Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah'a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir. (Bakara 2)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu İMKB YİBO'nun büy... Oltu'da Tuhaf Bir Kaza! Erzurum ili SBS Sonuçl... Akşar'da kamyon dereye... 25 Yıllık Müdürün Vedası Çiçek Gıda, unlu mamül... Tortum'da Yüzen İki Ad... Sıcaklar En Fazla Yaşl... Stres 'Romatizma'ya Ne... Şenkaya'daki Operasyon... Oltu'da Belediye Hizme... Minik polislerden Emni... Gökçedere İ.O.'nda Muh... Oltu'daki müdürlerin y... Emekli İmam Nazmi Aydı... Dünyanın en büyük Oltu... Yasin Haşimoğlu İlköğr... Erzurum Genelinde SBS ... Tortum'da Trafik Kazas... Oltu Kaymakamlığı Yard... Adımız andımız... Anne Olarak Kadın Anıtkabir'e gömülen pr... Bugün Sık Yapılan Hatalar Bu tabloda AK Parti'de... Kılıçdaroğlu bilmecesi Çocuk ve Savaş Bağımsız denilen medya... Şişen Evren Parmağını Ateşe Tutan ... Sakın Değişme Bu mantaliteyle zor... Kusur Müfettişleri Boşverin Ne kadar sabırlıyız? Saadet'in intiharı: Bı... Akit-Vatan Polemiği: P... Zenginlik ve İhtişam M... Biliyor musunuz, bunla... Bırakın düşsün... Yüksek beklenti, genç ... İnternet Explorer 9'a ... İnternet cinayetlerini... Uzun pil ömrü için bun... Anne babaların en çok ... Facebook'u Excel görün... Olur'daki heykeller ve... Yalan Söylemenin Psiko... Sevgi ile ilgili güzel... 'Erkekler daha iyi par... Taksici Cumhur Ağabeyi... Erzurumspor ligden düş... Zeka testi! Kadınlar film izlerken... Yaban Kazları İki güzel söz... Chat Kullanan Herkese!!! Dizüstü Bilgisayar Sat... Hurafe sözler...
Etiketler
Ömer Dinçer talep okul müdürleri bakan kayıt parası bağış mektup takla attı otomobil Rahmi Koç Oltu yakınlarında Dutlu Köyü Recep Aslan Türk Hava Kurumu Oltu Ticaret Sanayi Odası Başkanlığı Gökçedere Köyü Ticaret Sanayi Odası Oltu İlçe Başkanı Baki Karaca Okul Müdürü Cemaleddin Yıldız Oltu İlçe Başkanlığı Erzurumlu imam emniyet futbol ibrahim akın şike para vatandaş cep telefonu emniyet dolandırıcılık kontür şikayet Mona Lisa Peri Bacaları Mustafa Turanoğlu Leonardo da Vinci Narmanlı ressam ünlü tablosu zirve şampiyon maç puan durumu lider sezon puan ağır ağaç dikkatsiz düşen araç sürücüsü direksiyon hakimiyetini ölü yaralı trafik kazası Oltu-Olur karayolu gösteri Tiyatro Gırgırına Kankalar
Haberler