Kur'an'ı anlamamaları için kalpleri üzerine perdeler, kulaklarına da ağırlık koyarız. Kur'an'da (ibadete lâyık ilâh olarak) sadece Rabbini andığın zaman arkalarına dönüp kaçarlar. (İsrâ 46)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
25 Mart Spor'a "Tam De... Oltu'nun Kur'an Bülbül... Boyut neden önemli? Sülükler Erzurum'da Şi... Havaların soğuması bir... İslam Medeniyetinin 10... Erzurum İl Mera Komisy... Asuman Bayrak bölge ta... Narman'da 596 Paket Ka... Erinç Gürbüz, MHP'den ... Oltu'daki müdürlerin y... Şehitler YİBO'nun Erzu... Erzurum 2. Amatör Küme... Kaymakam Çobanoğlu, Gö... Oltu'ya yılın ilk karı... Oltu Belediyesi Dünya ... Başkan Ziyrek: Gelenle... Oltulu Minikler Eğitim... Sabit telefon olmadan ... Ak Parti İlçe Teşkilat... Prenses gibi büyütülen... Aldırmayın soytarıya Muhafazakâr kırılma Kışladaki Eğitim Zayia... Cuma namazı kadınlara ... Taraftar olarak biz de... Herkesin Anayasa tasla... Furkan 27 ve 28. ayetl... Apo'nun avukatları Bitecek Dünyanın merkezi Önce samimiyet testind... Son Dönemlerde Gençlik İdrar Sıçraması Kabir ... İbrahim suresi 52. aye... Ahmak kim! Namaz, oruç ve zekatın... Dağlıca ve Topal Çocuğu yaralamak... Hüküm meselesi üzerine... Öğretmenlerimiz en çok... Hiroşima ve Nagazakini... Sağlık raporu alan mem... Mahallelerimizin yeni ... Öğretmen Liselerinin K... Her çalışanın bilmesi ... Ey Oltu'nun Sevgili Ya... Bu Formülleri Yazıp Sa... Özürlüler Kanununda De... Bir Rüyanın Ardından G... Sevgi ile ilgili güzel... 25 yılını dolduran öğr... Yeni anayasayı Faceboo... Yol Parası Yasin Haşimoğlu da mil... Üniversiteyi kazanamay... Polisler de eğlendirir... CD'ler neden 74 dakika... İnterneti Türkler Buls... İsteklerinizi sağ kula...
Etiketler
Başaklı Köyü Hasan Ayyıldız Cumhuriyet Mahallesi İsmail Ayyıldız Olur Devlet Hastanesi Olur Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Yakup Zengin doktor yetersizliği sülükler doğal ortam alternatif tıp yetiştirilen şifa akıllı tahta Kocaeli okul bilgisayar öğrenci tablet Fatih Projesi Emekli İmam Aslanpaşa Camii İnci Köyü İbrahim Altaş Bayburtlu Ender Üstün Refika Üstün Kenan Üstün Bahtinur Akgün ödül Oltu Kaymakamı Fatih Çobanoğlu derece SBS çeyrek altın Sincan Karayolları Trafik Yönetmeliği Etimesgut Trafik Tescil Şube Müdürlüğü özürlüler İçişleri Bakanlığı engelli plakası Ankara Gölbaşı Kurban Bayramı Şenkaya Müftüsü Ahmet Özdemir kurbanlık koyunlar Şenkaya Müftülüğü
Haberler