Kendilerine kitab verdiğimiz kimseler, onu gereği gibi okurlar. İşte bunlar ona inanırlar. Onu inkâr edenlere gelince, işte onlar ziyana uğrayanların ta kendileridir. (Bakara 121)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Öğretmen Liselerinin k... Başhekim Kaya'dan domu... Tutmaçlı işadamı Sağla... Anafen Dershanesi'nden... Emekli Öğretmen Ali Ak... Osman Taşcı'dan hüzünl... Oltu'da Boşa Akan Hazine Oltu'da Motorlu Taşıt ... Okul Müdürlerinden Bak... Öğretmen Ruhi Akpınar'... Yasin Haşimoğlu İlköğr... Güven Sürücü Kursu yen... Sağlık Bakanı Recep Ak... Ak Parti'nin Iğdır'da ... Hacı Mahmut Şahin Vefa... Oltu Merkez OKS 1. Yer... Gökçedere İlköğretim O... Erzurum'da Hafif Şidde... Üniversiteye yerleştir... LÖSEV "Gülmek Onların ... Dünya ve biz Kadrolu Din Adamı Olunmaz Atatürk ün Vasiyetini ... Cumhuriyetin '33' sırrı Gerçek Din, Kınayıcını... Nurten Hanımın Gözyaşları Namazların Rekat Sayıs... Allahın elçisine verdi... Fatmagül'ün suçunu bil... Öğretmenin Görev ve Ni... Apo'nun avukatları Kıyamet alametleri ve ... Buğdayı yatırım aracın... Peygamberimizin Kur'an... Bayram Tebriği Bakara 146-147. Ayetle... Nerede o asrî Cumhuriy... İsra 73 ve 74. Ayetler... Kürtlerden ne istiyors... Libya'da olanları anlamak Yıldızlar Niçin Parıldar Bilmeceler... Masaüstüne Web Sayfası... MEB'den Ek Ders Ücreti... Anne ve Kaynana Gözüyle Hüküm yalnız Allah ındır. Einstein'nin beyni 240... Bir Rüyanın Ardından G... Orta Doğu'da Devrim ve... 2008-2009 Eğitim Öğret... Elektrikli battaniyede... Başarılı memura para ö... Espiri anlayışımız kıt... Su içmek için 46 neden Diyarbakırlının şikaye... Tedavisi Olmayan 40 Tü... İyi ki Yaptım Erdem 1 Yaşında Peygamberimiz hayatınd... Sana çiçek getirdim öğ...
Etiketler
Şahin Acar Çamlıbel Köyü direniş modern yaşam çerçiciler karayolu köylerimiz ilahiyatçı Mogadişu temel hak ve özgürlükler hukuk Müslüman Aksukapı minübüs dağıtım izni askerler yaralı cağ kebabı müftü put başkan susuzluk herg heykel ehliyet sınavı gözlemci Yüksekova okuma-yazma Hakkari İnci Köyü Şevket Ağırman Ahmet Ağırman Ali Ağırman Birlik Camii emekli imamı Prof.Dr. Mustafa Ağırman gaz çocuk tedavi zehirlenme Şenkaya karbonmonoksit Ak Parti Fuat Demir Oltu İlçe Teşkilatı köy ziyaretleri yönetim kurulu PKK İmralı MİT Kandil Başbakan Erdoğan Ortadoğu
Haberler