Öyle bir günden sakının ki, o gün hiç kimse bir başkası adına bir şey ödeyemez. Hiçbir kimseden herhangi bir şefaat kabul olunmaz, fidye alınmaz. Onlara yardım da edilmez. (Bakara 48)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
İki Okulumuz Sigara Ku... Futbol ve voleybol tur... Eğitim Bir-Sen Oltu İl... Burhanettin Akkuş'un D... Ayvalı Barajı, Hes ve ... 200 Kişilik Kız Yurdu ... Oltu hayvan pazarı bel... Sağlık Bakanının Oltu ... Yeni model Scania Oltu... Oltu'da Küçük Esnaf Ca... Yasin Haşioğlu İlköğre... "Kaymakamlık Başöğretm... Oltu Ticaret Sanayi Od... Oltu Polisinden liseli... Üç ay okul tatili apta... Karadağ şenlikleri yap... Çiçeği burnunda Müdür,... Ezan Okuma Yarışması B... Oltu'da İlköğretim Oku... Oltu'da Aile Hekimliği... İyi çocuklar Vasiyet Hadisler İtikadi Konul... Tükürdüklerini yalamad... Yağmuru önceden bilmen... Cehaletin Obezleri Yahudilerin insanlık a... Milletvekili Adayları Hüküm meselesi üzerine... Yara kalır Babalık bazı özel nite... Kadir Gecesi Haya Gece... 10 soruda "temiz futbo... Bahçeli ve Kılıçdaroğl... Sobalı evde büyüyen çocuk İnsan Allah İlişkisini... Yalancı ve Sahtekar Ankara'dan mesaj: 'Önü... Kibrit Ali İmran 78. Ayetin D... Zekat Konusunda Yaptığ... Msn de görüntü resmini... Anne sütü tadında bir dil Toplam uyuma Parası: 1... Dünya'da En Hızlı Koşa... MSN Tv Çıktı Bir Rüyanın Ardından G... Çocuk gözü ile: Sevgil... İnsan düşünen mi, düşü... Yarın kimseye vaad edi... Havada giden tren gerç... Bir Erkeğin Bakışı Oyun Dönemi (3-6 yaş) Aşkını Söyle! Mektup Bir Rüyanın Ardından G... Bağımlılık yaratan oyu... Anadolu Öğretmen Lisel... Anadolu liselerine yer... 2 Oyla Muhtar Oldu, Na...
Etiketler
Oltu Kaymakamı resmi site bayram mesajı Fatih Çobanoğlu israf lüks ekonomik kriz tüketim Erzurum demircilik mesleği sektör dünya demir-çelik sanayileşme sağlık oruç bayram Oltulular huzur namaz bereket Kur'an Ramazan ırkçılık sırdaşlık Kürt Türk biat zorbalık entelektüel otobüs firmaları yolcu tavla şehirlerarası okey İçişleri Bakanlığı Sözlü Kültür Mirasımız Oltu Havzası Dernekler Daire Başkanlığı temel Vural Aşıklar Derneği Tuzla Köyü Yavuz Taşkın Oltu Emniyet Müdürlüğü Oltu Kalesi teröre tepki yürüyüşü Oltulu öğrenciler Atatürk Caddesi Atatürk anıtı galip hükmen 25 Mart
Haberler