Sen Kur'an okuduğun zaman, seninle ahirete inanmayanların arasına gizli bir perde çekeriz. (İsrâ 45)

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya Doğalgaz Geliyor!

Oltu'ya doğalgaz gelmesine az bir zaman kaldı. BOTAŞ yetkilileri ilk incelemelerini yaptılar.

BOTAŞ yetkilileri geçtiğimiz günlerde Oltu'ya gelerek ilk incelemelerini yaptılar. Ana dağıtım borularına sadece 19 km uzaklık da olan Oltu'ya doğalgaz hattı çekmek için kollar sıvandı.

BOTAŞ'a göre, Türkiye'de 7 bin hane (ev işyeri) olan yerleşkelere doğal gaz götürülmesi öngörülüyor, İlçemizde de 11 bin elektrik abonesi olduğu düşünülünce Oltu'ya doğalgaz gelmesinde bir engel yok gibi görünüyor.

Ancak olay göründüğünden biraz farklı. Oltu'ya doğalgaz gelmesini istemeyen bazı çevreler yetkililere baskı yapmaya şimdiden başladılar. Bu baskıların sonucunda da inceleme için ilçemize gelen BOTAŞ yetkililerine, adeta misafir ağırlarcasına lokantalarda yemekler ikram edilmek suretiyle konudan çok uzak tutulmak istenemesi de bunun başlıca göstergesi.

Bunun bir örneği de yine TOKİ'nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlar için ev yapmak istemesine karşın Oltu Belediyesine gelen baskılardan ötürü belediyenin adeta TOKİ yetkilileriyle alay edercesine koskoca Oltu'da sadece 260 metrekare yer göstermeleri ve akabinde TOKİ'nin Oltu'ya bir daha uğramamak üzere ayrılmasını gösterebiliriz.

Dün konut yapan bir kaç müteahhitin, yaptıkları evlerin ellerinde kalmaması adına yaptığı bu baskı şimdilerde kömür satan bir kaç firmanın baskısına dönüştü.

Oltu Belediyesinin malesef bu konuda gerekli hassasiyeti halk için değil şahıslar için gösterdiği her seferinde ortaya çıkıyor.

Oltu'nun yetiştirmiş olduğu genç beyinlerden Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan ALA'yı bu konuda hassas davranmaya ve gerekli denetimlerin yapılmasına davet ediyoruz.

Oltu Belediyesi yetkililerini de daha şeffaf ve daha halk yönelik çalışmalar içerisine girmelerini ve Oltu'ya doğalgazın gelmesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

(oltuluyuz.biz)

Yorumlar
#31 | ihsan - 10 Aralık 2011 01:46
Üzgün
e artık olacağı da buydu, çok şaşırmadım doğrusu, demek şimdi de oltuya yapılan yeni tokilere olanak sağlanmıyo, helal olsun bu oltuya, oltu artık gücü yetenin olmuştur ama haklılar çünkü seçimlerde hep onların bulundukları vaadetlere inadılar şimdi de çermesini çekecekler malum burası oltu merak etmeğin doğalgazıda sokmayacaklar kim o zaman odun siter satacak kim o zaman kömürünü işleyecek hiç merak etmeğin ve de şimdiden geçmiş olsun
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
İşte Yılın Örnek Babası Oltu Başbağlar Köyü'nd... Yasin Haşioğlu İlköğre... Bu Yıl Geleneksel Kırd... Oltu Lisesi Öğrenciler... Aksukapı'da Trafik Kaz... Teşvikli Yatırımlarda ... Yeni okulumuz da müdür... Oltu Orman İşletme Müd... İlçe Milli Eğitim'den ... Oltu'da Yılsonu Değerl... Hacı Hasan Tosun Vefat... Oltu'da bağ ve bahçe t... Yasin Haşimoğlu İ.O. V... Cevdet Yavuz'un annesi... Kaymakam Fatih Çobanoğ... Mehmetçik Dershanesi S... Okul birincisi Halime'... AK Parti Erzurum Mille... Oltu Lisesi öğrenciler... Sağlık Bakanı kominist... 'Analarını satanlar', ... Müslüman şikâyetçi bir... Temel soru Ulus, millet, Sakarya Bacak arasından ateş Ölürken Ruhu Kim Alır? Hakemin gözüne gözlük;... CHP Sevgiler Günlük Olmamalı Batı burnunu sokmadan ... Ahlak ve kaset Tesadüf Mantığının Get... Polis devletine koşar ... Ruşen Çakır'a fena çaktı! Bakara 2-4 ve 5. ayetl... Yine mi Eskişehir Ana muhalefet lideri m... Hakkâri saldırısını ki... Zeki Alasya'nın namaz ... PageRank nedir? Babanız yine aşık çocu... Bilgisayarda verimli ç... Word'de Yazım Denetimi Sony Xperia Z Türkiye'de Sen... Tiryakinin sigarayı bı... Mutlu evliliğin bilims... ISO ve Benzeri Dosyala... Facebook'da gizliliğin... İnternetten siparişte ... Bilgilerimizi Ölçelim "Mimler" Adıyla Maruf ... Öğretmeni Yetiştirme M... Coca Cola içen düzenli... Kur'an ın Kadına Verdi... "Her şey" ayrı mı yazı... Kopyalama İşlerinize H... Mutlu bir hayatın 7 ön... Temsili demokrasi mi, ...
Etiketler
Oltu Kaymakamı Mustafa Arslan Fatih Çobanoğlu Cemalettin Yıldız Gökçedere İlköğretim Okulu lider zirve puan puan durumu maç sezon şampiyon hükümet meydanı cağ kebabı sembolik heykel saat kulesi Oltu disiplin Asker askeri vesayet darbeler kışla Adem yasak meyve cennet ilk kadın Havva Molla Kasım ilk insan Ahmet Altan Taraf Gazetesi Murat Karayılan komalık kadın dövülen koca dayağı hastanelik Oltu hikmet peygamber Araf suresi Kur'an Allah mü'minler tehdit arı gelecek teknoloji elektromanyetik dalgalar ekonomi ölüm tarımsal avcı geveze şeytan katil savaş ikram kalp
Haberler