Allah, aklını işletmeyenlerin üzerine pisliği (rics) yağdırır! (Yunus 100)

Oltu'da dar gelirliye yönelik TOKİ benzeri konut yapılacak

Oltu'da dar gelirliye yönelik TOKİ benzeri konut yapılacak

Oltulular ay da 400 TL sabit taksitle ev sahibi olacak. Hükümetin memur ve dar gelirlilere yönelik ülke genelinde başlattığı toplu konut hamlesinin bir benzeri de Oltu'da yapılırken geçen zaman içerisinde yaşanan olumsuzluklardan ötürü TOKİ ilçeye başka bir konut yapma girişimini başlatmamıştı. Gelen yoğun taleplere kayıtsız kalmayarak yapılan girişimler sonucu TOKİ benzeri bir toplu konut projesinin ilk adımını atan Ak Parti Oltu İlçe Başkanı Fuat Demir,  "İlçe merkezinde oturan dar gelirli vatandaşlara artık ev sahibi olma fırsatı sunacağız." dedi.

Başkan Demir, üye ön kayıtlarının alınması sırasında izleyecekleri yöntem üzerine açıklama yaparak, üzerine evi olmayanlara öncelik tanınacağını belirtti.

Demir, başlangıçta 100 konut olarak düşünülen projedeki konut sayısını talep gelmesi halinde 150'e çıkarma şanslarının olduğunu da vurguladı. İlçenin gelişmesi ve konut bakımından rahatlamasına katkı sağlayacağını düşündüğü projedeki evlerin bir yıl içerisinde teslim edileceğine işaret eden Demir, anahtar teslimi olmak üzere 5 bin TL peşinat ve aylık 400 TL sabit taksitle dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabileceği müjdesini verdi.

Daha düne kadar ilçede yaptırdığı konutlarla kooperatifçiliğe farklı bir boyut kazandırdıklarını öne süren Başkan Demir, bugüne kadar Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek toplam 23 ayda 46 daireyi bitirerek üyelerine teslim ettiğini ifade etti.

TOKİ'nin uyguladığı sistem benzeri bir kooperatifçiliğin yapılabileceğine değinen Demir, konutların yapımına başlanmasının ardından bir yıl içerisinde teslim edileceğini söyledi. Başlangıçta üyelerden 5 bin TL peşinat alınacağını aktaran Demir, "Konutlarımız 120 metrekare üzerine 3 oda bir salon olarak yapılacaktır. Planlama ve proje 150 daire üzerinden yapılırken 100 üyeyi bulur-bulmaz inşaata başlanacak. 120 ay boyunca sabit kalacak 400 TL'lik ödeme sonrası bir konut süreç sonunda verilen peşinatla birlikte toplamda ortalama kat farkları da gözönüne alındığında 53-55 bin TL arası bir rakama mal olacak. O güne kadar belli bir miktar birikimi olan ve bu konutlardan peşin para karşılığında almak isteyenler ise 45 bin TL'ye bu evlerden birine sahip olabilecek." diye konuştu.

Konutların yapılacağı arsanında hazır olduğunu aktaran Ak Parti İlçe Başkanı Fuat Demir, "Konutlar, yeni hastane binası ile İmam Hatip Lisesi arasındaki bölümde yapılacaktır. Başlayacağımız bu TOKİ benzeri kooperatifçilikle herkesin ev sahibi olma hayalini gerçekleştirme fırsatı yakalamasını arzu ediyoruz. Üye müracaatları 01 Ağustos 2009 tarihinde başlayacak olup 31 Aralık 2009 tarihine kadar sürecek. Ödemeler Halk Bankası kanalıyla yapılacak." dedi. (24.07.2009)

