Gerçekten bu Kur'an en doğru olan yola götürür ve iyi işler yapan mü'minler için büyük bir mükâfat olduğunu ve ahirete inanmayanlar için elem dolu bir azap hazırladığımızı müjdeler. (İsrâ 9-10)

Oltu'da dar gelirliye yönelik TOKİ benzeri konut yapılacak

Oltu'da dar gelirliye yönelik TOKİ benzeri konut yapılacak

Oltulular ay da 400 TL sabit taksitle ev sahibi olacak. Hükümetin memur ve dar gelirlilere yönelik ülke genelinde başlattığı toplu konut hamlesinin bir benzeri de Oltu'da yapılırken geçen zaman içerisinde yaşanan olumsuzluklardan ötürü TOKİ ilçeye başka bir konut yapma girişimini başlatmamıştı. Gelen yoğun taleplere kayıtsız kalmayarak yapılan girişimler sonucu TOKİ benzeri bir toplu konut projesinin ilk adımını atan Ak Parti Oltu İlçe Başkanı Fuat Demir,  "İlçe merkezinde oturan dar gelirli vatandaşlara artık ev sahibi olma fırsatı sunacağız." dedi.

Başkan Demir, üye ön kayıtlarının alınması sırasında izleyecekleri yöntem üzerine açıklama yaparak, üzerine evi olmayanlara öncelik tanınacağını belirtti.

Demir, başlangıçta 100 konut olarak düşünülen projedeki konut sayısını talep gelmesi halinde 150'e çıkarma şanslarının olduğunu da vurguladı. İlçenin gelişmesi ve konut bakımından rahatlamasına katkı sağlayacağını düşündüğü projedeki evlerin bir yıl içerisinde teslim edileceğine işaret eden Demir, anahtar teslimi olmak üzere 5 bin TL peşinat ve aylık 400 TL sabit taksitle dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabileceği müjdesini verdi.

Daha düne kadar ilçede yaptırdığı konutlarla kooperatifçiliğe farklı bir boyut kazandırdıklarını öne süren Başkan Demir, bugüne kadar Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek toplam 23 ayda 46 daireyi bitirerek üyelerine teslim ettiğini ifade etti.

TOKİ'nin uyguladığı sistem benzeri bir kooperatifçiliğin yapılabileceğine değinen Demir, konutların yapımına başlanmasının ardından bir yıl içerisinde teslim edileceğini söyledi. Başlangıçta üyelerden 5 bin TL peşinat alınacağını aktaran Demir, "Konutlarımız 120 metrekare üzerine 3 oda bir salon olarak yapılacaktır. Planlama ve proje 150 daire üzerinden yapılırken 100 üyeyi bulur-bulmaz inşaata başlanacak. 120 ay boyunca sabit kalacak 400 TL'lik ödeme sonrası bir konut süreç sonunda verilen peşinatla birlikte toplamda ortalama kat farkları da gözönüne alındığında 53-55 bin TL arası bir rakama mal olacak. O güne kadar belli bir miktar birikimi olan ve bu konutlardan peşin para karşılığında almak isteyenler ise 45 bin TL'ye bu evlerden birine sahip olabilecek." diye konuştu.

Konutların yapılacağı arsanında hazır olduğunu aktaran Ak Parti İlçe Başkanı Fuat Demir, "Konutlar, yeni hastane binası ile İmam Hatip Lisesi arasındaki bölümde yapılacaktır. Başlayacağımız bu TOKİ benzeri kooperatifçilikle herkesin ev sahibi olma hayalini gerçekleştirme fırsatı yakalamasını arzu ediyoruz. Üye müracaatları 01 Ağustos 2009 tarihinde başlayacak olup 31 Aralık 2009 tarihine kadar sürecek. Ödemeler Halk Bankası kanalıyla yapılacak." dedi. (24.07.2009)

(H.DAĞ/Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | oltu sevdalısı - 11 Eylül 2010 16:56
Mevcut yapıp bitirdiği hak sahiplerine teslim ettiği konutların önünde maşallah gururla poz vermiş. malum son günlerde Erzurum gazeteleri bu kooperatif ile ilgili bir takım iddialarla çalkalanıyor. Bay Fuat Demir önce o iddialarla ilgili olarak kooperatif üyelerini aydınlatırsa memnun olurum. Malum daha düne kadar kooperatifin önünde duvar ve de bahçe vardı bugün hiçbirşey yok, hepsi yıkılmış. Kooperatif üyelerinin çevre düzenlemesi için ödediği paralarda yıkılan molozların altında kaldı herhalde!!!!!!!!!!!!!!!!
#2 | oltulu - 11 Eylül 2010 16:56
Bir taraftan Erzurum'daki yerel gazetede yayınlanan habere yalan, iftira deyip diğer yandan onca emek verilip yapılan bahçe duvarını acele ile kaldırmak tam bir çelişki değil mi? Madem yapılan haber iftira ise neden bahçe duvarı kaldırıldı? Bunun mantıklı tek açıklaması, "demek haberde yazılanlar doğruymuş" değil mi?

