Bu Kur'an; kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak tek ilâh olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara bir bildiridir. (İbrâhim 52)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Kardeş Okulun Öğrencil... Burhanettin Akkuş'un D... İller Arası Rekabet Sı... 'EVET' en fazla Karaya... Oltu Lisesi başarıya d... Düğünden Önce Sandık B... İstanbul'da 319 Bin Er... Oltu Sağlık Meslek Lis... Sena Giyim'in Sahibi F... Türkiye'den Hollanda'y... Oltu'da Çanakkale Şehi... Milli Şair Mehmet Akif... Oltu T Tipi Cezaevi Hi... Oltu Sağlık Meslek Lis... Ak Parti Oltu'da Yenid... Yine dikkatsizlik, yin... Kışlık peynir geleneği... Narman Lisesi Yatılı Ö... Bilgi Yarışmasının gal... Öğretmen Abdurrahman K... Başlarken... Şike Kemal Kılıçdaroğlu - A... İçlerine Saklayalım Seçim Sonuçları Araf suresi 33. ayet b... Öğrenme Türleri Düğümlenen mesele: Fel... Bakara 184. ayetin gün... Demokratik özerklik (1) Ada Deliyi oynamak zordur İslam Hakimiyeti Silah... Kayıp kuşak Karalayıcı Söz Zana ve bağımsızlık Ruşen Çakır'a fena çaktı! Becerebiliyorsanız Ati... Ah barış... Bakmazsak... Sony Xperia Z2 Satışa ... SU (Admin Abi'me ithaf... Dur! Telefonu çalar ça... Gelin-Kaynana Şiişşt, çaktırma!.. Hüküm yalnız Allah ındır. 10 adımda bebek gibi uyku Mutlu bir hayatın 7 ön... Halay çeken köpek (Video) Güvenli Sürüş Önerileri 50, 60 veya 70'li yıll... PDF Dosyalarını Metin ... Hayattan bunları öğrendim Kıst maaş hesabında ai... Bu çiftçinin kaç hayva... Kuşlar aslında sürünge... Twitter artık Türkçe! Nefesinizi suda ne kad... Menisküste çığır açaca... Bir Rüyanın Ardından G...
Etiketler
Serdarlı Tortum HES Ödük Vadisi Pehlivanlı Bağbaşı Rüstem Budak Şapka Kanunu Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Orgeneral Mustafa Muğlalı Özgün Duruş gazetesi kurum yöre atama eğitim yöneticilik sonuçlar z-kitap Milli Eğitim Bakanlığı akıllı tahta Fatih Projesi Emrah Yıldırım Narman Baki Yıldırım Özdere Köyü müdahale kalp rahatsızlığı sağlık ekipleri fenalaşan cuma namazı Ulu Camii darbeci general Ege Ordu Komutanı darbecilik halk iradesi sivil irade İbrahim Şahin Milli Güvenlik Kurulu Özel Harekât tanık Mehmet Ağar Ayhan Çarkın infaz tarla ilçe merkezi en sıcak yaz kurak çayır Oltu Çayı şair Cevat Vural Abdullah Gül cumhurbaşkanı Yüksek Askeri Şura muhtıra başbakan komutanlar
Haberler