Allah, aklını işletmeyenlerin üzerine pisliği (rics) yağdırır! (Yunus 100)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu'da Yılsonu Değerl... İşletme Müdürlüğünden ... Oltu Aile Hekimliğine ... Narman'lı Genç Girişim... Erzurum'un Turist Port... Halitpaşa İ.O.'nun "Do... Mustafa Macit AKP'den ... Milli Park Arazisinde ... Oltu Organize Sanayi B... Polis Amca Kütüphanesi... Oltu Polisinden liseli... Oltu Belediyesi Şehir ... Oltu Kaymakamlığı Yard... Hacı Aslan Erdem Vefat... 1957 yılında 13 millet... Ev Alırken Dışına Deği... Oltu'ya son yılların e... Oltu Başarın Dershanes... Oltu'nun Yeşiline Bir ... Olgiad, Aşureyi Memur ... Paşanın karısına hizme... Eczacı hanım Başbakan ve Sadık Alba... Ateş Gün Ah Kâr Küçük Şeyler İnternet evliliklerine... Donunu çıkarma asker! Kusur Müfettişleri Kaf Suresi 45. Ayet ve... Taşmak ve dökülmek Fiziksel Özellikler Üstünlük Irk Ya da Soy... Bakara 121. ayet ve Ki... Şeyh Edebali'nin Nasihatı M.Şevket Eygi'nin bir ... Her Daim Şuur İnme 'Müslümanca özeleştiri' 19 Aralık'ın yargısız ... 65 yaşını dolduranlara... Modern eğitimin yanlış... Oltu'nun Siyah İncisi Erzurumspor ligden düş... İnsanı bağlayan 'kazık... İsteklerinizi sağ kula... Eşinize niçin sabretme... Yalnızlığın Psikolojisi MEB'den, Yönetici Atam... Boşanmak bulaşıcıymış! Askerden Mektup Ağız kokusunu önlemeni... Hangi ülkenin kaç sayı... İnternet Cafe sahibini... Reha Muhtar'dan incile... Empati, Sempati Gidenlerin Ardından... Mangal, Kadın ve Erkek Güvenli Mod'da genel ç... Alatarla Köyü
Etiketler
Hükumet meydanı saat kulesi İbrahim Ziyrek Oltu kaymakamlığı Yücel Yıldırım Özdere Köyü Yasin Haşimoğlu İ.O. Oltu Taraf Gazetesi Murat Karayılan Ahmet Altan fitre hayır davet baba anne zekat İslam âlemi sadaka zorunlu eğitim okul öncesi eğitim Erzurum eğitim-öğretim kayıt parası mektup bakan bağış talep Ömer Dinçer okul müdürleri Şenkaya Göle operasyon PKK keskin nişancı kırsal gösteri Tiyatro Gırgırına Kankalar Oltu-Ardahan karayolu Mehmetçik Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Recep Final halaylı uğurlama İlçe Emniyet Müdürü Ali Osman Küçükalkan Oltu Askerlik Şubesi, Oltu Hilâl Kaplan Nuray Mert Kürt açılımı Ece Temelkuran Yıldıray Oğur
Haberler