Şimdi haberde yazılanlar kendilerince doğrulandığına göre hangi yüzle yeni bir kooperatife başlanılıyor anlamak mümkün değil? Demek Oltu halkı bu kadar tepkisizmiş, diğer örnek ortada iken halen daha gidip yeni kooperatife üye olmakla bir anlamda yapılan/yapılacak olan gayri meşru işlere sebep olunacağının farkında dahi olmayanların bulunduğu ortamda elbette bu tür haksız işgaller daha çook olacak demektir. Yani suçu önce kendimizde aramak lazım diye düşünüyorum.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu Esnaf Kefalet Koo... Ekrem Çelik'in babaann... Okullarda z-kitap dönemi! Oltu'da Fidan Satışlar... Yeni web sitemiz açıldı Ormancılar, yarışmalar... Oltu Başarın dershanes... Oltu güzelleşiyor Başarın Dershanesi'nde... Dikkat! Yağışlar Neden... Voleybol Turnuvasında ... MHP'de Kaset Skandalla... Uzunoluk'taki Yavru Si... Oltu'da 30 Ağustos Zaf... Kırkıncı Hocadan 'EVET... Zor Oldu Ama Seri Deva... Kurban satarken, kurba... Kursiyerlere 'Bağımlıl... Kompozisyon Yarışmasın... Oltulu ucuz ayakkabıyı... Dinlemesini bilmeyen ö... Anayasa ve BDP Babanı da al git! Bir resim ve pusu Deprem, ırkçılık ve 301 İnmemiştir Hele Kur'an... Oltu 25 Mart Beldespor... Kauçuk Peygamberimizin ÜMMİ O... Kızların ahlakını yürü... Başbakan ve Sadık Alba... Bakara 42. ayet ve gün... "Yaşayan Kur'an" Kitab... Daha iyi bir fikriniz ... PKK ne yapıyor Asker, hizaya gel CHP ... Ankara'dan mesaj: 'Önü... MHP Hatayı Kendinde Ar... Müslüman olmayanların ... Korsan yazılım kullanm... En çok kadın çalıştıra... Nasıl su tasarrufunu s... Dostluk Notasyon Kağıdı Güçlü tokalaşma ve tem... Yeryüzünün "enleri" Uykusuz olduğunuzu gös... Can alan bariyerler ar... Tebbet Suresi, Meal ve... Bayan şoför arabayı pa... Word altındaki Excel t... Yayın İlkelerimiz Oltu Havzası Halk Şair... Risale-i Nur Öğretisin... Cepte tarife zaferi! Dost matematiksel olmalı Lise ile ilköğretim öğ... Temsili demokrasi mi, ... Son isteği bir bilgisa... İyi bir çay demlemenin...
Etiketler
Şenkaya korucular Dokuzelma Köyü Türk Bayrağı şehit cenazesi PKK'lı teröristler Bağbaşı beldesi Tortum Devlet Hastanesi yolcu otobüsü Tortum talihsiz kaza Tortumlu HES kadın hidroelektrik santrali Pehlivanlı Beldesi Oltu-Göle karayolu Havva hemşire Acil Servisi Oltu İlçe Emniyet Amirliği Trafik Şubesi polis eşi kurak çayır şair Cevat Vural en sıcak yaz Oltu Çayı tarla ilçe merkezi deplasman Erzurum 1. Amatör Küme 25 Mart Oltuspor meralar Bardız Köyü kira otlak Şenkaya hayvanlar Göreşken Köyü Gökçedere İlköğretim Okulu Cemalettin Yıldız öğrenci kıyafetleri Fahrettin Demir Nihat Demir Kd. Başçavuş Hayrettin Demir Fikret Demir TKİ Camii Gökçedere Köyü Hasan Akbulut öğretmen Dutlu Köyü Karabekir Mahallesi Abubekir Akbulut
Haberler