Tıpkı o bölüşenlerin, O Kur'ân'ı parça parça edenlerin başlarına indirdiğimiz felaket gibi Rabbine andolsun ki, onların hepsini yaptıklarından dolayı hesaba çekeceğiz. (Hicr 90-93)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Kutuplarda Namaz Saatl... İlk Finalist Halitpaşa... Pazarda fideler yok sa... Olurlular Akdağ'da bul... Şubat ayı "Ayın Enleri... Hasta yatağında ücrets... 'EVET' en fazla Karaya... ENER Oltu ve Hınıs'ı ö... Yeni okulumuz da müdür... Nişanlısını Boğarak Öl... Yeni bir "Çamur at, tu... Narman YİBO Atletizm'd... Hastane yangını Beledi... CHP Milletvekili Adayl... Oltu SYDV'nin eğitime ... Oltu'da İlköğretim Oku... Okul Müdürlerinden Bak... Sağanak Yağış Oltu'ya ... Oltu-Aksukapı bölünmüş... Aksukapı'da Askerleri ... İki Sevda Arasında E adınızı koyalım artık Kürtler, Ermeniler ve ... 'Tanrı MHP'yi korusun!' Zamanı gelince... HSYK atamaları Bayram Ha! Batı Zor zamanlar Eylemlere "Evet" ama... Televizyon ve telefon ... Kaldırım İşgallerine F... CHP, ordu ve Hrant Hata ettim... Sinirlendiğimizde Kafes Hizmet Bozulan bir orucun kef... Nerede o asrî Cumhuriy... Operasyon ve Balyoz Miraç Konusu ve Kur'an. Söylenemeyen 15 ayrı 'mobbingci/tac... Mutsuz annelerin bebek... İlginç bir gözlem! Öğrencisine şiddet uyg... Yeni düzenlemeler doğr... Fıkra Değil Gerçek (Di... Fazla televizyon izlem... 3G'den 4G'ye geçmek ha... Neden Mutsuzuz? İlginç Meyvalar Provokatörün Dönüşü Kanser hastalığının 8 ... Bunları yapmadan sakın... Evlilik Nedir? Dünya'nın en ilginç bi... Süt kansere karşı etki... Kadındır Dikkat! Kadınlar ve Erkekler A...
Etiketler
Kurban Bayramı kurbanlık koyunlar Şenkaya Müftülüğü Şenkaya Müftüsü Ahmet Özdemir menfaat kulluk İbrahim İsmail alfabe makam özgürlük Kur'an Kursu Oltu Müftüsü Lütfü İmamoğlu Oltulu bayanlar dozer heyelan Duralar Köyü yol çalışmaları operatör Kemerkaya Köyü Oltu Kaymakamı Gökçedere İlköğretim Okulu Mustafa Arslan Cemalettin Yıldız Fatih Çobanoğlu askerler minübüs Aksukapı yaralı dağıtım izni şeyh Veysel Karani Hz. İbrahim Hz. Muhammed badelenmek Bursa zümrüt oltu gazetesi kolye yüzük siyahinci tespih Enbiya Allah Ahzab peygamber Ankebut Kur'an hapis istismar oltu gazetesi şeyh mürid cennet cinsel din vaad
Haberler