Bu Kur'ân, Allah'tan başkası tarafından uydurulacak bir şey değildir. Ancak kendinden öncekinin doğrulaması ve Kitabın açıklamasıdır. Onda asla şüphe yoktur. Âlemlerin Rabbi tarafından (indirilmiş) tir. (Yunus 37)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Yürürken ceple konuşma... Polis Amca Kütüphanesi... Orman İşletmesinden Pr... Emekli Öğretmen Baki Ç... Ayılar Olur'da 10 koyu... Oltu T Tipi Cezaevi'nd... Oltu 25 Mart Spor Erzu... Cennet Vaadiyle Cinsel... 3 Puan 90+3'te Geldi: 2-1 Kur'an Okuma ve Hafızl... Oltu Fem Dershanesi ba... Soğuk havada yıkatılan... Dursun Ali Erzincanlı,... Yıldırım Çarpmasının E... Aç Kalan Güvercinleri ... Erzurum'un Kaleleri Ge... Cumhurbaşkanı onayladı... Büyük Zaferi, büyük bi... Oltululardan Bakan Akd... İlahi Adalet: Ariel Şa... Bayram ve başbakan Faili meçhul ve özerklik Cennet Tüm Annelerin A... Sahte özgürlükçüler yü... Kur'an'ı öğrenmeye çal... Barcelona'yı neden tut... Ada Namazenler 2010'da darbe Yufka Yürekli Örümcek Kurban... Dört duvar arasında an... Klavuzu Karga Olanın..... K.Irak'a kuşkulu ziyaret Neden darbelere destek... Ani'de namaz, Balgat't... İmitasyon Akıl Sahipleri Atatürk resimleri Müminlerin Hayatı Tekd... Babalık bazı özel nite... MEB'den, İşletmede Mes... Burcunu öğrenmek ister... Alternatif İntihar Met... Reklam Yazarı Şair Has... Kişisel Özgürlüğe Götü... Çocuğun Gelişim Basama... Karı-koca dialogları Facebook Gizlilik için... Haydar'ın İkna Mektubu Afrika medeniyette 55 ... Oltu Kalesi ziyaret gü... Üye Profiline yorum ve... Doğum öncesi tanıda bi... Bebeklerin uyudukça bü... Her Yıl Daha Çok Şişma... Çok Geç... Doğalgaz sobayı unutturdu Uzun pil ömrü için bun... Pozitif Tartışma Sanatı 'En büyük engellilik i...
Etiketler
savaş İskoç duşu kürt siyaseti işkence Kurtuluş Tayiz Ahmet Altan barış milletvekili imam emniyet Erzurumlu para şike futbol ibrahim akın öülen namazı Şahmerdan Dursun merhum Bahcecik Köyü cenaze namazı yağışlı hava sivrisinek sağanak yağış mevsim UNO kalori İç Hastalıkları Uzmanı kilo vermek Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay Kardiyolog ekmek hafta Erzurum maçlar sonuçlar amatör küme dolar hindistan cevizi Kübalı Hernandez Garrido 24 parmak normal insan DTK özerlik Bengi Yıldız Neşe Düzel AKP MHP Kürdistan KACK CHP BDP Yavuz Taşkın Tuzla Köyü aşure Oltu Ülkü Ocakları ziyafet
Haberler