Kur'an'ı anlamamaları için kalpleri üzerine perdeler, kulaklarına da ağırlık koyarız. Kur'an'da (ibadete lâyık ilâh olarak) sadece Rabbini andığın zaman arkalarına dönüp kaçarlar. (İsrâ 46)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Milli Eğitim Bakanı Öm... Altın alan kârlı çıkacak Altın Fiyatları Evlene... Oltu'ya yine kar yağmadı Erzurum Oltulular Dern... Oltu Anaokulu Öğrencil... Karpuz Ucuzlayınca, Di... Fevzi Budak bu kez de ... Guatr hastalığı korkul... AK Parti Erzurum Mille... Devlet Kademelerinde i... Kur'an-ı güzel okuma y... 2010 Yılı Oltu'nun en ... Sağlık Meslek Liselile... Yeni müdürlerimizi tan... Ucube'nin Yarısı Kesildi Oltu Kömür'de üretimi ... Oltu Sağlık Meslek Lis... Yasin Haşimoğlu İ.O. B... Baharın müjdecisi 'Kar... Ergenekon ve Başbakan Çalışan anneler için i... Tuzak büyük haberiniz ... Tehdit Secdeden t-Aşırdıklarımız Dik durmak Dinde zorlama yoktur. O arka kapak yazısını ... Nefsini Terbiye Eden, ... Anne-baba, çocuklara o... Öğlen namazına nasıl k... Kadınların makyaj sırrı Yeniden Allah'tan Uzak Yaşanan... Allah ile Peygamberini... Ateş Gibi Hayat Zirveye doğru Tüm Ramazan gecelerini... Su ne renktir? İmanından Sonra Küfre ... Okul Öncesi Eğitim Kur... Beynimiz bizi aldatıyo... Adına Dost Derler Güvenli Mod'da genel ç... Bilgisayar kullanımınd... 7 günde Einstein gibi ... Gençlerin 'internet dili' .htaccess Kullanımı ve... Erkeklerin mort olduğu... Kadın... Pencereleri Kolayca Sü... Depresyon geçiren anne... Bu olayların hepsi gerçek Mehdi yi bekleyenlere.... Yurtdışından telefon g... Samsung Note 3'ün Paza... Her güne hayatınızın i... Giriş Programlarınızı Şifrel... Moraliniz mi bozuk?
Etiketler
Abdurrahim Karakoç Alvarlı Efe Süleymaniye Yahya Kemal Kosova Ramazan Bayramı Yakutiye Belediyesi AK Parti başkan Belediye Meclis üyeliği başkan yardımcısı çelenk töreni Oltu hükümet meydanı Oltu Kaymakamlık binası saat kulesi İngiltere Suriye Dünya Norveç cennet faşist Yunanistan demokrasi Öğretim Üyesi Kırgızistan Oltulu Güzel Sanatlar Fakültesi Doç.Dr. Tahsin Parlak Atatürk Üniversitesi CHP BDP MHP Ne mutlu Türküm diyene Meclis Anayasa Oltu Ülkü Ocakları aşure ziyafet zorunlu eğitim okul öncesi eğitim Erzurum eğitim-öğretim uğur soğutma daire Bodrum Hamdi Polat talihli Çoruh Nehri Deriner Barajı Bayburt Mescit Dağları Erzurum Artvin Barajı
Haberler