Allah, gökleri ve yeri, ikisi arasındakileri altı gün içinde (altı evrede) yaratan sonra da Arş'a kurulandır. Sizin için O'ndan başka hiçbir dost, hiçbir şefaatçi yoktur. Hâlâ düşünüp öğüt almayacak mısınız? (Secde 4)

Oltu'da dar gelirliye yönelik TOKİ benzeri konut yapılacak

Oltu'da dar gelirliye yönelik TOKİ benzeri konut yapılacak

Oltulular ay da 400 TL sabit taksitle ev sahibi olacak. Hükümetin memur ve dar gelirlilere yönelik ülke genelinde başlattığı toplu konut hamlesinin bir benzeri de Oltu'da yapılırken geçen zaman içerisinde yaşanan olumsuzluklardan ötürü TOKİ ilçeye başka bir konut yapma girişimini başlatmamıştı. Gelen yoğun taleplere kayıtsız kalmayarak yapılan girişimler sonucu TOKİ benzeri bir toplu konut projesinin ilk adımını atan Ak Parti Oltu İlçe Başkanı Fuat Demir,  "İlçe merkezinde oturan dar gelirli vatandaşlara artık ev sahibi olma fırsatı sunacağız." dedi.

Başkan Demir, üye ön kayıtlarının alınması sırasında izleyecekleri yöntem üzerine açıklama yaparak, üzerine evi olmayanlara öncelik tanınacağını belirtti.

Demir, başlangıçta 100 konut olarak düşünülen projedeki konut sayısını talep gelmesi halinde 150'e çıkarma şanslarının olduğunu da vurguladı. İlçenin gelişmesi ve konut bakımından rahatlamasına katkı sağlayacağını düşündüğü projedeki evlerin bir yıl içerisinde teslim edileceğine işaret eden Demir, anahtar teslimi olmak üzere 5 bin TL peşinat ve aylık 400 TL sabit taksitle dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabileceği müjdesini verdi.

Daha düne kadar ilçede yaptırdığı konutlarla kooperatifçiliğe farklı bir boyut kazandırdıklarını öne süren Başkan Demir, bugüne kadar Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek toplam 23 ayda 46 daireyi bitirerek üyelerine teslim ettiğini ifade etti.

TOKİ'nin uyguladığı sistem benzeri bir kooperatifçiliğin yapılabileceğine değinen Demir, konutların yapımına başlanmasının ardından bir yıl içerisinde teslim edileceğini söyledi. Başlangıçta üyelerden 5 bin TL peşinat alınacağını aktaran Demir, "Konutlarımız 120 metrekare üzerine 3 oda bir salon olarak yapılacaktır. Planlama ve proje 150 daire üzerinden yapılırken 100 üyeyi bulur-bulmaz inşaata başlanacak. 120 ay boyunca sabit kalacak 400 TL'lik ödeme sonrası bir konut süreç sonunda verilen peşinatla birlikte toplamda ortalama kat farkları da gözönüne alındığında 53-55 bin TL arası bir rakama mal olacak. O güne kadar belli bir miktar birikimi olan ve bu konutlardan peşin para karşılığında almak isteyenler ise 45 bin TL'ye bu evlerden birine sahip olabilecek." diye konuştu.

Konutların yapılacağı arsanında hazır olduğunu aktaran Ak Parti İlçe Başkanı Fuat Demir, "Konutlar, yeni hastane binası ile İmam Hatip Lisesi arasındaki bölümde yapılacaktır. Başlayacağımız bu TOKİ benzeri kooperatifçilikle herkesin ev sahibi olma hayalini gerçekleştirme fırsatı yakalamasını arzu ediyoruz. Üye müracaatları 01 Ağustos 2009 tarihinde başlayacak olup 31 Aralık 2009 tarihine kadar sürecek. Ödemeler Halk Bankası kanalıyla yapılacak." dedi. (24.07.2009)

(H.DAĞ/Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | oltu sevdalısı - 11 Eylül 2010 16:56
Mevcut yapıp bitirdiği hak sahiplerine teslim ettiği konutların önünde maşallah gururla poz vermiş. malum son günlerde Erzurum gazeteleri bu kooperatif ile ilgili bir takım iddialarla çalkalanıyor. Bay Fuat Demir önce o iddialarla ilgili olarak kooperatif üyelerini aydınlatırsa memnun olurum. Malum daha düne kadar kooperatifin önünde duvar ve de bahçe vardı bugün hiçbirşey yok, hepsi yıkılmış. Kooperatif üyelerinin çevre düzenlemesi için ödediği paralarda yıkılan molozların altında kaldı herhalde!!!!!!!!!!!!!!!!
#2 | oltulu - 11 Eylül 2010 16:56
Bir taraftan Erzurum'daki yerel gazetede yayınlanan habere yalan, iftira deyip diğer yandan onca emek verilip yapılan bahçe duvarını acele ile kaldırmak tam bir çelişki değil mi? Madem yapılan haber iftira ise neden bahçe duvarı kaldırıldı? Bunun mantıklı tek açıklaması, "demek haberde yazılanlar doğruymuş" değil mi?