(H.DAĞ/Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | oltu sevdalısı - 11 Eylül 2010 16:56
Mevcut yapıp bitirdiği hak sahiplerine teslim ettiği konutların önünde maşallah gururla poz vermiş. malum son günlerde Erzurum gazeteleri bu kooperatif ile ilgili bir takım iddialarla çalkalanıyor. Bay Fuat Demir önce o iddialarla ilgili olarak kooperatif üyelerini aydınlatırsa memnun olurum. Malum daha düne kadar kooperatifin önünde duvar ve de bahçe vardı bugün hiçbirşey yok, hepsi yıkılmış. Kooperatif üyelerinin çevre düzenlemesi için ödediği paralarda yıkılan molozların altında kaldı herhalde!!!!!!!!!!!!!!!!
#2 | oltulu - 11 Eylül 2010 16:56
Bir taraftan Erzurum'daki yerel gazetede yayınlanan habere yalan, iftira deyip diğer yandan onca emek verilip yapılan bahçe duvarını acele ile kaldırmak tam bir çelişki değil mi? Madem yapılan haber iftira ise neden bahçe duvarı kaldırıldı? Bunun mantıklı tek açıklaması, "demek haberde yazılanlar doğruymuş" değil mi?

Şimdi haberde yazılanlar kendilerince doğrulandığına göre hangi yüzle yeni bir kooperatife başlanılıyor anlamak mümkün değil? Demek Oltu halkı bu kadar tepkisizmiş, diğer örnek ortada iken halen daha gidip yeni kooperatife üye olmakla bir anlamda yapılan/yapılacak olan gayri meşru işlere sebep olunacağının farkında dahi olmayanların bulunduğu ortamda elbette bu tür haksız işgaller daha çook olacak demektir. Yani suçu önce kendimizde aramak lazım diye düşünüyorum.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Narman'da Okul Müdürle... "Kaymakamlık Başöğretm... Narman Kaymakamının Eş... Erzurum'da Evli Kadına... Oltu'da ilköğretim oku... Ramazan'da 'Kadayıfçı'... Arıtaş Köyü'nde orman ... Narmanlı Kadınlara Cen... 'Böbreğim feda olsun' Oltu'daki Merkezi Sına... Kekliğin vefası İstanbul'da Aranan Suç... Öğretmen Şeref Yıldız'... Kaymakam Çobanoğlu, Gö... Emekli İmam İbrahim Al... ÖSS'de Erzurum Dil 1.s... Molla Kasım Beraat Ett... Başhekim Güler'e sürpr... Lastiği patlayan minib... Kontrolsüz eğlence Olt... Allah ın elçisine HİKM... Şeker hastalarına meyv... Neden? Sedef Çiçeği Devlet yardakçılığı ve... Rezaletin Anahtarı +18 İki cümle Kur'an'ı okuyan her in... Ya PKK vesayeti? Siyaset ve yasa Ne yapıyorsun Başbakan On Kasım'da Atatürk Mut'a Nikahı Postacı Çay içmek dinlendiriyor 'İmam hatip' kadar taş... 367 ve ötesi "...Evet, genlerimizde... İkiz Kuleler gibi, Usa... Bir kaç trilyon dolarl... Masa üstünde araba kul... Excel'de Metni Sütunla... Derviş Milli bayramlar, tatil... Eğitim Bir Sen, ek der... Mutluluğun beş basit k... Namuslu Hekimlerden Ko... Ey Şans Kimden Yanasın? Camda Buğu Neden Olur?... Haksızlık etmeden yaşamak Erkek olmanın ayrıcalı... Bir insan gerçekte nas... Memur referandumda 'gr... Aynı dersten iki defa ... Kadınlar neden ağlar? AKP'nin Köşk adayı Sed... Halk Eğitimi Merkezler... Windows 7: Uzman ipuçları Derse Girmeyene Ek Der... Rapidshare'den Dosya İ...
Etiketler
Oltu olumsuz toz bulutu Erzincan yaşam Suriye yol haritası Oltu ziyaretçi anket ücret üyelik Oltu Gazetesi sembolik güvercinler Silvan Cemil Bayık Pkk savaş BDP şahinler Öcalan süper kupa oynama final kontür telefon ihbar dolandırıcı emniyet Fatih Projesi tablet bilgisayar Kocaeli okul akıllı tahta öğrenci çeyrek altın Oltu Kaymakamı ödül derece Fatih Çobanoğlu SBS nar ekşisi bardak sos Oltu mayonez ketçap Türkiye mısır Ömer Dinçer Mustafa Arslan Oltu İlçe Milli Eğitim Müdürü Oltu İmam Hatip Lisesi Milli Eğitim Bakanı Erzurum İmam Hatip Lisesi yolcu okey şehirlerarası otobüs firmaları tavla
Haberler