temel Vural İçişleri Bakanlığı Aşıklar Derneği Dernekler Daire Başkanlığı Oltu Havzası Sözlü Kültür Mirasımız Van bütçe İstanbul Erzurum yönetim Diyarbakır
Haberler