Şimdi haberde yazılanlar kendilerince doğrulandığına göre hangi yüzle yeni bir kooperatife başlanılıyor anlamak mümkün değil? Demek Oltu halkı bu kadar tepkisizmiş, diğer örnek ortada iken halen daha gidip yeni kooperatife üye olmakla bir anlamda yapılan/yapılacak olan gayri meşru işlere sebep olunacağının farkında dahi olmayanların bulunduğu ortamda elbette bu tür haksız işgaller daha çook olacak demektir. Yani suçu önce kendimizde aramak lazım diye düşünüyorum.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu T Tipi Cezaevi Hi... Piknikçiler soğuk hava... Hastaları 'Hdd' Adlı B... Üç ay okul tatili apta... Okul Öncesi Bu Sene Er... K Türü Yetki Belgesi a... Şenkaya'daki Mağara Do... Erzurum'un Kaleleri Ge... Oltululardan Sağlık Ba... Kaymakam Çobanoğlu dem... Büyük Zaferin 95. Yıld... Hastalar ameliyat için... Aralık ayı 'Ayın Öğret... Oltu Kaymakamı Çobanoğ... Şenkaya'da faciadan dö... Oltu Anadolu Sağlık Me... Dr. Cengiz Yavilioğlu ... Oltulu Şair Dursun Nur... Hayalini kurduğu işyer... Atatürk Üniversitesi R... Bayramınız Mubarek Olsun Hazro Skandalı'nı unut... Hac konusunda yaptığım... Tanımlamalarımız Yorumsuz Yorumlar PKK'nın intiharı Ciddiyet İyilik İçin Söylenen Y... Bir yalan uğruna Ya Ra... Ölüm cezası Nurcular ve Erbakan Milli Eğitimde Bunalım... Şeker kanserin dostu, ... Irkını Söyle AKP ve PKK Vicdani Reddi Reddeden... Bakara 146-147. Ayetle... Müslümalar'ın Arınma İ... Boyunun 100 katı sıçra... İki adımda başörtüsü t... Mesut Yılmaz'ın ilk em... İkinci el araçta en ço... Bunları yapın, formda ... Antivirüsünüze güç kat... Ormanlardaki biokütle ... Kirazın ağrı kesici et... Kendimizi Fazla birşey... MEB, sınav sonuçlarını... Bir Rüyanın Ardından G... Şişmanlar zayıf oldukl... Kadın ve Erkek arasınd... MEB'de Rotasyon Uygula... İnsanlığımızı Nasıl Un... Bir Rüyanın Ardından G... Amerikalının yabancıla... Bir Rüyanın Ardından G... Neden bazı kuşlar yaln... Bilgisayar kullanıcıla... MEB, okul müdürüne 40 ... Metre Kareye Altıbin M...
Etiketler
Oltu-Şenkaya karayolu Oltu Bölge Trafik İstasyonu asker KCK polis Başbakan Erdoğan demokratik özerklik Yusuf Albayrak objektif abonelik İHA habercilik tarafsız kriz Emekli Öğretmen Cihat Karaca Gülten Karaca Bursa Karabekir Mahallesi başarı Yasin Haşimoğlu anadolu öğretmen lisesi SBS Ahmet Güneş fen lisesi Kıbrıs İtalya PKK,KKTC kredi notu TAK İsrail Ticaret Sanayi Odası Oltu İlçe Başkanı Baki Karaca Gökçedere Köyü Türk Hava Kurumu Oltu İlçe Başkanlığı Okul Müdürü Cemaleddin Yıldız Oltu Ticaret Sanayi Odası Başkanlığı Amerika Londra Norveç polisi Detroit La Guardia havaalanı Michigan Üniversitesi New York Erzurum israf ekonomik kriz tüketim lüks Narman fırıncı esnafı Murtaza Gökçe Oltu Belediyesi Alabalık Köyü
Haberler