Bu Kur'an; kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak tek ilâh olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara bir bildiridir. (İbrâhim 52)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Yusufeli'de Tehlike Ol... Yetenek sensin Fetulla... Oltu'da Kurtuluş Coşkusu Yeni Çim Saha İhale Aş... 25 Mart Oltuspor'a Pas... İlçemiz okulları bir k... Erzurum ili SBS Sonuçl... Başkan, selde mağdur o... Narman Kaymakamının Eş... Şenkaya-Oltu Karayolun... Erzurum 2. Amatör Küme... Şenkaya'da Anlamlı Yemek Wikileaks'ta Neler Var? Yasin Haşimoğlu İlköğr... Oltu T Tipi Ceza İnfaz... Rakamsal Değerlerle Ol... Oltu'da Yangın ve Depr... Erzurum Tanıtım Günler... Hemşin Altıneller hizm... Nuri Alkan'ın Dayısı İ... Kemal Kılıçdaroğlu - A... Kur'an'ı ölmüşlerimize... AKP ve PKK Zihniyetleri aynı, ren... Darbecilik meselesini ... Kıblesiz İbadetler Hava durumunda Kürdist... Peki Yaramazlık ve Zeka Ara... Kemalizm yorumları Paralel merkez medyanı... Reenkarnasyon, Tekrar ... İnsanoğlunun rızası Ordu ve çocuk Bazı insanların imani ... Hizmet Sıkmabaşınla sana bu k... Zirvede Bırakabilmek Parmağını Ateşe Tutan ... Kadına Şiddet Ve İdam ... 3 adet 0 kullanarak 6 ... Reklam Yazarı Şair Has... Tilkinin orucu Ne İdik, Ne Olduk Sözleşmeli personelin ... Son Sözler... Her gününüz bayram olsun Dünya'nın en ilginç bi... Evliliğin 7 düşmanı Farkındalık Meditasyonu Dünyanın en küçük kızı "Kalbinizi düşürmüşsün... Sana çiçek getirdim öğ... Çay içmek, zindeliği a... Annemi neden mi seviyo... Motor çalışıyorken den... Kadınlar daha çok kâbu... Direksiyondaki büyük t... Sen... Yüzleşebilir miyiz?
Etiketler
Oltu Kaymakamlık binası saat kulesi Oltu hükümet meydanı çelenk töreni hapishane Ardahan Hanak Dursun Çiçek ergenekoncu darbeci intikam Erzurum Stadı Fenerbahçe şike operasyonu Beşiktaş Ak Parti Mehmet Ağırman seçim Gençlik Kolları oynama süper kupa final uçurum otomobil Narmanlı öğretmen Torul ilçesi Oltu yaralı şahin koruma vatandaş veteriner eczane Yahudiler soykırım kutsal kitap Ester İsrail atalar ormanlık alanlar Erzurum yöresi ateş yakmak orman yangınları KUDAKA KOSGEB Oltu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Nusret Zengin girişimcilik kursu
Haberler