İndirdiğimiz apaçık delilleri ve hidayeti Kitap'ta açıklamamızdan sonra onları gizleyenler var ya, işte onlara hem Allah lânet eder, hem de bütün lânet etme konumunda olanlar lânet eder. (Bakara 159)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Başöğretmen Futbol Tur... Şenkaya'da İstiklal Ma... Türk işadamının Gürcü ... Bütçemiz Yine Açık Verdi Gülhane Aile Çay Bahçe... Milletvekili Çığlık "E... Oltulu 'Rocky Dede' ra... Bakan Akdağ Oltululara... Alatarla Köyü'nde dere... Oltu'da Uyulmayan Siga... Yusuf Ziya Bey Lisesi,... Oltu'da Boşa Akan Hazine İŞ-KUR kura çekimi yap... Kutlu Doğuma özel ücre... Polis Amca Futbol Turn... Oltu Orman İşletmesi t... Oltu'da İslam ve Aile ... Öğrenciler Dikkat! SBS... MHRS sabaha kadar hizm... Yalnız Bir Takım: 25 M... Zavallı CHP ve başka b... Kemalizm niçin seçim k... Resimli Namaz Hocası Beyaz adam ve muhafaza... Kaset vesayeti Kibirli dil ve anadil Böyle olmaz Yelkenli Gemilerin Tarihi TSK gazeteciliği ve şike Yaşayarak Öğrenmek İki kelime Ayhan Çarkın'ı gözümüz... 'İç savaş ya da barışa... Bakara suresi 67....71... Yaşamdaki Acılar ve Tuz Erzurum utancını yazdı!.. Irkını Söyle Çözüm ve çözümsüzlük Çağdaşlık ve Avrupa Merzifonlu Ahmet Koçak... İstenmeyen kokulardan ... Eyvah! Çocuğum interne... Erzurum İlçeleri Vatandaş "Türk Osman" 9 Yaşındaki çocuğun çi... Google'dan gelen hiti ... Eskişehirli Mehmet İna... Şişmanlıkta tüm tabula... Yeni doğan bebeklerle ... Şeyh EDEBALİ'nin Nasih... Lekeleri Kolayca Çıkarın İbretlik Hikaye İnternet Cafe sahibini... Windows 7 özel teması:... Memur, basına hiçbir k... Sana yazlık mescit yap... Rüzgara Karşı Uçabilmek Cahil cesur olurmuş... Kararlı Ya da Kararsız... Samsun'da kırmızı paza...
Etiketler
erdem yapı oltu gazetesi malzeme boya civata inşaat Dutlu Köyü Hasan Akbulut Abubekir Akbulut öğretmen Karabekir Mahallesi ceviz sel dolu yağmur sanayi bölgesi Müslüman Laik demokrat Mısırlı Müslümanlar öğretmen eleştiri cezalandırma Andımız insan hakları koca dayağı dövülen komalık kadın hastanelik Oltu ağaç düşen ağır dikkatsiz skor maç tatil meydan dayağı hakem Pasinler AKP anadil Kürt meselesi demokratik özerklik Türkiye Cumhuriyeti hoca ibrahim akçay kuran inci hafız
Haberler