Tıpkı o bölüşenlerin, O Kur'ân'ı parça parça edenlerin başlarına indirdiğimiz felaket gibi Rabbine andolsun ki, onların hepsini yaptıklarından dolayı hesaba çekeceğiz. (Hicr 90-93)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
MHP'li Aday Coşkun, Ba... Atatürk İlköğretim Oku... İşte illerin yeni veki... Sudanlı Güreşçilere Ol... Oltu'da park halindeki... Oltu, son yılların en ... Erzurum'un 6 İlçesinin... Oltu'da ikinci Ziyrek ... Erzurum'da Yetiştirile... Oltu Öğretmenevi Müdür... Kursiyerlere 'Bağımlıl... Lokman Bedir'in Ahiret... Şehit Torunundan Şehit... Şiddetli yağış ilçemiz... Şubat ayı "Ayın Enleri... Karabekir İ.O. Md.Yrd.... Soru soran çocuğu azar... Olur Atlı Köyü'ne Morg... Narman MYO'da "Gıda Te... Oltu'dan Adıyaman'a Aş... Yeni Anayasadan Müslüm... Fil Hadisesine Farklı ... Oy verirken hangi ölçü... Amiral Kürtçe konuşan kardeşl... Şifre Oltu'daki Park Sorunu ... Ankara'dan mesaj: 'Önü... Gerçek iman adına çaba... Paralel merkez medyanı... Kürt şımarıklığı Dindar gençlik yetişti... Yaşayan cunta Değerlerimiz bu kadar ... Faydasız İlim mi? Hazro Skandalı'nı unut... Ne biçim örgütsün sen? Kürdistan'a hoş geldiniz Öğrenme Çeşitleri Kendi ellerimizle cehe... Mutlu bir evlilik için... Siz de Azraili gülerek... Adaletle hükmetmeyenle... Dinde Bölünmenin Acısı... Kadınlar neden daha ko... Windows 7'de Kullanışl... Yaşama Sanatı Branş öğretmeni, mesle... Bitkiler çölde hayatta... İki Sütun Arasına Yazı... Neyi sevdiğinizi mutla... İnternet 8 Haziran'da ... En son eklenen resimler Resim Dersi Zaman Paradoksu 6 Dilde Sözlük, Ücrets... Dört Mum Çevremizdekileri de şi... Facebook'ta büyük tuzak! Beynimiz bizi aldatıyo...
Etiketler
Şenkaya Oltu Aslanpaşa Camisi Bardız Camisi Narmanlı Camisi Narman yasak avcılar çil keklik Recep Tayyib Erdoğan Mısır laiklik söylemi Başbakan anayasa din düşmanlığı Savcı Mehmet Berk temiz futbol Galatasaray Federasyon Zekeriya Öz Cüneyt Özdemir İslam Cumhuriyeti Ahıska Türkü Radikal Cumhurbaşkanı Canan Arıtman JİTEM sivil demokrasi yol denetimi PKK askerî araç mat oyun şah satranç oltu gazetesi piyon kale vezir Hınıs deprem Kandilli Rasathanesi hafif şiddette Artvin Çoruh Nehri Deriner Barajı sektör demircilik mesleği demir-çelik dünya sanayileşme
Haberler